محاکمه کلاهبرداری خیریه ایالات متحده بیش از 120000 دلار رشوه را از مسیر خارج کرد


محاکمه یکی از بزرگترین طرح های کلاهبرداری همه گیر آمریکا پس از تلاش ادعایی برای رشوه دادن به یک هیئت منصفه، چرخشی مرموز به خود گرفته است.

هیئت منصفه پس از اینکه مدعی شد یک زن سیاهپوش به خانه او رفته و یک کیف 120000 دلاری (93770 پوندی) را به او پیشنهاد داده است، اخراج شد. در مقابل، او باید به تبرئه هفت متهم رای می داد.

یک هیئت منصفه درگیر محاکمه ای شد که شامل سرقت بیش از 40 میلیون دلار از برنامه تغذیه کودکان توسط مالیات دهندگان بود.

همه متهمان پس از افشای طرح ادعایی رشوه توسط هیئت منصفه به دادگاه دستگیر شدند.

جوزف تامپسون، دستیار دادستان ایالات متحده، دادستانی که درخواست بازداشت را داشت، به دادگاه گفت: “این چیزی است که در فیلم های اوباش اتفاق می افتد.”

بیایید صادق باشیم، کسی بیرون از این اتاق نبود.

رشوه زمانی دریافت شد که هیئت منصفه قرار بود پس از یک هفته انتخاب هیئت منصفه و پنج هفته شهادت شاهد، مذاکرات خود را آغاز کند.

رشوه دادن به هیئت منصفه جرمی است که تا 10 سال حبس دارد. هفت نفری که در حال حاضر در محاکمه هستند – شش مرد و یک زن – در حال حاضر با 41 اتهام از جمله کلاهبرداری و پولشویی روبرو هستند.

دادستان ها ادعا کردند که متهمان – که همگی مهاجران سومالیایی در مینه سوتا هستند – خیریه خود را به عنوان یک جبهه برای دریافت بودجه از برنامه تغذیه کودکان فدرال اداره می کردند.

این افراد با ارائه نام‌های جعلی کودکانی که ادعا می‌کردند از آنها پرستاری کرده‌اند و ایجاد اسناد جعلی که نشان می‌دهد چگونه این تعداد در طول همه‌گیری کووید-19 افزایش یافته است، میلیون‌ها دلار به جیب زده‌اند.

به هیئت منصفه شواهدی مبنی بر نحوه خرج شدن این پول نشان داده شد: از جمله، برای خرید پورشه و تسلا کانورتیبل، تعطیلات مجلل در دبی، و خرید املاک و مستغلات در کنیا.

دفاع مشترک تحقیقات گسترده FBI و همچنین اعتبار شاهد اصلی دادستان را زیر سوال برد.

اما شش وکیل مدافع از هفت وکیل مدافع بدون احضار شاهد به پرونده خود پایان دادند، در حالی که متهم هفتم به تنهایی حاضر شد.

پس از پایان بحث، آقای تامپسون قسمتی از تلاش برای دستکاری هیئت منصفه را که یکشنبه شب رخ داد، فاش کرد.

او گفت که زن یک کیسه هدیه پر از پول در خانه هیئت منصفه گذاشت.

این زن ظاهراً گفت: “این برای هیئت منصفه 52 است.” به او بگویید اگر به تبرئه رای دهد کیف دیگری برایش خواهد بود.»

طبق معمول اعضای منصفه در این پرونده به طور علنی شناسایی نشده اند، اما وکلای مدافع و متهمان در ابتدای دادگاه نام و آدرس آنها را به طور خلاصه بررسی کردند.

هیئت منصفه 52 زن 23 ساله ای است که به نقل از روزنامه سهان، تنها رنگین پوست هیئت منصفه بود.

آقای تامپسون گفت: «این را نمی توان مجاز دانست. این ضربه ای به یکپارچگی نظام ماست.»

سوگند نامه FBI یک زن سیاه پوست را توصیف می کند، «احتمالاً سومالیایی، با لهجه، با لباس بلند مشکی،» که با مزدا به خانه ژوری 52 می رود.

هیئت منصفه در خانه نبود، اما گفته می شود پدرشوهرش در را باز کرد و یک کیسه سفید پر از اسکناس های 20، 50 و 100 دلاری را برداشت.

هیئت منصفه 52 بلافاصله ماجرا را به پلیس محلی گزارش داد و پول را به FBI تحویل داد. او روز دوشنبه از هیئت منصفه آزاد شد.

نانسی براسل، قاضی منطقه ای ایالات متحده، با دادستان ها موافقت کرد که “شخصی به وضوح آدرس خانواده های این هیئت منصفه را دارد” و دستور بازداشت هر هفت متهم را صادر کرد.

دادگاه بعداً دستور تفتیش صادر کرد که منجر به کشف و ضبط گوشی های تلفن همراه متهم شد.

این افراد با دستبند به بیرون از دادگاه هدایت شدند، برخی آشکارا گریه می‌کردند و اعضای خانواده‌شان را در آغوش می‌گرفتند، قبل از اینکه به بیرون هدایت شوند.

قاضی براسل از تمام اعضای هیئت منصفه دیگر سوال کرد تا مشخص کند آیا آنها با چیزی مشابه مواجه شده اند یا خیر.

در اقدامی نادر، او همچنین «با اکراه» اعضای هیئت منصفه را برای بقیه دادگاه توقیف کرد، آنها را از هرگونه تماس خارجی محروم کرد و آنها را از استفاده از وسایل الکترونیکی تا پایان محاکمه منع کرد.

پیچیدگی روز دوشنبه آخرین مورد در تحقیقاتی بود که منجر به کیفرخواست 70 نفر توسط دادستان شد. هجده متهم تاکنون به جرم خود اعتراف کرده اند و دولت حدود 60 میلیون دلار از وجوه سرقت شده را پس گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید