مجوز اسلحه دونالد ترامپ در آستانه لغو شدن است


به گزارش رسانه های آمریکایی، پلیس نیویورک به دنبال لغو مجوز اسلحه برای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل محکومیت اخیر است.

مقامات پلیس نیویورک که نامشان فاش نشده است به CNN، نیویورک تایمز و ABC News گفتند که تحقیقات در حال تکمیل است که احتمالاً منجر به ممنوعیت حمل سلاح توسط رئیس جمهور سابق خواهد شد.

هم قانون ایالت نیویورک و هم قانون فدرال مجرمان را از داشتن سلاح گرم منع می کند.

پلیس نیویورک به طور علنی این اقدام در مورد ترامپ را تایید نکرده است. بی بی سی برای اظهار نظر به او مراجعه کرده است.

آقای ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریکا بود که هفته گذشته استیضاح شد.

هیئت منصفه منهتن او را در 34 فقره جعل سوابق تجاری به اتهام پنهان کردن پرداخت مخفیانه به استورمی دانیلز ستاره فیلم های بزرگسالان در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2016 خود مجرم شناخت.

رئیس جمهور سابق متهم به خرید سکوت خانم دانیلز در مورد تماس جنسی ادعایی بین این دو شد.

آقای ترامپ همواره رابطه جنسی با خانم دانیلز یا نقض قانون را رد کرده است.

این مرد 77 ساله این حکم را “شرم آور” خواند و گفت که قصد دارد به این حکم اعتراض کند.

آقای ترامپ قرار است در 11 جولای – چهار روز قبل از اینکه رسماً به عنوان نامزد جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری در انتخابات نوامبر امسال معرفی شود – محکوم شود.

منابع پلیس به نیویورک تایمز گفتند که رئیس جمهور سابق پس از متهم شدن به یک جنایت و تعلیق مجوزش در آوریل گذشته، دو اسلحه را تسلیم کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که سومین سلاح گرم به فلوریدا منتقل شده است، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا در اختیار وی است یا خیر.

آقای ترامپ مدافع سرسخت حقوق اسلحه بوده است. او به طور مکرر در رویدادهایی که توسط انجمن ملی تفنگ – بزرگترین گروه لابی اسلحه در ایالات متحده برگزار می شود – صحبت کرده و در انتخابات مورد تایید قرار گرفته است.

در یک رویداد NRA در ماه فوریه، او خود را “بهترین دوستی که صاحبان اسلحه تا به حال در کاخ سفید داشته اند” نامید.

دیدگاهتان را بنویسید