پدر گروگان اسرائیلی یک روز قبل از نجات پسرش جان باخت


پا جیک لافام، اخبار بی بی سی

رویترز Almog Meir Can یکی از اعضای خانواده را در آغوش می گیردرویترز

Almog Meir Can پس از نجات از غزه یکی از اعضای خانواده را در آغوش می گیرد

یکی از بستگانش گفت که پدر یک گروگان اسرائیلی که در جریان عملیات نظامی در غزه نجات یافته بود، یک روز قبل از اینکه بتواند به پسرش بپیوندد، درگذشت.

آلموگ میر جان، 22 ساله، پس از ربوده شدن از جشنواره موسیقی نوا در 7 اکتبر، به مدت هشت ماه در غزه نگهداری می شود.

او یکی از چهار گروگانی بود که روز شنبه در یک حمله هوایی و زمینی از مرکز غزه نجات یافت و ده‌ها فلسطینی را نیز به شهادت رساند.

خواهرش دینا به تلویزیون کان اسرائیل گفت، در ماه‌های قبل از آزادی آلموگ، وضعیت سلامتی پدرش یوسی بدتر شد و او “به تلویزیون چسبیده بود”.

خانم جان گفت: «او نگران بود که او (آلموگ) در دست قاتلان باشد و چه اتفاقی برای او می‌افتد و چه اتفاقی می‌افتاد.

گفته می شود یوسی یانگ بر اثر حمله قلبی درگذشت.

دینا یان گفت: برادرم از اندوه جان باخت و منتظر بازگشت پسرش نشد.

نجات آلموگ جان و سه گروگان دیگر در اسرائیل با شادی و آرامش همراه شد و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، نیروهای ویژه را به دلیل “اقدامات خلاقانه و شجاعانه” تمجید کرد.

اما تلفات انسانی این عملیات، که شامل رگبار حملات هوایی اسرائیل بود، محکوم شد.

غم در غزه: ده ها نفر در حمله به گروگان های ارتش اسرائیل کشته شدند

این خبر را وزارت بهداشت غزه که تحت کنترل حماس است، اعلام کرد در نتیجه این عملیات 274 نفر جان باختند. در صورت تایید، این یکی از مرگبارترین روزهای غزه از زمان آغاز درگیری خواهد بود.

یکی از نمایندگان نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) تعداد کشته شدگان را کمتر از 100 نفر اعلام کرد.

نخست وزیر قطر روز یکشنبه در نشست دوحه خواستار افزایش فشار جهانی بر اسرائیل برای پایان دادن به “تجاوزات وحشیانه” خود در غزه شد.

جوزپ بارل، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا، این کشتار را محکوم کرد و آن را “کشتار دیگر غیرنظامیان” خواند.

یک وزیر اسرائیلی گفت که اتحادیه اروپا به جای محکوم کردن حماس به خاطر پنهان شدن در پشت غیرنظامیان، اسرائیل را به خاطر نجات شهروندانش محکوم کرد.

نیروهای اسرائیلی با پشتیبانی حملات هوایی، درگیر درگیری‌های شدید با حماس در منطقه نصیرات شدند که نیروهای دفاعی اسرائیل آن را «ماموریتی پیچیده و پرخطر» بر اساس اطلاعات «دقیق» توصیف کردند.

رویترز تظاهرکنندگان در تظاهراتی که علیه دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شد و خواستار آزادی گروگان ها در غزه، در بحبوحه درگیری بین اسرائیل و حماس، در تل آویو شدند، از آب پاش پلیس اسرائیل پوشانده شدند.رویترز

شنبه شب معترضان ضد دولتی بار دیگر به خیابان های تل آویو آمدند

علاوه بر Almog Meir Dzhan، گروگان‌های Noa Argomani (26)، Andrei Kozlov (27) و شلومی Ziv (41) نیز در این عملیات نجات یافتند.

116 نفر ربوده شده در ماه اکتبر همچنان در اسارت هستند. مرگ بیش از یک سوم آنها قبلا تایید شده است، اما گمان می رود که تعداد آنها بیشتر باشد.

بنیامین نتانیاهو از چهار گروگانی که به بیمارستان بازگشته بودند عیادت کرد و به یکی از آنها گفت که “ما یک دقیقه هم از تو دست برنداشته ایم.”

ما انتظار داریم حماس همه آنها را آزاد کند. اما اگر این کار را نکنند، ما هر کاری که بتوانیم انجام خواهیم داد تا همه آنها را به خانه بازگردانیم.»

روز یکشنبه، وزارت بهداشت در غزه تحت کنترل حماس اعلام کرد که از زمان آغاز درگیری ها، 37084 نفر کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید