فلسطینی ها بمباران های شدید در حین نجات گروگان ها را توصیف می کنند


پا توماس مکینتاش، اخبار بی بی سی

رویترز، فلسطینی‌ها خانه‌ای را که در اثر حمله اسرائیل به دلیل عملیات نظامی اسرائیل، در بحبوحه درگیری بین اسرائیل و حماس، در اردوگاه آوارگان نصیرات در مرکز نوار غزه آسیب دیده بود، بازرسی کردند.رویترز

وزارت بهداشت حماس تاکنون نام 86 نفر را اعلام کرده است که می گوید در جریان نبرد نیروهای اسرائیلی با حماس در داخل و اطراف کمپ آوارگان نصیرات کشته شده اند.

فلسطینی‌هایی که در منطقه پرجمعیتی زندگی می‌کنند که حماس گروگان‌های اسرائیلی را در آن نگه داشته بود، وحشت ناشی از بمباران شدید و آتش سنگین در طول عملیات نجات را توصیف کرده‌اند.

شامل شنبه نیروهای اسرائیلی با پشتیبانی حملات هوایی، درگیر درگیری‌های شدید با حماس در اطراف اردوگاه آوارگان نصیرات شدند تا چهار گروگان را آزاد کنند.

نوح آرگومانی 26 ساله، آلموگ مایر کان 22 ساله، آندری کوزلوف 27 ساله و شلومی زیوا 41 ساله که هشت ماه پیش از یک جشنواره موسیقی اسرائیل ربوده شده بودند، به اسرائیل بازگشتند.

با این حال، وزارت بهداشت حماس اعلام کرد که عملیات نجات ده‌ها فلسطینی را در داخل و اطراف اردوگاه آوارگان از جمله زنان و کودکان کشته است.

مردی به نام عبدالسلام درویش به بی بی سی گفت که در بازار مشغول خریدن سبزیجات بود که صدای شلیک گلوله و هواپیماهای جنگنده را از بالا شنید.

او گفت: «پس از آن، اجساد مردم در خیابان ها پراکنده شد و دیوارها غرق در خون شد.

جوزپ بارل، مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا، گفت که این حملات را «به شدیدترین وجه ممکن» محکوم کرده و گفت: «حمام خون باید فوراً متوقف شود».

او در X نوشت: «گزارش‌های غزه درباره کشتار غیرنظامیان وحشتناک است.

وزیر اسرائیل گفت که باید حماس را محکوم کند.

تصاویر از منطقه کمپ پناهندگان نصیرات، گلوله باران شدید و مردمی را نشان می دهد که برای کشته شدگان عزاداری می کنند.

دو بیمارستان در غزه، بیمارستان الاقصی و بیمارستان العوده، اعلام کردند که 70 جسد را شمارش کرده اند. وزارت بهداشت حماس اسامی 86 نفر را منتشر کرد که به گفته آنها در این عملیات دو ساعته کشته شدند، در حالی که سرویس رسانه ای حماس تعداد کشته ها را حداقل 210 نفر اعلام کرد.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، بر اساس «اطلاعات دقیق»، کمتر از 100 تلفات را در جریان «ماموریت پیچیده و پرخطر» تخمین زد.

یوآو گالانت، وزیر دفاع گفت که نیروهای ویژه “زیر آتش شدید” برای نجات گروگان ها عمل کردند. یک افسر نیروی ویژه مجروح شد و بعداً در بیمارستان جان باخت.

رویترز، فلسطینی‌ها خانه‌ای را که در اثر حمله اسرائیل به دلیل عملیات نظامی اسرائیل، در بحبوحه درگیری بین اسرائیل و حماس، در اردوگاه آوارگان نصیرات در مرکز نوار غزه آسیب دیده بود، بازرسی کردند.رویترز

دانیال هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که عملیات نجات غزه با حمایت حملات هوایی، “ماموریتی پیچیده و پرخطر” بود که مبتنی بر “اطلاعات دقیق” بود.

ویدئوهایی که پس از حمله از غزه گرفته شده است، صحنه های قتل عام را نشان می دهد.

