غول رسانه ای با آلنا ژوکوا ازدواج کرد


روپرت مرداک غول رسانه ای برای پنجمین بار طی مراسمی در تاکستان خود در کالیفرنیا ازدواج کرد.

مرداک 93 ساله روز شنبه با همسر جدیدش آلنا ژوکوا، 67 ساله، زیست شناس بازنشسته روسی ازدواج کرد.

شایعه شده است که او مدت کوتاهی پس از اینکه نامزدی او با کشیش سابق پلیس، آن لزلی اسمیت در آوریل 2023 به طور ناگهانی لغو شد، با خانم ژوکوا قرار ملاقات داشته است.

مرداک متولد استرالیا که شش فرزند دارد، رئیس بازنشسته نیوز کورپوریشن است که مالک فاکس نیوز، وال استریت ژورنال، سان و تایمز است.

از ریاست استعفا داد فاکس و نیوز کورپ سال گذشته، پسرش لاچلان را به سرپرستی هر دو شرکت واگذار کرد.

گفته می شود که آقای مرداک و آقای ژوکوا در یک مهمانی که توسط یکی از همسران سابقش، تاجر چینی الاصل، وندی دنگ برگزار شده بود، ملاقات کردند.

دیگر همسران سابق او پاتریشیا بوکر مهماندار استرالیایی، آنا مان روزنامه نگار اسکاتلندی الاصل و گری هال مدل و بازیگر آمریکایی هستند.

خانم ژوکوا قبلاً با میلیاردر نفتی روسی الکساندر ژوکوف ازدواج کرده بود و دختر آنها داشا – یک زن اجتماعی و تاجر – تا سال 2017 با رومن آبراموویچ الیگارش روسی ازدواج کرده بود.

روپرت مرداک کار خود را در استرالیا در دهه 1950 آغاز کرد – در نهایت در سال 1969 روزنامه های News of the World و Sun انگلستان را خرید.

او بعداً تعدادی از نشریات آمریکایی از جمله نیویورک پست و وال استریت ژورنال را به دست آورد.

در سال 1996، فاکس نیوز را راه اندازی کرد که اکنون محبوب ترین کانال خبری تلویزیونی در ایالات متحده است.

از طریق News Corp که در سال 2013 تأسیس شد، آقای مرداک همچنان مالک صدها رسانه محلی، ملی و بین المللی است.

حرفه او بدون بحث نبود. یکی از مخرب ترین لحظات او، رسوایی بدنام هک تلفن در بریتانیا بود که پس از آن فاش شد که News of the World در حال گوش دادن به پیام های صوتی دختر دانش آموز مقتول میلی داولر بوده است.

آقای مرداک در سپتامبر گذشته اعلام کرد که از یک نقش رهبری در امپراتوری رسانه‌ای خود کناره‌گیری می‌کند – کنترل را به پسرش لاچلان سپرد و بعداً نقش رئیس بازنشسته فاکس و نیوز کورپ را بر عهده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید