در داخل پرونده اتهامات اسلحه فدرال هانتر بایدن در دلاور


برند دبوسمن جونیور،بی بی سی نیوز، واشنگتن

Getty Images هانتر بایدن قبل از محاکمه اش در ژوئیه 2023گتی ایماژ

هانتر بایدن در صورت محکوم شدن به اتهامات فدرال در دلاور، با ۲۵ سال زندان مواجه خواهد شد

هانتر بایدن، پسر جو بایدن، با سکته مغزی قاضی دلاور، اولین فرزند رئیس جمهور فعلی خواهد شد که با اتهامات جنایی روبرو می شود.

دادستان ها می گویند بایدن، 54 ساله، هنگام خرید اسلحه در سال 2018، در مورد مصرف مواد مخدر خود در فرم های درخواست دروغ گفت.

در دادگاهی که روز دوشنبه با انتخاب هیئت منصفه آغاز می شود، در صورت محکوم شدن به سه مورد فدرال، او با 25 سال زندان مواجه است.

آقای بایدن پرسید بی گناه شناخته شد.

محاکمه، که در حالی برگزار می شود که پدرش برای انتخاب مجدد مبارزه می کند، احتمالاً جزئیات گرافیکی اعتیاد آقای بایدن به کوکائین را بررسی می کند و به طور بالقوه خوراک مخالفان سیاسی رئیس جمهور را فراهم می کند.

در اینجا چیزی است که ما در مورد این پرونده می دانیم.

اتهامات چیست؟

آقای بایدن در این پرونده با سه اتهام فدرال روبرو است: دو فقره اظهارات نادرست و یک فقره حمل غیرقانونی سلاح.

همه اتهامات ناشی از خرید او یک هفت تیر در یک فروشگاه اسلحه در دلاور در اکتبر 2018 است که حدود 11 روز آن را نگه داشته است.

به اعتراف خود آقای بایدن، در آن زمان او در تنگنای «اعتیاد کامل» به کوکائین بود.

این دو مورد از اظهارات نادرست ناشی از ادعاهایی است که او در هنگام خرید اسلحه در مورد مصرف مواد مخدر خود در فرمی که از سوی دولت فدرال تعیین شده بود، دروغ گفته است.

به طور خاص، دادستان ها ادعا می کنند که او هنگام خرید هفت تیر مخصوص کلت کبرا به دروغ ادعا کرده است که “مصرف غیرقانونی یا وابسته به هیچ داروی محرکی” نبوده است.

اتهام سوم مربوط به نگهداری اسلحه گرم در حالی که گفته می شود وی مصرف کننده مواد مخدر بوده است.

اسلحه دور انداخته شد و در یک فروشگاه مواد غذایی در گرین‌ویل، دلاور، پیدا شد و تحقیقاتی را آغاز کرد که در نهایت بازرسان را به سمت لباس‌ها سوق داد.

چه مدرکی در پرونده وجود دارد؟

برای محکوم کردن آقای بایدن، دادستان ها باید هیئت منصفه را متقاعد کنند که او آگاهانه اظهارات نادرستی را در فرم برای فریب فروشگاهی که به او اسلحه فروخته است، ارائه کرده است.

علاوه بر این، آنها باید ثابت کنند که آقای بایدن مصرف کننده مواد مخدر یا معتاد به مواد مخدر بوده و با وجود اطلاع از آن، اسلحه را در اختیار داشته است.

مرلین نوریکا، قاضی منطقه ای ایالات متحده قبلاً حکم داده است که وکلا نمی توانند استدلال کنند که دادستان می تواند تنها با اثبات اینکه آقای بایدن در روز خرید اسلحه از مواد مخدر استفاده می کرده است، محکومیت دریافت کند.

در عوض، در یک جلسه مقدماتی، قاضی با استدلال دادستان موافقت کرد که آنها فقط باید ثابت کنند که “استفاده غیرقانونی (به اندازه کافی جدید بود که نشان دهد آن فرد (به طور فعال) در چنین رفتاری شرکت داشته است.”

در اسناد دادگاهی که قبل از محاکمه ارائه شد، دادستان ها پیشنهاد کردند که تا حدی به پیام های متنی بسیار شخصی و سایر ارتباطاتی که در زمانی که آقای بایدن با اعتیاد دست و پنجه نرم می کرد، تکیه می کنند.

در یکی از این پیامک‌ها که در اسناد دادگاه ذکر شده است، آقای بایدن خود را «دروغگو، دزد، مجرم و کاربر» توصیف می‌کند و من یک معتاد متوهم بر خلاف هر معتادی که می‌شناسید، هستم.

