سازمان ملل بازداشت 11 کارمند توسط حوثی ها در یمن را تایید کرد


سازمان ملل خواستار آزادی فوری 11 نفر از کارکنان خود شده است که توسط جنبش حوثی در یمن بازداشت شده اند.

این کارمندان در یک سرکوب هماهنگ به نظر می رسد به مناطق مختلف کشور جنگ زده منتقل شدند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد گفت که سازمان جهانی از همه کانال‌های موجود برای آزادی امن و بدون قید و شرط آنها در اسرع وقت استفاده می‌کند.

این گروه مسلح خود را بخشی از “محور مقاومت” تحت رهبری ایران علیه اسرائیل، آمریکا و غرب می داند و حمایت خود را از فلسطینیان در نوار غزه اعلام کرده است.

حوثی ها به کشتی های تجاری در دریای سرخ حمله کردند و حملات هوایی تلافی جویانه آمریکا و متحدانش را برانگیخت.

بر اساس گزارش ها به نقل از مقامات دولت بین المللی شناخته شده یمن، چندین کارمند دیگر سازمان های بین المللی نیز بازداشت شدند.

این تلفن ها و رایانه ها در یورش به خانه ها و دفاتر کارگران که پس از ماه ها حمله حوثی ها به کشتی های تجاری در دریای سرخ انجام شد، ضبط شد.

گروه حقوق بشر مایون گفت که افسران اطلاعاتی حوثی به طور همزمان به 18 گروه بشردوستانه از چندین گروه در عمران، حدیده، صعده و صنعا حمله کردند.

مقامات به رویترز گفتند که چندین عضو موسسه ملی دمکراتیک (NDI) مورد حمایت ایالات متحده هدف قرار گرفتند.

این بازداشت‌ها خطراتی را که کارکنان سازمان‌های بشردوستانه در کشوری با آن مواجه هستند، نشان می‌دهد که طبق گزارش‌ها، یک دهه جنگ داخلی بیش از 150000 نفر را کشته و باعث یکی از بدترین بحران‌های بشردوستانه در جهان شده است.

آنها در حالی برگزار می شوند که حوثی ها با مشکلات اقتصادی فزاینده و حملات هوایی ائتلاف به رهبری ایالات متحده مواجه هستند.

این گروه مسلح، پایتخت یمن، صنعا، و شمال غرب این کشور را کنترل می‌کند و دولتی بالفعل را اداره می‌کند که مالیات جمع‌آوری می‌کند و پول چاپ می‌کند.

دولت شناخته شده بین المللی یمن در بندر جنوبی عدن مستقر است.

دیدگاهتان را بنویسید