نائومی، دختر هانتر بایدن در دادگاه اسلحه شهادت غافلگیرانه می دهد


دختر هانتر بایدن به هیئت منصفه گفت که پدرش در زمان خرید اسلحه در اکتبر 2018 “عالی” و “پر امید” به نظر می رسید.

نائومی بایدن، 30 ساله، پس از فراخواندن تیم دفاعی او به عنوان شاهد، در محاکمه اسلحه پدرش به طور غافلگیرکننده ای در دادگاه حاضر شد.

او گفت که در سال 2018 هرگز ندیده است که پدرش مواد مخدر مصرف کند و او در پایان آن سال با یک مربی هوشیار زندگی می کرد.

پسر رئیس جمهور ایالات متحده متهم به دروغ گفتن در مورد استفاده از مواد مخدر هنگام خرید اسلحه و مهمات در یک فروشگاه اسلحه در ویلمینگتون، دلاور در 12 اکتبر 2018 است.

آقای بایدن، 54 ساله، نسبت به اتهامات وارده بیگناه اعتراف کرده است و تیم دفاعی وی گفته است که او در آن زمان در حال بهبود بود و بنابراین در اسناد دروغ نگفته است.

این اولین محاکمه پسر رئیس جمهور مستقر ایالات متحده است. اگر بایدن مجرم شناخته شود، ممکن است به ۲۵ سال زندان محکوم شود.

دادستان پس از فراخوانی دو شاهد باقی مانده، پرونده خود را بامداد روز جمعه بسته شد.

یکی از آنها، کارشناس پزشکی قانونی FBI، جیسون بروئر، شهادت داد که در یک کیسه چرمی که حاوی اسلحه آقای بایدن بود، “حداقل” کوکائین پیدا شد.

اما او گفت که نمی تواند دقیقاً بگوید کوکائین چگونه به آنجا رسیده یا متعلق به چه کسی است.

تیم دفاعی آقای بایدن سپس شروع به فراخوانی شاهدان خود کرد، از جیسون ترنر، که در فروشگاه اسلحه که در آن آقای بایدن اسلحه گرم را خریداری کرده بود، و ران پالمیری، صاحب فروشگاه، شروع به کار کرد.

شهادت آنها مبادله جنگی با آقای ترنر را نشان داد که به وکیل آقای بایدن، آبه لوول، گفت که او نمی‌داند “زندگی در یک مغازه اسلحه فروشی چگونه است.”

سپس نائومی بایدن احضار شد – اقدامی غافلگیرکننده که دادستان ها اذعان کردند که از قبل از آن بی خبر بودند.

او که بیشتر با پاسخ‌های ساده بله یا خیر صحبت می‌کرد، گفت که اولین بار پس از مرگ عمویش بو بر اثر سرطان در سال 2015، درباره مصرف مواد مخدر والدینش مطلع شد.

او گفت: «بعد از مرگ عمویم، اوضاع بد شد.

او زمانی که او در اواخر سال 2018 با یک مربی هوشیار زندگی می کرد به لس آنجلس رفت و گفت: “به او گفت که من به او افتخار می کنم.”

او درباره ملاقات دیگری با او در نیویورک در اواخر اکتبر 2018 گفت: “او عالی به نظر می رسید، او امیدوار به نظر می رسید.”

تحت بازجویی متقابل توسط دادستان، او گفت که او را در آن سال مصرف مواد مخدر ندیده است، اما اعتراف کرد که نمی‌دانست تحت تأثیر او چه شکلی خواهد شد.

در همان اکتبر 2018، او فاش کرد که ماشین پدرش را قرض گرفته تا به او کمک کند تا جابجا شود و گفت که در “وضعیت خوبی” است و چیز زیادی در آن وجود ندارد.

دادستان ها از او در مورد پیامکی که در 17 اکتبر در ساعت 2 بامداد آن روز از پدرش دریافت کرده بود، پرسیدند که در آن می پرسد کلیدهای کامیون او کجاست و آیا می تواند آنها را برگرداند.

“اکنون؟” او پاسخ داد و بعداً گفت: “متاسفم بابا، من واقعاً نمی توانم آن را تحمل کنم.”

او شهادت داد که نمی دانست چرا پدر در آن زمان به ماشین نیاز داشت، اما او “هنوز خوب به نظر می رسید.”

شهادت او با شهادت هالی بایدن – دوست دختر سابق هانتر بایدن و بیوه برادر فقیدش بو – که 11 روز پس از خرید اسلحه توسط آقای بایدن آن را از دست داد، متفاوت است.

هالی بایدن روز پنجشنبه در دادگاه گفت که اسلحه آقای بایدن را در کامیونش در میان لباس ها و وسایل به هم ریخته از جمله وسایل مواد مخدر کشف کرده است.

او گفت وقتی او را پیدا کرد “هراس” شد. سپس آن را در یک کیسه چرمی گذاشت، آن را در یک کیسه هدیه کوچک بنفش پیچید و در سطل زباله در یک فروشگاه مواد غذایی محلی انداخت.

“دیوانه ای؟” او به او پیام داد و به او گفت که به بازار جانسن برگردد و اسلحه را بردارید.

بعداً توسط مردی که در سطل زباله برای یافتن مواد قابل بازیافت جستجو می کرد، پیدا شد.

خانم بایدن گفت پس از اینکه آقای بایدن در طول رابطه شان که پس از مرگ بو بایدن در سال 2015 شروع شد، او را با کرک آشنا کرد، او نیز به مواد مخدر معتاد شد، اما او در آگوست 2018 ترک کرد.

جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، روز جمعه به همراه همسر آقای بایدن، ملیسا کوهن بایدن، که تا کنون هر روز در دادگاه حضور داشته، در دادگاه حضور داشت.

همچنین والری بایدن و جیمز بایدن، خواهران و برادران جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز حضور داشتند.

پرزیدنت بایدن به انجام وظایف عمومی خود ادامه داد. او روز جمعه پس از دیدار با رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی در مورد دموکراسی در فرانسه سخنرانی کرد.

آقای بایدن در مصاحبه با ای بی سی نیوز گفت که نتیجه محاکمه پسرش را می پذیرد و اگر گناهکار شناخته شود او را عفو نمی کند.

با شروع محاکمه در این هفته، جو بایدن گفت که به عنوان رئیس جمهور اظهار نظر نمی کند، اما به عنوان یک پدر به پسرش “عشق بی حد و حصر” احساس می کند.

هانتر بایدن همچنین در ماه سپتامبر در کالیفرنیا به اتهام ناتوانی در پرداخت 1.4 میلیون دلار مالیات (1.1 میلیون پوند) با محاکمه روبرو شد.

دیدگاهتان را بنویسید