پانل FDA به MDMA برای درمان PTSD رای منفی داد


چشم انداز استفاده از MDMA برای درمان اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) در ایالات متحده پس از رای منفی مشاوران تنظیم کننده بهداشت این کشور به درمان با استفاده از این داروی دسته ای، با شکست مواجه شده است.

MDMA – که معمولاً به عنوان اکستازی یا مولی شناخته می شود – به عنوان یک اثر درمانی برای افرادی که از برخی اختلالات سلامت روان رنج می برند تبلیغ شده است.

اما مشاوران سازمان غذا و دارو (FDA) با 10-1 رای منفی به مزایای کلی MDMA در درمان PTSD دادند.

9 نفر از 11 نفر گفتند که داده های موجود اثربخشی دارو را در بیماران مبتلا به PTSD نشان نمی دهد.

این رای به دنبال بررسی تحقیقات داروساز Lykos Therapeutics بود که توصیه می‌کرد این درمان با جلسات گفتار درمانی توسط یک ارائه‌دهنده مجوز بهداشت روان ترکیب شود.

یکی از کارآزمایی‌های او نشان داد که 71 درصد از گروه درمان دیگر معیارهای PTSD را برآورده نمی‌کنند، در مقایسه با 48 درصد از گروه دارونما.

اما اعضای پانل مشکلات زیادی را در مورد داده ها مطرح کردند.

نگرانی ها شامل این بود که این درمان ممکن است مزایای طولانی مدت نداشته باشد، نگرانی در مورد نحوه طراحی مطالعات و خطر احتمالی مشکلات قلبی، آسیب و سوء استفاده.

دکتر ملیسا دکر بارون، روانشناس در بخش امور کهنه سربازان، به آسوشیتدپرس گفت: «به نظر می رسد مشکلات زیادی با داده ها وجود دارد.

“هر کدام به تنهایی ممکن است خوب باشد، اما وقتی آنها را روی هم انباشته می کنید… من سوالات زیادی در مورد اینکه درمان چقدر موثر است.”

FDA ملزم به پیگیری رای کمیته نیست، اما آژانس اغلب بازخوردهای گروه را دنبال می کند.

تصمیم نهایی تا 11 آگوست انتظار می رود.

سال گذشته، تنظیم کننده طب سنتی استرالیایی استفاده از داروها – از جمله MDMA – را برای کمک به جلسات درمانی تأیید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید