یک افسر در نرماندی پس از اینکه یک پسر 19 ساله به ضرب گلوله کشته شد در بازداشت است.


به گفته دادستانی، یک افسر پلیس فرانسه پس از اینکه یک مرد 19 ساله در حالی که قصد داشت از یک ایستگاه با سرعت زیاد فرار کند مورد شلیک گلوله قرار گرفت.

پی یر ایو مارو، دادستان ایالتی در بیانیه ای اعلام کرد که قربانی در میان سه نفر در یک خودرو بود که پلیس سعی کرد آنها را در نزدیکی شربورگ-آن-کاتنتن در نرماندی، در غرب فرانسه، اواخر یکشنبه متوقف کند.

بر اساس این بیانیه، راننده ظاهراً از توقف خودداری کرد و قبل از اینکه توسط یک ماشین پلیس دوم زیر گرفته شود، به رانندگی ادامه داد. وی افزود: سپس هر سه سرنشین خودرو با پای پیاده اقدام به فرار کردند.

دفتر دادستانی گفت: یکی فرار کرد، دیگری بازداشت شد، یکی دیگر از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت. نام قربانی اعلام نشده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، دادستان گفت: «نفر سوم، یک جوان 19 ساله اهل شربورگ-آن-کوتنتین، با افسران گشت دوم روبرو شد و یکی از آنها را در حین تلاش برای فرار مورد ضرب و شتم قرار داد.

این گزارش می افزاید: «افسر سپس از تیزر استفاده کرد»، در حالی که یکی از همکارانش نقاشی کشید و «از اسلحه خدماتی خود استفاده کرد و به قفسه سینه او ضربه مرگبار زد».

عصر دوشنبه، این افسر برای بازجویی در اداره امور داخلی رگولاتور پلیس، IGPN بازداشت شد.

این اتفاق تقریباً یک سال پس از شورش های شدید و گسترده ای که در فرانسه رخ داد، رخ می دهد تیراندازی به یک جوان 17 ساله در حین توقف در حومه پاریس نانتر. پلیس متهم به قتل بود.

دیدگاهتان را بنویسید