11 شرکت کننده در گردهمایی ترامپ به دلیل گرما در آریزونا به بیمارستان فرستاده شدند


پا اما واردی، ریگان موریس و آنا فاگی، اخبار بی بی سی

حامیان ترامپ در گرمای شدید آریزونا برای شرکت در این مراسم شجاعت می کنند

گرمای شدید در آریزونا 11 نفر را در حالی که هزاران نفر منتظر یک گردهمایی کمپین انتخاباتی با رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ بودند، به بیمارستان فرستاد.

وقتی ترامپ درست بعد از ساعت 5 بعد از ظهر به وقت شرقی (10:00 به وقت گرینویچ) در کلیسای بزرگ فینیکس روی صحنه رفت، دمای هوا 111 فارنهایت (44 درجه سانتیگراد) بود.

این اولین اقدام او پس از محکومیت در روستا بود پرونده نیویورک پول استکه او را به جعل سوابق تجاری در ارتباط با پرداخت‌هایی به استورمی دنیلز، بازیگر فیلم بزرگسال، متهم کرد.

ترامپ از رویداد کمپین انتخاباتی برای تکرار ادعاهایی مبنی بر اینکه پرونده علیه او انگیزه سیاسی دارد استفاده کرد و خواستار لغو محکومیت شد.

او اصرار کرد: «من همین الان در نیویورک یک دادگاه تقلبی را پشت سر گذاشتم. “اینها چیزهای ساختگی و ساختگی بودند.”

انتظار می‌رود که رئیس‌جمهور سابق در دادگاه برای همه ۳۴ اتهام خود تجدیدنظر کند.

طرفداران خیلی زود بیرون کلیسای رویایی سیتی بزرگ فونیکس صف می‌کشند تا اجرای او را ببینند، و تدابیر شدید باعث شد تا همه وارد شوند.

رویترز، نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری و رئیس‌جمهور سابق، دونالد ترامپ برای ایراد سخنرانی مبارزات انتخاباتی در جریان رویداد نقطه عطف ایالات متحده در کلیسای Dream City در فینیکس وارد شد.رویترز

هزاران نفر هنگام حضور ترامپ روی صحنه در این مراسم در فینیکس تشویق کردند

در حالی که حامیان بیرون از تجمع کمپین منتظر بودند، بی بی سی نیوز شاهد بود که چندین نفر به دلیل مشکلات ناشی از گرما تحت درمان قرار گرفتند و دو نفر به بیمارستان منتقل شدند.

در روز پنجشنبه – دو هفته قبل از شروع رسمی تابستان – سرویس ملی هواشناسی (NWS) دمای بی سابقه ای را برای کالیفرنیا و بخش هایی از نوادا و آریزونا پیش بینی می کند.

پیش بینی می شد در طول موج گرما در دره مرگ در کالیفرنیا، دمای هوا به 121 فارنهایت (49 درجه سانتیگراد) برسد.

فونیکس برای روز جمعه تحت توصیه گرمایی است و از مردم خواسته می‌شود زمان در فضای باز را محدود کرده و هیدراته بمانند.

ترامپ روز پنجشنبه، دقیقاً یک هفته پس از مجرم شناخته شدنش در نیویورک، یک تور کوچک تبلیغاتی را با توقف در فینیکس آغاز کرد.

رئیس جمهور سابق قبل از عزیمت به جمع آوری کمک های مالی در سانفرانسیسکو حدود 90 دقیقه صحبت کرد.

او علاوه بر انتقاد از محکومیت خود، گفت که فرمان اجرایی جدید جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن را با هدف محدود کردن ورود مهاجران به مرز ایالات متحده و مکزیک لغو خواهد کرد.

او گفت: «در اولین روز مدیریتم، فرمان اجرایی ظالمانه کروکد جو را لغو خواهم کرد و آن را «تهاجم» خواند.

نامزد ریاست جمهوری قول داد که «هر سیاست مرزی باز دولت بایدن را متوقف کند».

در حالی که هر دو طرف به مبارزات انتخاباتی خود ادامه می دهند، ترامپ در مصاحبه ای که پنجشنبه پخش شد، گفت که نامزد خود را در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در ماه آینده معرفی خواهد کرد و اظهار داشت: “ما مردم بسیار خوبی داریم.”

Getty Images در حالی که دمای هوا به 108 درجه فارنهایت (42 درجه سانتیگراد) می رسد، یک زن از گرمازدگی رنج می برد زیرا حامیان در مقابل دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده و نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری 2024 برای شرکت در مراسم شهرداری در کلیسای Dream City در فینیکس، آریزونا، صف می کشند. 6 ژوئن 2024گتی ایماژ

حامیان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در حالی که منتظر راهپیمایی او در آریزونا هستند، در گرمای سوزان ایستادگی کردند.

انتظار می رود ترامپ روز یکشنبه در لاس وگاس یک رویداد تبلیغاتی برگزار کند.

این شهر همچنین دمای بی سابقه ای را تجربه می کند. بالاترین پیش بینی لاس وگاس از 112 فارنهایت (44 درجه سانتیگراد) در روز پنجشنبه، اولین روزی است که این شهر به خود دیده است.

بر اساس گزارش NWS، دمای هوا در این زمان از سال 20 تا 30 درجه فارنهایت بالاتر از میانگین است، اگرچه قبل از دیدار ترامپ در روز یکشنبه، دمای هوا کمی خنک خواهد شد.

گرمای شدید بیش از 30 میلیون نفر در جنوب غرب کشور را تحت هشدار دمای بسیار بالا قرار داده است و مقامات از ساکنان می خواهند تا اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

بیماری های ناشی از گرما و حتی مرگ و میرها در فونیکس و جنوب غربی آمریکا شایع تر می شوند.

دانشمندان می گویند در حالی که زمانی گنبدهای گرما نادر در نظر گرفته می شدند، امواج گرما و گنبدهای گرما به دلیل تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان رایج تر و شدیدتر می شوند.

آژانس تغییرات اقلیمی اتحادیه اروپا کوپرنیک در اوایل این هفته اعلام کرد که جهان برای 12 ماه متوالی شاهد درجه حرارت بالا بوده است.

ماه گذشته گرم ترین ماه می در تاریخ بود.

ساکنان کالیفرنیا با گرمای سوزان گنبد گرما کنار می آیند

دیدگاهتان را بنویسید