حمله اسرائیل به مدرسه سازمان ملل حداقل 20 کشته برجای گذاشت


ساکنان محلی گفتند که حمله هوایی اسرائیل به یک مدرسه سازمان ملل مملو از صدها آواره در مرکز غزه بیش از 20 نفر را کشت.

ارتش اسرائیل گفت که یک مدرسه سازمان ملل را که محل «محوطه حماس» بود، مورد حمله قرار داده است.

روزنامه‌نگاران محلی به بی‌بی‌سی گفتند که یک هواپیمای جنگی اسرائیل دو موشک به کلاس‌های درسی در طبقه آخر مدرسه در اردوگاه پناهندگان نصیرات شلیک کرد.

حماس اعلام کرد که حداقل 27 نفر کشته شده اند و اسرائیل را به انجام یک “قتل عام وحشتناک” متهم کرد.

آمبولانس ها و امدادگران مجروحان و کشته شدگان را به نزدیکترین بیمارستان منتقل کردند.

فیلم در رسانه های اجتماعی کلاس های درس ویران شده و اجساد پیچیده شده در کفن در سردخانه را نشان می دهد.

«جنگ بس است! ده ها بار بیرون رانده شدیم. آنها بچه های ما را در حالی که خواب بودند کشتند.» یک زن مجروح در این حمله در یک ویدیو فریاد زد.

اسماعیل الثوابطا، مدیر رسانه ای حماس، ادعاهای اسرائیل مبنی بر اینکه مدرسه سازمان ملل یک پست فرماندهی حماس را پنهان کرده است را رد کرد.

او به رویترز گفت: «اشغال از … داستان های ساختگی دروغین برای توجیه جنایات وحشیانه ارتکاب یافته علیه ده ها آواره استفاده می کند.

نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) اعلام کردند که این جنگنده ها “حمله ای دقیق به مقر حماس واقع در مدرسه آنروا در منطقه نصیرات” زدند.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که «تروریست‌های» حماس و جهاد اسلامی را که در حمله هفتم اکتبر به جنوب اسرائیل که منجر به کشته شدن حدود 1200 نفر و گروگان گرفتن 251 نفر شد، «محلول» کرده است.

به گفته وزارت بهداشت منطقه تحت کنترل حماس، از آن زمان تاکنون حداقل 36580 نفر در غزه جان خود را از دست داده اند.

ارتش اسرائیل گفت که اقداماتی را برای “کاهش خطر آسیب به غیرنظامیان غیرنظامی” قبل از حمله هوایی انجام داده است.

پیشتر ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که مناطق شرقی اردوگاه آوارگان بوریج و شهر دیرالبلاح در مرکز غزه را تحت کنترل عملیاتی خود در میان گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن ده‌ها فلسطینی به دست گرفته است.

صبح روز چهارشنبه، ارتش گفت که نیروها با پشتیبانی حملات هوایی، عملیاتی را علیه “تروریست ها و زیرساخت های تروریستی در بالا و پایین” آغاز کرده اند.

ساکنان از گلوله باران شدید گزارش دادند و سازمان خیریه پزشکان بدون مرز (MSF) گفت که حداقل 70 کشته، اکثراً زنان و کودکان، از روز سه شنبه به بیمارستان محلی منتقل شده اند.

MSF گفت که تیم پزشکی آنها در محل وضعیت بیمارستان دیرالبلاح الاقصی – یکی از تنها مراکز درمانی فعال در مرکز غزه – را “آخرالزمانی” توصیف کردند.

این موسسه خیریه اعلام کرد که بیشتر 70 کشته و 300 مجروح منتقل شده به بیمارستان در روز گذشته زنان و کودکان هستند و بسیاری از بیماران از سوختگی شدید، ترکش، شکستگی و سایر جراحات تروماتیک رنج می برند.

وقتی وارد اورژانس شدم بوی خون می آمد [this morning] به سادگی خیره کننده بود مردم روی زمین دراز کشیده اند. مردم در خیابان دراز کشیده اند… اجساد را در کیسه های پلاستیکی سفید آورده اند. کارین هاستر، افسر پزشکی پزشکان بدون مرز در یک پیام صوتی گفت: خانواده ها بالای سر آنها ایستاده اند و دعا می کنند.

“این فقط یک موقعیت احساسی است. مقابله با آن غیرممکن است.”

دیدگاهتان را بنویسید