انتظار می رود دادستانی همچنین به شهادت شاهدان، از جمله همسر سابق کاتلین بولت و شریک سابق آقای بایدن، هالی بایدن – که بیوه برادر آقای بایدن، بو است- نیز تکیه کند.

دادستان ها همچنین می توانند به خاطرات خود آقای بایدن در سال 2021 اشاره کنند که در آن او تجربیات خود را به عنوان یک مصرف کننده مواد مخدر که “بیست و چهار ساعت در روز بیدار بود و هر 15 دقیقه، هفت روز در هفته سیگار می کشید” را شرح داد.

او در این کتاب می‌نویسد: «تمام انرژی من حول و حوش کشیدن دوپ و ترتیب دادن خرید مواد مخدر – غذا دادن به جانور بود.

گتی ایماژ هانتر بایدن در کاپیتول هیل در جمع خبرنگاران سخنرانی می کندگتی ایماژ

هانتر بایدن بارها جمهوری خواهان را متهم کرده است که از اعتیاد و بهبودی او برای “خجالت کشیدن” و حمله به پدرش استفاده می کنند.

در حالی که خود آقای بایدن در مورد محاکمه سخت صحبت کرده است، اسناد حقوقی ارائه شده توسط وکلای او نشان می دهد که بایدن بر میزان آگاهی آقای بایدن در مورد اعتیاد خود در پایان خرید و کیفیت خود شواهد تمرکز دارد.

وکیل اصلی او، ابوت لوول، از دادگاه درخواست کرده است تا اجازه دهد تا شاهدی متخصص را فراخواند که بتواند در مورد چگونگی درک معتاد از مشکلات سوء مصرف مواد خود شهادت دهد.

آقای لاول نوشت: “کسی مانند آقای بایدن که به تازگی یک برنامه توانبخشی 11 روزه را تکمیل کرده بود و متعاقباً با یک همراه هوشیار زندگی می کرد، مطمئناً می توانست باور کند که او یک مصرف کننده فعلی یا معتاد به مواد مخدر نیست.”

لپ تاپ بدنام ممکن است معرفی شود

یکی از برجسته‌ترین شواهد موجود در دادگاه احتمالاً اطلاعاتی در مورد لپ‌تاپ بدنام آقای بایدن است که کانون گمانه‌زنی‌های شدید رسانه‌ها و رسانه‌های خبری محافظه‌کار بوده است.

این لپ‌تاپ همچنین در مرکز تئوری‌های اثبات‌نشده‌ای قرار داشته است که آقای بایدن و پدرش را به فساد مرتبط می‌کنند، که هر دو آن را رد می‌کنند.

وکلای آقای بایدن می گویند کامپیوتر قبل از اینکه به دست بازرسان برسد دستکاری شده است.

دیوید وایس، بازرس ویژه ای که برای نظارت بر تحقیقات هانتر بایدن منصوب شده است، گفت که استدلال دستکاری یک “تئوری توطئه” بدون “هیچ مدرک تایید کننده” است.

در پرونده‌ای در ماه مه، دادستان‌ها گفتند که لپ‌تاپ حاوی “شواهد قابل توجهی” مبنی بر گناهکاری آقای بایدن است.

اگر مجرم شناخته شود ممکن است به زندان برود؟

هر دو اظهارات نادرست حداکثر 10 سال مجازات دارند، در حالی که اتهام سوم حداکثر پنج سال مجازات دارد – به این معنی که آقای بایدن در صورت محکومیت ممکن است با 25 سال زندان روبرو شود.

با این حال، مجازات های واقعی برای جنایات فدرال معمولا کمتر از حداکثر مجازات قانونی است.

اگر آقای بایدن مجرم شناخته شود، قاضی پرونده پس از بررسی دستورالعمل های صدور حکم و تعدادی از عوامل قانونی دیگر، در نهایت حکم را تعیین می کند.

دیگر اتهامات هانتر بایدن

علاوه بر اتهامات اسلحه در دلاور، آقای بایدن با اتهامات فدرال جداگانه ای در کالیفرنیا به اتهام فرار مالیاتی، ناتوانی در تشکیل پرونده و پرداخت صحیح مالیات و ارائه اظهارنامه مالیاتی نادرست مواجه است.

ماه‌ها پس از شکست چشمگیر توافقنامه مربوط به هر دو دسته اتهام در سال گذشته، آقای بایدن نیز او اعتراف به گناه نکرد به هزینه های مالیاتی

دیدگاهتان را بنویسید