راست می تواند در اروپا پیروز شود – به لطف جوانان


دوستان بی بی سی در بلژیک یک بازی تخته ای انجام می دهندبی بی سی

در بلژیک و برخی دیگر از کشورها، سن رای دادن در این انتخابات به 16 سال کاهش یافت

در حالی که اروپایی ها طی چهار روز در 27 کشور برای انتخاب پارلمان جدید اروپا به پای صندوق های رای می روند، میلیون ها جوان برای اولین بار رای خواهند داد.

در برخی از کشورها، سن رای دادن به 16 سال کاهش یافته است، بنابراین افراد زیر سن قانونی در بلژیک، آلمان، اتریش، یونان و مالت می توانند در این انتخابات رای دهند.

ماره ورلیند، یک دانش آموز 17 ساله از بلژیک می گوید: «این یک فرصت بسیار بزرگ برای ما است، زیرا صدایی را به ما می دهد که قبلاً هرگز نداشتیم.

دوست او آگوست دوشن صادقانه می گوید: “من فکر می کنم اروپا باید قدم بردارد و قوی تر شود – ما همیشه نمی توانیم به ناتو تکیه کنیم.”

برای این گروه از دوستان – و برای بسیاری از همتایان آنها – این انتخابات اتحادیه اروپا از نظر امنیت بسیار مهم است. به آنها گفته شد که اروپا امن است، اما در دو سال گذشته این باور از بین رفته است.

لور اسلیکس 17 ساله نگران جنگ در اروپا است.

او می گوید: «آموزگاران تاریخ من می گویند که اگر در آینده جنگ جهانی رخ دهد، تعجب نخواهند کرد. “این واقعا من را می ترساند.”

Lore Sleeckx

لور می داند که جنگ به اروپا آمده است – و نگران است که ممکن است گسترش یابد

تعداد بی سابقه ای از جوانان در انتخابات اتحادیه اروپا در سال 2019 شرکت کردند – آرای آنها اکثراً به احزاب سبز داده شد که از سیاست سختگیرانه آب و هوایی حمایت می کردند. در آن زمان به عنوان «موج سبز» نامگذاری شد.

اما در سیاست، پنج سال زمان زیادی است.

اگر نظرسنجی‌ها صحت داشته باشند، تعداد بی‌سابقه‌ای از رای‌دهندگان جوان در نظر دارند رای خود را برای احزاب راست‌گرا و راست افراطی که بسیاری از آن‌ها به طور گسترده‌ای به یورو شک دارند، به صندوق بیندازند.

بنس سابو در جریان تظاهرات کشاورزان ضد اتحادیه اروپا در بروکسل به من می‌گوید: «ما می‌خواهیم به وضعیت موجود پایان دهیم، و به همین دلیل است که بسیاری از دوستانم به راست رأی می‌دهند. صدای تراکتورها با صداهای روی صحنه که نخبگان اروپایی را محکوم می کنند یکی می شود.

این جوان 25 ساله از مجارستان می گوید: “همه چیز از سمت راست در حال شیطان سازی است.”

به قول من

مانند بسیاری از رای دهندگان جوان، بنز نسبت به اتحادیه اروپا بدبین است

مشکلاتی که جوانان اروپایی را نگران می کند، البته متفاوت است. اما این نسلی است که در طول همه‌گیری کووید بزرگ شد و اکنون در چند جبهه اضطراب را تجربه می‌کند: جنگ در اروپا، تغییرات آب و هوا، بازار کار نامشخص و کمبود مسکن مقرون‌به‌صرفه.

«ما افراطی نیستیم. ما فقط عصبانی هستیم.” لازار پوتربیچ، یک جوان 25 ساله از اقلیت مجارستانی در صربستان که حق رای دارد، توضیح می دهد.

او – و بسیاری از همکارانش – نگران آینده هستند و احساس می کنند که احزاب سنتی به نگرانی های آنها گوش نمی دهند.

ما احساس می کنیم که نیازهای ما برآورده نمی شود. افراد هم سن و سال ما قدم های واقعا مهمی در زندگی برمی دارند. ما اولین شغل خود را پیدا می کنیم و به تشکیل خانواده فکر می کنیم … اما اگر به اروپا نگاه کنید، قیمت اجاره بها در حال افزایش است – و پیدا کردن کار دشوار است.

لازار پاتربیچ

لازار پاتربیچ معتقد است که مهمانی های سنتی به حرف جوانان گوش نمی دهند

البته، این احساس که در جوانی به شما گوش نمی‌دهند، اینکه جزئی از معادله نیستید، چیز جدیدی نیست. دیو سیناردت، استاد علوم سیاسی در دانشگاه آزاد بروکسل، می‌گوید، اما بسیاری از احزاب راست افراطی فعالانه از رای‌دهندگان جوان استقبال می‌کنند.