فیلم‌های بیمارستان الاقصی نشان می‌دهد که تعداد زیادی مجروح به شدت بر روی زمین دراز کشیده‌اند و جایی در کف خون آلود برای پزشکان باقی نمی‌گذارند تا بین بیماران حرکت کنند.

ویدئوی دیگری نشان می‌دهد که جریان مکرر موارد جدید توسط خودروها و آمبولانس‌ها وارد ساختمان شده و به داخل ساختمان برده می‌شوند.

مدیر بیمارستان العوده در نصیرات به بی بی سی عربی گفت که تعداد فوتی های بستری شده در این بیمارستان طی روز شنبه افزایش یافته است.

دکتر مروان ابوناصر همچنین از نبود سردخانه در بیمارستان برای اسکان اجساد کشته شدگانی که به بیمارستان آورده شده اند، صحبت کرد.

غم در غزه: ده ها نفر در حمله به گروگان های ارتش اسرائیل کشته شدند

یک مرد که گفت از زمان آغاز درگیری در ماه اکتبر بیش از 40 نفر از اعضای خانواده اش کشته شده اند، به بی بی سی گفت که در خانه ای بود که مورد اصابت قرار گرفته بود.

وی گفت: به محض ورود این کودکان و زنان به خانه، انفجاری رخ داد که جان همه را در داخل خانه گرفت.

«این خانه ای که قبلاً حدود 30 نفر در آن زندگی می کردند که بعداً 50 نفر شد، بمباران شد… فقط من، پدرم، همسرم و یک مرد جوان زنده ماندیم… از 50 نفر زنده ماندیم.

خونریزی روی زمین باعث انتقاد نادر مردم غزه از حماس شد.

حسن عمر، 37 ساله، گفت که از تلفات بی مورد در حملات اسرائیل ابراز تاسف می کند و به بی بی سی گفت: «به ازای هر گروگان اسرائیلی، آنها می توانند 80 اسیر فلسطینی را آزاد کنند و خونریزی نخواهد شد. [that] یک میلیون بار بهتر از از دست دادن 100 کشته.

پیام من به حماس این است که توقف خسارات بخشی از سود است، ما باید از شر کسانی که ما را کنترل می کنند از هتل های قطر خلاص شویم.

نجات گروگان ها در بحبوحه تلاش ها برای آتش بس و آزادی گروگان ها بین اسرائیل و حماس انجام شد.

از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل خواسته شده تا میانجی‌گر توافق شود، اما با مخالفت متحدان راست افراطی که می‌گویند اقدام نظامی تنها راه برای بازگرداندن گروگان‌ها است، مواجه شده است.

عملیات روز شنبه موفق ترین نجات گروگان ها توسط ارتش اسرائیل در این جنگ است – و تحلیلگران می گویند که می تواند محاسبات نخست وزیر را که تحت فشار فزاینده ای قرار دارد، تغییر دهد.

اسماعیل هنیه رهبر سیاسی حماس در واکنش به حمله نظامی به نصیرات گفت که اسرائیل نمی تواند انتخاب خود را بر این گروه تحمیل کند.

وی گفت که این گروه با توافق آتش بس موافقت نخواهد کرد مگر اینکه امنیت فلسطینیان را تامین کند.

در جریان حملات تروریستی 7 اکتبر در جنوب اسرائیل، حماس حدود 1200 نفر را کشت و حدود 251 نفر را نیز با خود برد.

حدود 116 نفر در خاک فلسطین باقی مانده اند که 41 نفر به گفته ارتش کشته شده اند.

توافقی که در ماه نوامبر حاصل شد باعث شد حماس 105 گروگان را در ازای یک آتش بس یک هفته ای و حدود 240 اسیر فلسطینی را در زندان های اسرائیل آزاد کند.

روز شنبه، وزارت بهداشت حماس اعلام کرد که تعداد قربانیان در غزه اکنون به 36801 نفر رسیده است.

تصویری که محل عملیات نجات اسرائیل در روز شنبه را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید