دادگاه گفت که هانتر بایدن هنگام خرید اسلحه “از خط عبور کرد”.


تام بیتمن،اخبار بی بی سی، در دادگاه

رویترز هانتر بایدن با کت و شلوار آبی سرمه ای و همسرش ملیسا کوهن با کت سفید دست در دست هم وارد دادگاه می شوند. رویترز

هانتر بایدن و همسرش ملیسا کوهن بایدن روز سه شنبه به دادگاه می روند

بر اساس شکایتی علیه بانوی اول آمریکا، جیل بایدن، هانتر بایدن زمانی که کادیلاک پدرش را رانندگی کرد و به طور غیرقانونی اسلحه خریداری کرد، یک مصرف کننده منظم کوکائین بود.

پسر رئیس جمهور ایالات متحده متهم است که آگاهانه در یک برگه در مورد خرید یک هفت تیر و مهمات در یک فروشگاه اسلحه در ویلمینگتون، دلاور در 12 اکتبر 2018 دروغ گفته است.

دفاعیات گفت که آقای بایدن، 54 ساله، در آن زمان در دوران نقاهت بود، بنابراین وقتی در دادخواست نوشت که مصرف کننده مواد مخدر نیست، حقیقت را می گفت.

این اولین بار است که پسر رئیس جمهور مستقر آمریکا در دادگاه حاضر می شود.

اگر آقای بایدن در هر سه مورد فدرال در این پرونده مجرم شناخته شود، ممکن است با ۲۵ سال زندان مواجه شود.

او به دروغ گفتن به یک فروشنده اسلحه دارای مجوز فدرال، اظهار نادرست در مورد درخواستی مبنی بر عدم استفاده از مواد مخدر و داشتن غیرقانونی اسلحه به مدت 11 روز متهم است.

هیئت منصفه خواهد شنید که چگونه هالی بایدن – بیوه پسر فقید رئیس جمهور بو بایدن – نیز در طول رابطه کوتاه خود با هانتر بایدن به کوکائین معتاد شد.

او اسلحه را از او گرفت و 11 روز پس از خرید اسلحه در یک فروشگاه مواد غذایی پرتاب کرد، زیرا نگران این بود که با این سلاح چه کند.

دادستان درک هاینز در بیانیه افتتاحیه خود برای هیئت منصفه سه شنبه گفت: “هیچکس بالاتر از قانون نیست.” مهم نیست کی هستی یا اسمت چیه.

آقای هاینز گفت که آقای بایدن زمانی که تصمیم به خرید اسلحه گرفت «از خط عبور کرد» و ظاهراً در مورد بررسی سوابق فدرال دروغ گفته است.

دادستان همچنین به اعضای هیئت منصفه گفت که آقای بایدن متهم به خشونت نبوده است، اما هیئت منصفه خواهند شنید که چگونه اسلحه در هنگام معاملات مواد مخدر “به صورت او نشانه رفته” و او “یاد گرفته که از خود دفاع کند”.

اما دفاع گفت که این ادعا ربطی به زمانی که آقای بایدن اسلحه را در دلاور خریده بود، نداشت.

در بیانیه افتتاحیه خود، وکیل مدافع، آبه لوول گفت که هفت تیر کبرا کلت .38 یک خرید ناگهانی تحت فشار یک صاحب فروشگاه اسلحه زور بود.

او گفت که موکلش در روز مورد نظر قبل از عبور از خیابان به فروشگاه اسلحه گرم، کادیلاک پدرش را به یک فروشگاه تلفن همراه رساند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور رویترز از روی یک تریبون با صفحه خواندن در پس‌زمینه صحبت می‌کند "حفاظت از مرز ما"رویترز

رئیس جمهور بایدن روز سه شنبه در کاخ سفید حضور داشت

در قلب پرونده دفاعی این بحث وجود دارد که فرم درخواست اسلحه فدرال فقط می‌پرسد که آیا خریدار مصرف‌کننده مواد مخدر است، نه اینکه آیا «تاکنون بوده است».

آقای لاول گفت که آقای بایدن پس از بازدید از یک کلینیک بازپروری در کالیفرنیا در حال بهبودی است و خود را معتاد به مواد مخدر نمی داند.

او گفت: «هانتر هنگام خرید اسلحه مواد مخدر مصرف نمی کرد.

هانتر بایدن با تیم دفاعی خود، خودکار در دست و عینک به خواندن اسناد نشست.

وکیل تحصیل کرده ییل اغلب به اعضای هیئت منصفه نگاه می کرد و به نظر می رسید که مراحل رسیدگی را از نزدیک دنبال می کند.

رویترز، جیل بایدن با کت و شلوار سبز نعنایی به دادگاه رفترویترز

بانوی اول جیل بایدن نیز برای محاکمه پسر خوانده اش در دادگاه حضور داشت

بانوی اول آمریکا درست پشت سرش نشسته بود. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، که مدت ها به شدت از پسرش محافظت می کرد، در کاخ سفید در واشنگتن دی سی بود.

بانوی اول و خواهر ناتنی هانتر بایدن، اشلی بایدن، هنگام گوش دادن به نوارهای پخش شده در دادگاه که در آن هانتر تبار خود را به اعتیاد توصیف می کرد، احساساتی به نظر می رسید. این صدا از روایت او از خاطراتش در سال 2021، «چیزهای زیبا» بود.

اشلی بایدن سرش را به سمت بانوی اول خم کرد و به نظر می رسید که چشمانش را پاک می کند.

در یک لحظه جیل بایدن دست خود را دور شانه اشلی بایدن قرار داد که بعداً دادگاه ویلمینگتون را ترک کرد و دیگر برنگشت.

رویترز اشلی بایدن با پیراهن خال خالی به دادگاه آمدرویترز

اشلی بایدن در دادگاه احساساتی ظاهر شد

دفاعیات گفت که آقای بایدن سوء مصرف مواد مخدر قبلی را انکار نکرده است و استدلال می کند که این سوءمصرف در نتیجه تراژدی مکرر در زندگی او بوده است.

اینها شامل مرگ مادر و خواهر کوچکترش در یک تصادف رانندگی در سال 1972 زمانی که او سه ساله بود و مرگ برادر بزرگترش بو بر اثر سرطان مغز در سال 2015 بود.

ملیسا کوهن بایدن، همسر آقای بایدن نیز در دادگاه حضور داشت که با عصبانیت با دستیار سابق ترامپ روبرو شد.

به گزارش خبرنگار سی‌بی‌اس، شریک بی‌بی‌سی، خانم کوهن بایدن در راهروی بیرون از دادگاه، در مقابل گرت زیگلر، سخنان ناسزا را به راه انداخت.

به گفته سایر رسانه های آمریکایی، او آقای زیگلر را که پیام ها و تصاویر شرم آور از لپ تاپی که زمانی متعلق به پسر رئیس جمهور، یعنی پسر رئیس جمهور بود، به اشتراک می گذاشت، “نازی” نامید.

آقای بایدن در حال حاضر از آقای زیگلر به دلیل انتشار داده های لپ تاپ شکایت کرده است.

هانتر بایدن همچنین در ماه سپتامبر در کالیفرنیا به دلیل عدم پرداخت 1.4 میلیون دلار مالیات با محاکمه روبرو شد.

دیدگاهتان را بنویسید