زنی در نبراسکا که گمان می‌رفت مرده بود در یک خانه تشییع جنازه زنده پیدا شد


مقامات تایید کرده اند که یک زن نبراسکا که ابتدا در یک خانه سالمندان مرده بود، زنده در یک خانه تشییع جنازه پیدا شد.

تماس اضطراری روز دوشنبه توسط کارکنان یک خانه تشییع جنازه در Waverley در نزدیکی لینکلن انجام شد و متوجه شدند که زن 74 ساله هنوز نفس می‌کشد و CPR را روی او انجام دادند.

کنستانس گلنز حدود دو ساعت پیش توسط کارکنان یک آسایشگاه سالمندان در همان حوالی مرده اعلام شد.

او به یک بیمارستان محلی منتقل شد. پلیس در حال بررسی این حادثه است اما می گوید که هیچ مدرکی دال بر قصد مجرمانه در خانه سالمندان پیدا نکرده است.

بن هوشین معاون کلانتری شهرستان لنکستر در یک کنفرانس زنده گفت: «این یک مورد بسیار غیرعادی است.

من 31 سال است که این کار را انجام می‌دهم و تا به حال چنین چیزی به این نقطه نرسیده است.»

آقای گوچین به خبرنگاران گفت که پزشکی قانونی به آسایشگاه فرستاده نشد زیرا خانم گلانتز در بیمارستان بستری شده بود و شرایط خارج از صلاحیت پزشکی قانونی بود. او توضیح داد که مرگ خانم گلانتز مورد انتظار بود.

علاوه بر این، “او در هفت روز گذشته توسط پزشکی که حاضر به امضای گواهی فوت بود، حضور داشته است و … در زمان مرگ او چیز مشکوکی وجود نداشت.”

وضعیت فعلی این زن مشخص نیست. آقای گوچین تایید کرد که خانواده او از این وضعیت مطلع شده اند.

آقای گوچین نامی از خانه‌هایی که در مرکز حادثه قرار داشتند را ذکر نکرد، اما بی‌بی‌سی از خانه سالمندان و خدمات تشییع جنازه که رسانه‌های محلی نام آن‌ها را نام‌گذاری کردند، درخواست کرد.

خانم گلانتز تنها فردی نیست که فقط برای نشان دادن زنده بودنش مرده اعلام شده است.

در ژوئن گذشته، بلا مونتویا 76 ساله در اکوادور پس از سکته مغزی مشکوک مرده اعلام شد، او را در تابوت گذاشتند و قبل از تشییع جنازه اش به مراسم تشییع جنازه بردند. پنج ساعت پس از باز کردن تابوت برای تعویض لباس، او زنده پیدا شد. با این حال، او چند روز بعد درگذشت.

در سال 2018، یک زن آفریقای جنوبی که در ابتدا در یک حادثه رانندگی کشته شده بود، اعلام شد زنده در اتاق سرد سردخانه پیدا شد.

دکتر استفان هیوز، مدرس ارشد پزشکی در دانشکده پزشکی راسکین دانشگاه انگلستان در چلمزفورد، گفت که چنین مواردی نادر هستند اما “مرگ یک فرآیند است”.

دکتر هیوز پس از این حادثه در اکوادور به بی بی سی گفت: “گاهی اوقات ممکن است شخصی به نظر برسد که مرده است، اما کاملاً نمرده است.” معاینه دقیق ضروری است.

دکتر هیوز اضافه کرد که پزشکان اغلب قبل از اعلام مرگ شخصی حداقل یک دقیقه به دنبال صداهای قلب یا تنفس می‌گردند و برخی داروها نیز می‌توانند فرآیندهای بدن را کند کنند و این تصور نادرست را ایجاد کنند که فرد مرده است.

دیدگاهتان را بنویسید