او به بی بی سی گفت: «راست رادیکال احساسات ضد نظام را هدایت می کند. آنها کمی حال و هوای سرکش دارند – به خصوص وقتی صحبت از برنامه ضد بیداری آنها می شود – و این برای جوانان جذاب است.

برای رهبر حزب Vox اسپانیا، سانتیاگو آباسکال، مسائل مربوط به حقوق تراجنسیتی ها و سقط جنین ضروری است.

مهاجرت موضوع دیگری است که رای دهندگان جوان را به سمت راست سوق می دهد. در سال گذشته حدود 380000 نفر به طور غیرقانونی از اتحادیه اروپا عبور کردند که بالاترین رقم از سال 2016 است.

جورجیو ایتالیایی 28 ساله معتقد است: «موضع اتحادیه اروپا در قبال مهاجرت بسیار نرم بود. او به برادران ایتالیای جورجیا ملونی رای خواهد داد که شاید بزرگترین موفقیت راست افراطی در اروپا باشد.

او معتقد است که اتحادیه اروپا باید سیاست مهاجرتی بیشتر شبیه سیاست مجارستان، اسلواکی و لهستان داشته باشد که پیمان مهاجرتی جدید اتحادیه اروپا را به چالش کشیده اند، که به کشورهای مخالف حق پرداخت به جای پذیرش مهاجران جدید را می دهد.

تصاویر TikTok TikTokTikTok

TikTok به میدان جنگ کلیدی برای احزاب راست افراطی که به دنبال رأی هستند تبدیل شده است

زمانی که حصار می‌ساختند، بی‌رحمانه مورد انتقاد قرار گرفتند. اما واقعیت این است که کاری که اتحادیه اروپا انجام می‌دهد کارساز نیست.» جورجیو می‌گوید: «ما نمی‌دانیم چه کسی وارد می‌شود: مردم در حال سقوط هستند و ممکن است سوابق جنایی داشته باشند – این بدان معناست که اروپا امنیت کمتری دارد. »

سیاستمداران راست افراطی نیز در جلب توجه جوانان آنلاین بهتر عمل می‌کنند: استراتژی رسانه‌های اجتماعی آن‌ها بی‌میزان است.

یک مثال عالی، سیاستمدار فرانسوی جردن باردلا است – رهبر کاریزماتیک 28 ساله “وحدت ملی” که در راس لیست آن در انتخابات پارلمان اروپا قرار دارد. او با 1.2 میلیون دنبال کننده در TikTok، هر بار ویدیوی حزب خود را برای جوانان فرانسوی جذاب می کند. بر اساس یک نظرسنجی، 36 درصد فرانسوی های زیر 24 سال از او حمایت می کنند.

دیو سیناردت می‌گوید: «TikTok و Instagram برای نوع پیام‌هایی که رادیکال‌های راست‌گرا می‌خواهند منتشر کنند خوب هستند. “ویدیوهای ساده شده بدون تفاوت های ظریف در مورد مسائلی مانند مهاجرت، امنیت و جنسیت.”

در ایتالیا، ماتئو سالوینی از حزب راست افراطی لیگ در اینستاگرام با شعار «اروپا کمتر، ایتالیا بیشتر» در اینستاگرام فعالیت می کند. او تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را منتشر می کند که نشان می دهد «اروپا بیشتر» یعنی مجبور شدن به خوردن حشرات، مردانی با ریش های عیسی مانند در حال زایمان و گناه نابخشودنی خوردن آناناس روی پیتزا.

پروفسور Sinardet می‌گوید: «این پیام‌ها یک واکنش احساسی را برمی‌انگیزد، و بنابراین توسط الگوریتم، به‌ویژه در TikTok تقویت می‌شوند.» راست افراطی خیلی زود در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کرد – و اکنون آنها درو می کنند.

بیش از شش نفر از هر ده شهروند جوان اتحادیه اروپا می گویند که در انتخابات آینده اروپا شرکت خواهند کرد. این بار به‌جای «موج سبز»، آنها می‌توانند در ایجاد مهم‌ترین فشار به سمت راست از زمان تأسیس اتحادیه اروپا کلید بزنند.

این می تواند اساساً دستور کار اروپا را در موضوعات مختلف تغییر دهد: از آب و هوا گرفته تا مهاجرت و حمایت از اوکراین.

Bens Szabo مجارستانی شکی ندارد که این امر به یک قانونگذار اتحادیه اروپا که بیشتر هماهنگ با نسل جوان است تبدیل خواهد شد.

حداقل این وعده آنها در TikTok است.

دیدگاهتان را بنویسید