جورجیا ملونی در ایتالیا رای شخصی می گیرد


پا لورا گوزی، بی بی سی نیوز، رم

رالی گتی ایماژ جورجیا مالونیگتی ایماژ

جورجیا مالونی از زمان نخست وزیری در سال 2022 از محبوبیت ثابتی برخوردار بوده است

ایتالیایی ها بعدازظهر شنبه برای سومین روز از چهار روز انتخابات پارلمان اروپا به پای صندوق های رای می روند که در آن مردم از 27 کشور اعضای پارلمان بعدی اتحادیه اروپا را انتخاب می کنند.

نخست وزیر جورجیا ملونی امیدوار است که این نتیجه بتواند تسلط او بر سیاست ایتالیا را تقویت کند. او حتی از رای دهندگان خواست که “فقط جورجیا” را در برگه رای خود بنویسند.

اکثر کشورهای اتحادیه اروپا روز یکشنبه پس از چند هفته پر فراز و نشیب رای می دهند که در آن دو رهبر اروپایی و چندین سیاستمدار دیگر مورد حمله فیزیکی قرار گرفتند.

عصر جمعه، نخست وزیر دانمارک، مت فردریکسن حمله ای در خیابان کپنهاگ رخ داددو روز قبل از رای دانمارک

رهبران سراسر اروپا در شوک حمله اخیر، که در بحبوحه انتخاباتی رخ می دهد که احتمالاً 373 میلیون رأی دهنده اروپایی در آن رأی می دهند، متحد شده اند.

ماه گذشته، نخست وزیر اسلواکی، روبرت فیکو از تلاش برای جان سالم به در برد و به تازگی از بیمارستان مرخص شده است. چندین شخصیت سیاسی آلمان نیز هدف قرار گرفتند.

این انتخابات نباید ربطی به سیاست ملی داشته باشد، اما واقعیت به ویژه در ایتالیا کاملاً متفاوت است.

خانم ملونی، که رهبری حزب راست افراطی برادران ایتالیا (FdI) را بر عهده دارد، در سال 2022 نامزد نخست وزیری شده است و با وجود اینکه هیچ قصدی ندارد، اقدام نادری را برای قرار دادن نام خود در صدر آرای حزبش انجام داده است. نامزدی برای کرسی پارلمان اروپا

جورجیا مالونی از زمان نخست‌وزیری در سال 2022، از رتبه‌بندی ثابت نظرسنجی‌ها برخوردار بوده است، که باعث تقویت اپوزیسیون چپ میانه و افول تدریجی شریک ائتلافی کوچک‌ترش، حزب پوپولیست سابق ماتئو سالوینی، که رای‌دهندگانش جذب این حزب شده‌اند FdI.

در تلاش برای معکوس کردن این روند، آقای سالوینی لفاظی های حزب خود را بیشتر به سمت راست سوق می دهد.

پوسترهای تبلیغاتی اتحادیه که انواع ابتکارات مورد حمایت اتحادیه اروپا، از خودروهای برقی گرفته تا درپوش های چسبانده شده روی بطری های پلاستیکی را محکوم می کند، نه تنها مورد تمسخر، بلکه توجه قابل توجهی قرار گرفت.

آنتونیو ماسیلو/ گتی ایماژ روبرتو وانچی، نامزد حزب آنتونیو ماسیلو/گتی ایماژ

لفاظی های متئو سالوینی توسط ژنرال روبرتو وانچی، نامزد اصلی ارتش حمایت شد

نامزد اصلی آقای سالوینی، روبرتو وانچی، همین تأثیر را داشت. یک ژنرال ارتش پس از انتشار کتابی که در آن نظرات همجنسگرا هراسی و نژادپرستانه را بیان می کرد، از کار برکنار شد. او که نامزد لیگ شد، آنها را دو برابر کرد.

روزی نیست که پیام های روبرتو واناسیا توسط رسانه ها تقویت نشود. این می تواند به رای به اتحادیه تبدیل شود، اما اگر اینطور نباشد، آقای سالوینی ممکن است دچار مشکل شود که رهبری او در حال زیر سوال بردن است.

همین بررسی در مورد نتایج حزب چپ‌گرای دموکراتیک (PD) اعمال خواهد شد که رهبر آن الی شلاین امیدوار است در صورت تمایل به ماندن در سمت خود، ۱۹ درصد آرا را در انتخابات ۲۰۱۹ به دست آورد.

در سمت چپ، همه نگاه ها به ایلاریا سالیس، یک فعال ضد فاشیست خودخوانده خواهد بود که از سال 2023 در مجارستان به اتهام دست داشتن در ضرب و شتم سه ستیزه جوی راست افراطی و مشارکت در یک جامعه جنایتکار در بازداشت به سر می برد. او اکنون روی یک سکوی چپ/سبز می دود.

ایتالیایی ها می توانند تا اواخر عصر یکشنبه که انتخابات در دیگر کشورهای اروپایی به پایان رسیده است، رای خود را به صندوق بیاندازند.

هلند روز پنجشنبه رای داد و قطب خروج هلند مسابقه فشرده ای را نشان داد بین ائتلاف چپ و سبز، کمی جلوتر از حزب آزادی گیرت ویلدرز، پوپولیست ضد اسلامی. برآورد شده 47 درصد مشارکت بالاترین از سال 1989 بوده است، که هر گونه پیشنهادی مبنی بر اینکه رای دهندگان از سیاست خسته شده اند را رد می کند.

رای دهندگان ایرلندی و چک روز جمعه به پای صندوق های رای رفتند.

اسلواکی، لتونی و مالت نیز روز شنبه رای می دهند، در حالی که چک در روز دوم رای می دهند.

چندین حزب چک از گروه های سیاسی مختلف در پارلمان اروپا فهرست مشترکی از نامزدها را به عنوان “بهداشتی” برای مقابله با پوپولیست های حزب ANO نخست وزیر سابق آندری بابیس تشکیل دادند.

آلمان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که روز یکشنبه رای می‌دهد و آخرین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب راست میانه CDU/CSU می‌تواند از حزب سوسیال دموکرات صدراعظم اولاف شولز پیشی بگیرد.

حزب او با شرکای ائتلافی سبزها و حزب اپوزیسیون راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) برای مقام دوم مبارزه می کند. AfD در تعدادی از رسوایی های اخیر مربوط به دخالت خارجی، جاسوسی و اتهامات نازیسم درگیر شده است.

در فرانسه که پس از آلمان دومین نماینده پارلمان اروپا را دارد، حزب رنسانس به ریاست امانوئل ماکرون، رئیس جمهور امانوئل ماکرون نیز برای کسب مقام دوم با احزاب سوسیالیست به رهبری رافائل گلوکسمن، نامزد پیشتاز، مبارزه می کند.

هر دو حزب پس از مجلس ملی مارین لوپن (RN) قرار دارند که به طور پیوسته بالای 30 درصد آرا را افزایش می دهد.

ماکرون که در مصاحبه تلویزیونی در روز ماقبل آخر مبارزات انتخاباتی خواستار حضور گسترده مردم شد، هشدار داد که “اروپا هرگز تا این حد از سوی یک موج جناح راست تهدید نشده است”.

رهبران دیگر پیش از رای گیری اتحادیه اروپا لحن فوری مشابهی را اتخاذ کرده اند.

رابرت فیکو، نخست وزیر اسلواکی، که پس از عمل جراحی پس از سوء قصد ماه گذشته در خانه در حال نقاهت است. این هفته با حمله به موقع به اپوزیسیون لیبرال اسلواکی به صحنه سیاسی بازگشت«رسانه‌های ضد دولتی» و سازمان‌های غیردولتی با بودجه خارجی، که به گفته او فضایی از نفرت و عدم تحمل را ایجاد کردند که تیراندازی را ممکن کرد.

ویکتور اوربان مجارستانی که سرسخت‌ترین مخالف حمایت اتحادیه اروپا از اوکراین بوده است، هشدار داده است که اروپا در حال رسیدن به نقطه اوج از نظر جلوگیری از سرایت درگیری به اوکراین است و آنچه را که او «اتحادیه اروپا» می‌خواند، خواند. روان پریشی نظامی».

شعبه های رای گیری در ایتالیا آخرین مراکزی خواهند بود که روز یکشنبه ساعت 23:00 (21:00 به وقت گرینویچ) بسته می شوند.

پیش بینی ترکیبی از اولین نتایج اولیه برای برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تخمین برای بقیه به زودی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید