راست افراطی آلمان پیروزی بر حزب شولتز را جشن گرفتند


آلیسا ویدل، رهبر حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) آلمان روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: ما خواستار رای اعتماد و برگزاری انتخابات جدید هستیم. – مردم از بس.

راست افراطی آلمان پس از شکست حزب چپ میانه به رهبری اولاف شولتز، صدراعظم آلمان و کسب رتبه دوم در انتخابات پارلمان اروپا با 16 درصد، خوشحال هستند.

نتایج AfD بهتر از حد انتظار است. مبارزات انتخاباتی آنها با یک سری رسوایی ها، با اتهامات پولشویی، پول نقد کرملین و جاسوسی برای چین همراه بود.

در نهایت، AfD حتی مجبور شد بدون دو نامزد اصلی خود، ماکسیمیلیان کراچ و پیوتر بایسترون، که به دلیل ارتباط با روسیه و چین تحت بازجویی قرار داشتند، مبارزات انتخاباتی را انجام دهد.

گل آخر برای آقای کراچ این بود که او جنایات نازی ها را کم اهمیت جلوه داد و فکر می کرد که همه افسران اس اس جنایتکار نیستند.

AfD حتی برای مارین لوپن، رهبر جناح راست فرانسه، که AfD را از گروه پارلمانی راستگرای اروپایی هویت و دموکراسی بیرون انداخت، بسیار سمی شده است.

خانم وایدل به وضوح می خواهد با متحدان راست افراطی خود در اروپا صلح کند: برای پاکسازی چهره حزب، او آقای کراچ را از هیئت AfD در اتحادیه اروپا کنار گذاشت.

رهبران حزب این رسوایی ها را «کارزار رسانه ای» می نامند.

قضاتی که علیه AfD در دادگاه حکم می‌کنند، یا سرویس‌های مخفی که از حزب تحقیق می‌کنند، به عنوان انگیزه‌های سیاسی محکوم می‌شوند.

به نظر می رسد این روایت قربانی کار کرده است.

در حالی که کمپین انتخاباتی دولت درباره “حفاظت از دموکراسی” صحبت می کرد، AfD منابعی را روی ویدئوهای TikTok، شعارهای پر زرق و برق و راه حل های ساده سرمایه گذاری کرد.

تینا خروپالا، یکی از رهبران AfD گفت: “ما در این کشور مشکلات واقعی داریم که باید حل شوند، نه توهین.” “این با رای دهندگان کار نمی کند.”

شاید حق با او باشد. در شرق آلمان، جایی که AfD به ویژه افراطی است اما اغلب در نظرسنجی ها پیشتاز است، راست افراطی بیشترین آرا را به دست آورد.

و حزب توانست سهم خود را در میان رای دهندگان جوانی که احتمالاً دوست داشتند علیه هنجارهای مقبولیت جریان اصلی آلمان شورش کنند، افزایش دهد.

شاید AfD نه با وجود رسوایی ها، بلکه به لطف آنها موفق شد.

ائتلاف حاکم در تلاش است تا بفهمد چه اشتباهی رخ داده است.

روز دوشنبه، یکی از رهبران SPD نتایج را “تحقیر دردناک” خواند.

محافظه کاران قطعا از پیشتازی 30 درصدی خود راضی هستند. اما با توجه به عدم محبوبیت دولت، این به سختی یک نتیجه خیره کننده است.

آنها پس از AfD در شرق آلمان، جایی که انتخابات منطقه ای کلیدی در سپتامبر برگزار می شود، دوم شدند.

و در انتخابات پارلمان ملی، این اعداد ایجاد یک ائتلاف باثبات را پیچیده می کند.

این نتیجه به فردریش مرز، رهبر CDU، در تلاش خود برای کشاندن حزبش به دوران محافظه‌کارتر پس از مرکل کمک می‌کند و زمینه را برای تلاش او برای تصدی صدراعظم بعدی آلمان در سال آینده فراهم می‌کند.

اما تنها برنده واقعی این هفته در آلمان پوپولیست ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید