اولین حمله مرگبار خرس در تاریخ کالیفرنیا


زن 71 ساله ای که در خانه اش جسد پیدا شد مشخص شد که توسط یک خرس سیاه در اولین حمله مرگبار شناخته شده توسط یکی از حیوانات در کالیفرنیا کشته شده است.

هنگامی که پلیس در ماه نوامبر وارد خانه پاتریس میلر شد تا یک بررسی رفاهی انجام دهد، در ابتدا فکر کردند خرس پس از مرگ او را پیدا کرده است.

با این حال، گزارش کالبد شکافی اخیر تأیید کرد که این خرس بود که میلر را کشت.

اداره ماهی و حیات وحش کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد: گزارش پزشکی قانونی تایید کرد که خرس در نهایت مسئول مرگ این زن بوده است.

پلیس کلانتر شهرستان سیرا گفت که خرس وقتی جسد میلر را در 8 نوامبر کشف کرد، در خانه نبود.

پیش از این در تحقیقات اولیه مشخص شده بود که این زن قبل از ورود خرس جان خود را از دست داده است.

این خرس که یک نر بود، بعداً به دام افتاد و کشته شد – پس از آن آزمایش DNA تأیید کرد که او مسئول است.

پس از گزارش کالبد شکافی، مایک فیشر، کلانتر شهرستان سیرا به رسانه های محلی گفت که میلر در اثر برخورد خرس یا گاز گرفتن گردن او جان خود را از دست داد.

مقامات حیات وحش ایالتی گفتند که حمله خرس به انسان نادر است. با این حال، وقتی خانه‌ها و کمپ‌ها به‌عنوان منابع آسان غذا در نظر گرفته می‌شوند، حیوانات «ترس طبیعی خود را از انسان از دست می‌دهند و اعمالشان جسورتر و جسورتر می‌شود».

پیتر تیرو، سخنگوی اداره ماهی و حیات وحش کالیفرنیا به لس آنجلس تایمز گفت: «این شدیدترین نمونه ای است که در تاریخ این ایالت دیده ایم.

مقامات گفتند که خانم میلر که در منطقه کوهستانی کوچک داونیویل زندگی می کرد، مشکلات زیادی با خرس های موجود در ملک خود داشت. گفته می‌شود که او اغلب به گربه‌هایش در خیابان غذا می‌داد و زباله‌هایی در ملک داشت.

به نقل از لس آنجلس تایمز، دخترش می‌گوید یک زن برای جلوگیری از ورود خرس به خانه‌اش ضربه فیزیکی زد.

طبق گزارش وزارت حفاظت از حیات وحش ایالتی، حدود 35000 خرس سیاه در کالیفرنیا وجود دارد.

نرهای بالغ می توانند تقریباً 400 پوند (181 کیلوگرم) وزن داشته باشند. وزن زنان از 100 تا 300 پوند متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید