رکورد در هوای گرم


پا جیمز فیتزجرالد، اخبار بی بی سی

حامیان ترامپ در گرمای شدید آریزونا برای شرکت در این مراسم شجاعت می کنند

به دلیل گرمای خطرناک در این منطقه، رکوردهای دمایی روزانه جدیدی در جنوب غربی آمریکا ثبت شده است.

در میان رکوردهای داغ روز پنجشنبه، فونیکس بود، جایی که گرما به ۱۱۳ فارنهایت (۴۵ درجه سانتیگراد) رسید و ۱۱ نفر در حالی که منتظر شرکت در تجمع دونالد ترامپ بودند به بیمارستان منتقل شدند.

هشدارهای سرویس ملی هواشناسی (NWS) روز جمعه همچنان به قوت خود باقی است منطقه وسیع ترجمعیتی حدود 20 میلیون نفر را پوشش می دهد.

دانشمندان می گویند که رویدادهای شدید آب و هوایی در نتیجه تغییرات آب و هوایی مکرر و شدیدتر می شوند.

اگرچه تا شروع رسمی تابستان هنوز دو هفته باقی مانده است، اما NWS به مردم مناطق آسیب دیده توصیه کرد فعالیت در فضای باز را محدود کنند و هیدراته بمانند.

پیش از این هشدار داده شده بود که تسکین کمی از دمای سوزان در شب وجود خواهد داشت.

روز پنجشنبه، دماسنج‌های NWS در مکان‌هایی مانند لاس‌وگاس و دره مرگ، اوج‌های جدیدی را برای 6 ژوئن نشان دادند. آخرین مکان به 122F رسید.

دفتر NWS در فینیکس در گزارش 113F در اسکای هاربر اعلام کرد که بالاترین رکورد قبلی برای 6 ژوئن است که در سال 2016 تنظیم شده بود.

فینیکس گرم ترین شهر بزرگ آمریکا است و شهرستان ماریکوپا در سال گذشته 645 مورد مرگ ناشی از گرما داشته است.

آتش نشانان در حالت آماده باش قرار گرفتند تا قربانیان گرمازدگی را در یخ فرو ببرند. برخی از مسیرهای محبوب توریستی محلی بسته شد.

این گرافیک نحوه عملکرد گنبد حرارتی را توضیح می دهد.  1) در شرایط تابستانی آرام و خشک، توده ای از هوای گرم جمع می شود.  2) فشار اتمسفر بالا هوای گرم را به سمت پایین می راند.  3) هوا فشرده شده و حتی گرمتر می شود

به گزارش آسوشیتدپرس، یک گروه 11 نفره از شرکت کنندگان در راهپیمایی ترامپ بعداً از بیمارستان مرخص شدند.

اولین موج گرمای جنوب غربی در سال نتیجه یک گنبد گرمایی است: منطقه ای با فشار بالا که در آن هوای گرم به پایین رانده و به دام می افتد و باعث افزایش دما در مناطق بزرگ می شود.

دما در این زمان از سال حدود 20 تا 30 درجه فارنهایت بالاتر از میانگین است.

به گفته دانشمندان، اگرچه زمانی تصور می‌شد که گنبدهای گرمایی نادر هستند، اما به دلیل تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان، گنبدهای گرما رایج‌تر و شدیدتر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید