دموکرات ها خطرات و مزایای از دست دادن بایدن را می سنجند


پا هالی هوندریچ، بی بی سی نیوز، واشنگتن

Getty Images جو بایدن در یک رویداد چهارم ژوئیه در چمن جنوبی کاخ سفید در 4 ژوئیه 2024 در واشنگتن دی سی سخنرانی می کند.گتی ایماژ

به نظر می رسد نگرانی ها در مورد آمادگی آقای بایدن برای نامزدی در میان دموکرات ها گسترش یافته است

رئیس جمهور جو بایدن روز یکشنبه با برگزاری دو رویداد تبلیغاتی در پنسیلوانیا، یک ایالت نوسان، تلاش کرد تا تلاش های خود برای انتخاب مجدد را احیا کند.

اما تاکنون تلاش‌ها برای سرکوب آن کم بوده است از آنجایی که دموکرات‌ها خطرات و مزایای حفظ آقای بایدن را در صدر جدول ارزیابی می‌کنند، وحشت کنید.

درخواست ها برای کناره گیری آقای بایدن 81 ساله از رقابت ها تنها پس از آن افزایش یافت که مناظره متوقف شده هفته گذشته سوالاتی را در مورد آمادگی جسمانی و روانی وی برای شرکت در انتخابات ایجاد کرد. مصاحبه ای در پرایم تایم ABC در روز جمعه باعث گمانه زنی های جدیدی در مورد آینده شرکت او شد.

تعدادی از شخصیت‌های ارشد دموکرات در آخر هفته نظرات خود را بیان کردند و سعی کردند تصمیم بگیرند که آیا ماندن با بایدن خطرناک‌تر است یا ترک او.

اگر آقای بایدن بماند، ممکن است این حزب در ماه نوامبر در برابر دونالد ترامپ شکست بخورد، اما جایگزینی او مملو از ناشناخته‌های زیادی است.

برخی پتانسیل را در آغازی جدید می بینند

در میان مناظره فاجعه بار آقای بایدن، درخواست از رئیس جمهور برای کناره گیری می توانست تسکین فوری را به همراه داشته باشد.

برخی از دموکرات‌ها، از جمله حامیان سرسخت رئیس‌جمهور، صحبت کرده‌اند و گفته‌اند که غلبه بر نگرانی‌ها در مورد سن و هوش ذهنی او دشوار شده است.

آدام شیف، نماینده کالیفرنیا روز یکشنبه گفت، این مناظره «در میان آمریکایی‌ها سؤالاتی را در مورد اینکه آیا رئیس‌جمهور قدرت شکست دادن دونالد ترامپ را دارد یا نه، ایجاد کرد».

آقای شیف در مصاحبه خود با NBC News نگفته است که بایدن باید خود را کنار بگذارد. او از او خواست تا از افرادی با “فاصله و عینیت” مشاوره بگیرد و در مورد اینکه فکر می کند بهترین نامزد است یا خیر، تصمیم بگیرد.

با توجه به کارنامه باورنکردنی جو بایدن، با توجه به کارنامه وحشتناک دونالد ترامپ، او [Biden] آقای شیف گفت: “باید با دونالد ترامپ زمین را بشویید.”

آقای بایدن 81 ساله است، در حالی که آقای ترامپ به تازگی 78 ساله شده است. سن هر دو نامزد به یک موضوع بحث برانگیز در میان رای دهندگان تبدیل شده است.

نظرسنجی ها در سمت چپ نشان می دهد که برخی از رای دهندگان در حال از دست دادن اعتماد به آقای بایدن هستند. در نظرسنجی وال استریت ژورنال که روز جمعه منتشر شد، 86 درصد از دموکرات ها گفتند که از آقای بایدن حمایت خواهند کرد، در حالی که در ماه فوریه 93 درصد کاهش یافته است.

کاندیدای دیگر ممکن است در زمینه های دیگر نیز “نقطه پاک” ارائه دهد. قبل از این موج هراس دموکرات ها، آقای بایدن در چندین جبهه سیاسی از جمله مدیریت وی با اقتصاد ایالات متحده و بحران مهاجران در مرز جنوبی این کشور، مورد انتقاد رأی دهندگان قرار گرفت.

کلیپ بایدن در مصاحبه اختصاصی با جرج استفانوپولوس مجری شبکه ای بی سی نیوز

رئیس جمهور با خطر فرار از سوی رای دهندگان مترقی که مخالف پاسخ او به جنگ اسرائیل در غزه هستند، مواجه شده است. مقاومت آنها بیش از 100000 رأی در میشیگان – یک ایالت در نوسان کلیدی – در طول انتخابات مقدماتی فوریه به قیمت تمام شد.

تیم رایان، نماینده سابق اوهایو، روز یکشنبه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که بلیت بایدن “همه دیگران را پایین خواهد آورد.” فکر می‌کنم فشار زیادی را خواهید دید، چه امروز و چه فردا، زمانی در این هفته، زمانی که اعضا برمی‌گردند که ممکن است برای آنها قابل قبول نباشد.»

برخی دیگر می گویند ناشناخته یک خطر بیش از حد است

به گفته برخی از رهبران دموکرات، هرگونه سود حاصل از از دست دادن آقای بایدن ممکن است با خطرات احتمالی کاهش یابد.

اگر رئیس جمهور کناره گیری کند، بسیاری از اتفاقات بعدی نامشخص است: چه کسی و چگونه جایگزین آقای بایدن خواهد شد؟ و این نامزد در برابر ترامپ چگونه عمل خواهد کرد؟

و در روزهای اخیر، چندین متحد بایدن بر مشکلات نیو دیل تاکید کردند و استدلال کردند که آقای بایدن موفق بوده است.

برنی سندرز، سناتور 82 ساله ورمونت، روز یکشنبه به سی بی اس نیوز گفت: «بایدن پیر شده است. «او مثل گذشته واضح نیست. کاش می توانست از پله های ایر فورس وان بالا بپرد. او نمی تواند. ما باید روی سیاستمدارانی تمرکز کنیم که سیاست‌هایشان به نفع اکثریت قریب به اتفاق مردم این کشور بوده و خواهد بود.»

گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، که آخر هفته را به ضرب و شتم رئیس جمهور گذراند، روز شنبه در تظاهراتی در Doylestown، پنسیلوانیا، همین را گفت.

آقای نیوسام گفت: “این یک فرضیه است که از پیشرفت در پیشبرد این نامزدی جلوگیری می کند.” این درگیری درونی همان جایی است که طرف مقابل می‌خواهد ما باشیم، و من فکر می‌کنم که بسیار بی‌فایده است.»

حامیان عمومی آقای بایدن می گویند جایگزینی او می تواند یک امتیاز مستقیم برای جمهوریخواهان ترامپ باشد، زیرا می توانند استدلال کنند که مخالفان آنها در هرج و مرج حزبی فرو رفته اند.

دبی دینگل از میشیگان روز یکشنبه در CNN گفت: “ما باید صحبت در مورد آن را متوقف کنیم.” “ما یک هفته تمام را سپری کردیم. جمهوری خواهان روزهای خوبی را سپری می کنند. منظورم این است که باید به صحبت درباره دونالد ترامپ و سخنرانی هایش برگردیم.”

دیدگاهتان را بنویسید