این وکیل به بی بی سی گفت که هیچ چیز مبارزه در کاخ سفید را تغییر نخواهد داد


لورا کونزبرگ،یکشنبه با لورا کونزبرگ میزبانی کنید، @bbclaurak

آلینا هابا، وکیل دونالد ترامپ، می گوید حتی اگر در زندان باشد، برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد

یکی از وکلای دونالد ترامپ به بی بی سی گفته است که علیرغم محکومیت او پس از یک محاکمه تاریخی در نیویورک، “هیچ چیز” در خواست او برای کاخ سفید تغییر نخواهد کرد.

هیئت منصفه روز پنجشنبه آقای ترامپ را به جعل سوابق تجاری به منظور پنهان کردن مبالغ مخفیانه به ستاره سابق پورنو استورمی دانیلز در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2016 مجرم شناخت.

آقای ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکا بود که به جرمی مجرم شناخته شد، اما او گفت که دادگاه تقلب شده و پیگرد قانونی سازماندهی شده سیاسی است.

آلینا هابا روز یکشنبه با لورا کونزبرگ گفت که رئیس جمهور سابق “قربانی آزار و اذیت انتخاباتی سیاسی” است.

پس از یک محاکمه هفت هفته ای در دادگاه جنایی منهتن، آقای ترامپ در 34 فقره اتهام جعل گزارش های تجاری مجرم شناخته شد.

حکم ترامپ 11 جولای اعلام خواهد شد. با این حال، او تایید کرد که علیه محکومیت خود تجدید نظر خواهد کرد.

خانم هابا 40 ساله در جریان محاکمه با آقای ترامپ نشست و گفت که حتی اگر او به زندان بیفتد، آقای ترامپ همچنان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر نامزد خواهد شد.

گتی ایماژ، آلینا هابا، وکیل دونالد ترامپ (سمت چپ) در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده و نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری، پس از محکوم شدن در یک دادگاه جنایی منهتن، برای سخنرانی با مطبوعات راه می رود، واکنش نشان می دهد.گتی ایماژ

آلینا هابا وکیل دونالد ترامپ (سمت چپ) پس از محکومیت رئیس جمهور سابق آمریکا در کنار او ظاهر شد.

خانم هابا روز یکشنبه به لورا کونزبرگ گفت: «ما فسادی را در این کشور دیده‌ایم که صادقانه بگویم، قبلاً هرگز در سیستم قضایی خود ندیده بودیم.

“این بسیار واقعی است، به هیچ وجه موضع گیری نیست، این 100٪ مسئله ای است که این کشور باید در ماه نوامبر با آن مقابله کند و با آن مقابله کند.

او برای ریاست جمهوری نامزد می شود، هیچ چیز در آنجا تغییر نخواهد کرد.

مردمی که در این کشور به او نیاز دارند، زیرا، صادقانه بگویم، مهمتر از آن چیزی است که هر کسی فکر می کند.

مردم ما صحبت می کنند، آنها کمک می کنند، آنها اهداکنندگان کوچکی هستند، و آنها می ایستند زیرا می ترسند، زیرا ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق برای ما بیفتد.

رویترز دونالد ترامپ روز پنجشنبه در تمامی 34 فقره جعل سوابق تجاری مربوط به پرداخت به استورمی دانیلز در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2016 خود مجرم شناخته شد.رویترز

دونالد ترامپ روز پنجشنبه در تمامی 34 فقره جعل سوابق تجاری مربوط به پرداخت به استورمی دنیلز در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2016 خود مجرم شناخته شد.

آقای ترامپ روز جمعه در سخنرانی خود در برج ترامپ در نیویورک، بیش از 30 دقیقه صحبت کرد و با عصبانیت به مخالفان سیاسی خود، هیئت منصفه و قاضی پرونده خود حمله کرد.

او قاضی خوان مرکان را که ریاست دادگاه او را برعهده داشت، “ظالم” خواند و گفت که او “به معنای واقعی کلمه” شاهدان را مصلوب کرده است.

در پاسخ، ستاد انتخاباتی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، آقای ترامپ را دیوانه و به قصد انتقام توصیف کرد.

