هیلی بایدن پس از یافتن اسلحه خود دچار وحشت شد


دوست دختر سابق هانتر بایدن شهادت داد که وقتی ماشین او را بازرسی کرد و اسلحه ای پیدا کرد، “به وحشت افتاد” – لحظه ای که زنجیره ای از رویدادهای پر هرج و مرج را رقم زد که پسر رئیس جمهور را در دادگاه فدرال فرود آورد.

هالی بایدن، که بیوه برادر فقید متهم نیز است، گفت که هفت تیر را در میان انبوهی از لباس ها و زباله در کنسول کامیون هانتر بایدن پیدا کرده است.

خانم بایدن 50 ساله همچنین به دادگاه گفت که از این که بعد از اینکه آقای بایدن 54 ساله به او این دارو را معرفی کرد، شروع به کشیدن کراک کرد، «خجالت و شرمنده» است.

این اولین محاکمه پسر رئیس جمهور مستقر ایالات متحده است. اگر مجرم شناخته شود، ممکن است با 25 سال زندان روبرو شود.

هانتر بایدن در سه فقره در اختیار داشتن اسلحه در حین استفاده از مواد مخدر بی گناه است.

او متهم است که در تاریخ 12 اکتبر 2018 هنگام خرید یک هفت تیر و مهمات در یک فروشگاه اسلحه در ویلمینگتون، دلاور، آگاهانه در سوابق فدرال دروغ گفته است.

تیم دفاعی او استدلال می کند که او در آن زمان در دوران نقاهت بود، بنابراین وقتی در اسناد اعلام کرد که مواد مخدر مصرف نکرده است، راست گفته است.

روز پنجشنبه، دادگاه شنیده شد که شخصیت اصلی این پرونده هالی بایدن است که مدت کوتاهی پس از مرگ برادرش و همسرش بو بایدن در سال 2015، رابطه عاشقانه با متهم را آغاز کرد.

در شهادتی اغلب احساسی و مفصل، او از روابط “فرار” و “خاموش” این زوج و همچنین مبارزه آنها با مصرف مواد مخدر و مبارزه دردناک آنها برای بهبودی صحبت کرد.

خانم بایدن که نگران این بود که آقای بایدن «فرسوده» شده و از ترس او ممکن است دوباره استفاده از کراک را شروع کند، به هیئت منصفه گفت که او در ساعات اولیه صبح روز 23 اکتبر 2018 کامیون او را بازرسی کرد – کاری که اغلب انجام می داد.

او در آنجا، در میان انبوهی از لباس‌ها و زباله‌ها، «بقایای» کراک و همچنین لوازم مواد مخدر را پیدا کرد.

او افزود: “اوه، و یک تفنگ، بدیهی است.”

او به یاد می آورد که تقریباً بلافاصله وحشت شروع شد.

مادر دو فرزند گفت: “من نمی خواستم او به خودش آسیب برساند و نمی خواستم بچه هایم آن را پیدا کنند و به خودشان آسیب برسانند.”

خانم بایدن افزود: “از دست زدن به آن می ترسیدم. نمی دانستم بارگذاری شده است.”

او با ترس، هفت تیر کلت کبرا .38 را در یک کیسه چرمی پیچید، آن را در یک “کیف خرید” بنفش فرو کرد و به سمت یک فروشگاه مواد غذایی در همان نزدیکی رفت و آن را در سطل زباله انداخت.

او گفت: «اکنون متوجه شدم که این یک ایده احمقانه بود. اما من در وحشت بودم.

او در ابتدا قصد نداشت به آقای بایدن درباره کارهایی که انجام داده است بگوید. اما صبح که از خواب بیدار شد، متوجه شد که رفته است.

متن عصبانی که به هیئت منصفه نشان داده شد، خوانده شد: «تو آن را از من هیلی گرفتی». “تو واقعا باید به من کمک کنی همین الان فکر کنم، هیلی. این خیلی جدی است.”

با اصرار او، او برای یافتن اسلحه به فروشگاه بازگشت، اما نتوانست. سپس به پلیس گزارش داد.

او از صحنه به او پیامک داد: “من مقصر هستم.” – من نمی خوام اینجوری زندگی کنم.

پیش از این مشخص شده بود که این اسلحه توسط مردی کشف شده است که اغلب در فروشگاه مواد غذایی برای جمع آوری مواد قابل بازیافت جستجو می کرد.

خانم بایدن همچنین در دادگاه شهادت داد که ندیده است آقای بایدن در روزهای قبل از خرید اسلحه از کوکائین استفاده کند و او از شر آن خلاص شده است.

بر اساس شهادت او، هانتر بایدن به نظر می رسید که به شدت به سمت او نگاه می کند.

او همچنین به همسرش ملیسا کوهن بایدن که هر روز در محاکمه حضور داشت نگاه کرد.

هالی بایدن همچنین به دادگاه گفت که تنها پس از شروع رابطه آنها از مصرف مواد مخدر آقای بایدن مطلع شده است.

او کوکائین را در خانه‌اش پیدا کرد، جایی که او اغلب در آنجا اقامت داشت و بعداً او را در موارد متعددی از این ماده مخدر استفاده کرد.

کراک، او گفت، او را “هیجان زده یا پرتنش” رها کرد، اما گاهی اوقات هم کار می کرد.

او همچنین فاش کرد که بعد از اینکه کراک به او این دارو را معرفی کرد، خودش شروع به استفاده از کراک کرد.

او گفت: “این تجربه وحشتناکی بود که از سر گذراندم، شرمنده و شرمنده هستم و از آن دوره از زندگی ام پشیمان هستم.”

خانم بایدن فاش کرد که در آگوست 2018 مصرف این دارو را متوقف کرد، اما او به مصرف آن ادامه داد.

روز پنجشنبه، دادستان در مورد پیامکی که هانتر بایدن برای خانم بایدن یک روز پس از خرید اسلحه ارسال کرد، پرسید و گفت که او منتظر فروشنده ای به نام موکی است.

او به دادگاه گفت که این به معنای “او در حال خرید کوکائین” است.

دو روز پس از خرید اسلحه، او به خانم بایدن پیام داد که «در ماشین می‌خوابد و کراک می‌کشد».

این سلسله متن ها همچنین شامل چندین پیام احساسی از سوی خانم بایدن بود که در آنها از او خواسته بود هوشیار شود.

در یکی از پیام‌ها آمده بود: «می‌ترسم بمیری».

وکلای متهم این متون را توضیح دادند و پیشنهاد کردند که موکل آنها برای اجتناب از ملاقات با هیلی بایدن در مورد مصرف مواد مخدر خود دروغ گفته است – و خاطرنشان کردند که او نمی تواند بداند او در آن زمان واقعا چه کار می کند.

خانم بایدن در بازجویی متقابل تأیید کرد که در آن زمان او را در حال مصرف مواد مخدر ندیده است.

آبه لاول، وکیل آقای بایدن، از او پرسید که آیا درخواست “کمک به من برای هوشیاری” ممکن است شامل الکل نیز باشد – که او با آن موافقت کرد.

با این حال، پرونده دادستان بر این باور است که هیئت منصفه او یک معتاد به مواد مخدر بوده است.

شهادت خانم بایدن توسط میلارد گریر، ستوان سابق پلیس دلاور که اسلحه را پیدا کرد، و ادوارد بنر، یک بازنشسته 80 ساله که اسلحه را در حین جمع کردن در سطل های مواد غذایی پیدا کرد، دنبال شد.

انتظار می رود که دادستان پیش از پایان دادن به پرونده خود، دو شاهد دیگر، از جمله یک کارشناس FBI و یک مامور DEA را فراخواند.

تیم دفاع انتظار دارد قبل از پایان دادن به پرونده خود دو یا سه شاهد را فراخواند.

آقای لاول گفت که هنوز تصمیم نهایی درباره شهادت بایدن گرفته نشده است.

در حالی که پسرش محاکمه می‌شد، جو بایدن به انجام وظایف عمومی خود ادامه می‌داد. پنجشنبه، او در فرانسه به مناسبت هشتادمین سالگرد D-Day سخنرانی کرد.

آقای بایدن در مصاحبه ای با ABC News اواخر همان روز گفت که نتیجه محاکمه پسرش را می پذیرد و او را عفو نمی کند.

هانتر بایدن همچنین در ماه سپتامبر در کالیفرنیا به اتهام ناتوانی در پرداخت 1.4 میلیون دلار مالیات (1.1 میلیون پوند) با محاکمه روبرو شد.

دیدگاهتان را بنویسید