آقای بایدن گفت: «سیستم قضایی آمریکا اینگونه کار می کند» و افزود که این کار برای هر کسی «بی پروا» و «غیر مسئولانه» است. معتقدند که دادگاه تقلبی بوده است.

محکومیت بی‌سابقه آقای ترامپ، اختلافات تلخ را در ایالات متحده پیش از رای‌گیری در نوامبر تقویت کرده است.

دادستان‌ها با موفقیت استدلال کردند که آقای ترامپ می‌ترسید خانم دنیلز به کمپین ریاست‌جمهوری 2016 او با افشای رابطه جنسی ادعایی آسیب مرگباری برساند و او را مجبور به پرداخت پول به او کند و سپس به طور غیرقانونی این معامله را سرپوش بگذارد.

آقای ترامپ این اتهامات را رد کرده است.

خود خانم دانیلز شهادت داد. در یک پرونده دیگر، پس از محکومیت، وکیل او به ABC News گفت که خانم دانیلز هنگام ورود به دادگاه در نیویورک جلیقه ضد گلوله به تن داشت.

کلارک بروستر گفت: «این خیلی عصبانی و تهدیدآمیز است، و بنابراین فکر می‌کنم فقط ترس از کاری که ممکن است انجام دهد، داشته باشم.» او درباره جو خانم دانیلز گفت.

واقعاً ترسناک بود.»

در نظرات اختصاصی به دیلی میرردنیلز گفت که آقای ترامپ باید زندانی شود یا به عنوان یک کیسه بوکس داوطلبانه در پناهگاه زنان استفاده شود.

او به روزنامه گفت: «این برای من تمام نشده است. برای من هرگز تمام نمی شود.

ترامپ ممکن است مقصر باشد، اما من هنوز باید با میراث زندگی کنم.

Getty Images استورمی دنیلز پس از شهادت دادگاهی در نیویورک را ترک می کندگتی ایماژ

تیم ترامپ ممکن است از شهادت استورمی دنیلز به عنوان دلیلی برای تجدید نظر استفاده کند

پیش از این، بارت بلید، همسر خانم دنیلز، به سی‌ان‌ان گفته بود که او احساس می‌کند «کمی محق است».

آقای بلید اضافه کرد که در حالی که محاکمه به پایان رسید و کمی تسکین یافت، استرس هنوز تمام نشده بود.

آقای بلید می‌گوید: «این کار وزن دیگری بر دوش او می‌گذارد که چه اتفاقی می‌افتد.

ما آن را روز به روز مصرف می کنیم.

همچنین روز شنبه، کمپین ترامپ یک پیام متنی برای حامیانش ارسال کرد – یکی از بیش از دوازده نفری که از زمان صدور حکم صادر شده است – که در بخشی از آن نوشته شده بود: “آنها من را پشت میله های زندان می خواهند. آنها مرا می خواهند که بمیرم.

برخی از سرسخت ترین حامیان او، مانند مجری سابق فاکس نیوز، تاکر کارلسون، بدون مدرک استدلال کرده اند که نقشه ای مخفی برای کشتن آقای ترامپ وجود دارد.

برخی دیگر استدلال‌های توطئه‌آمیز کمتری ارائه کردند – پیشنهاد حداکثر چهار سال محکومیت آقای ترامپ در هر یک از 34 مورد، عملاً به این معنی است که او بقیه عمر خود را در زندان سپری خواهد کرد.

آقای ترامپ در آخرین پیام جمع آوری کمک های مالی خود به این موضوع اشاره کرد و گفت که دشمنان او “سعی می کنند من را تا آخر عمر به عنوان یک بی گناه معرفی کنند”.

با این حال، کارشناسان حقوقی موافق هستند که آقای ترامپ به هیچ وجه حداکثر حداکثر را دریافت نخواهد کرد و در صورت داشتن زمان زندان، به زندان بسیار کمتری محکوم خواهد شد.

گزارش اضافی توسط مایک وندلینگ.

مصاحبه کامل با آلینا هوبا روز یکشنبه با لورا کونزبرگ نمایش داده می شود BBC One و BBC iPlayer ساعت 09:00 BST روز یکشنبه 2 ژوئن.

دیدگاهتان را بنویسید