متحد هشدار داد که انتخابات زودهنگام ماکرون برای فرانسه سرنوشت ساز است


پس از آنکه امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، پارلمان را در واکنش به شکست قاطع پارلمان اروپا توسط حزب راست افراطی اتحاد ملی، منحل کرد، رهبران سیاسی فرانسه در تلاش هستند تا برای انتخابات زودهنگام آماده شوند.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه هشدار داده است که رای گیری دو دوری که از 30 ژوئن آغاز می شود، می تواند “جدی ترین عواقب” را در تاریخ مدرن فرانسه داشته باشد.

سوسیال دموکرات های اولاف شولتز صدراعظم آلمان نیز در انتخابات روز یکشنبه پارلمان اروپا شکست سنگینی را از مخالفان محافظه کار متحمل شدند، اما او احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرده است.

مارکوس سودر، نخست وزیر محافظه کار CSU بایرن، گفت که دولت آقای شولز اساساً به پایان رسیده است و باید از فرانسه الگوبرداری کند.

انتخابات جدید در آلمان تا سال 2025 برگزار نمی شود، اما آقای سودر گفت: “کشور به شروعی تازه نیاز دارد”.

یائل براون-پیوت، متحد مکرون، که رئیس مجلس ملی است، گفت که جایگزینی برای انتخابات جدید که شامل یک پیمان دولتی است وجود دارد، اما “رئیس جمهور تصمیم گرفته است که این راه برای او باز نیست.” به دلیل نداشتن اکثریت در پارلمان، دولت برای تصویب قوانین به حمایت احزاب دیگر متکی است.

شهردار سوسیالیست پاریس، آن هیدالگو، نیز از این که رأی گیری سه هفته قبل از برگزاری المپیک در پایتخت برگزار شد، ناامید شد.

حزب نو به رهبری ماکرون کمتر از 15 درصد آرا را در روز یکشنبه به دست آورد، در حالی که تجمع ملی ضد مهاجرت (RN) با حضور مارین لوپن و رهبر جوانان جردن باردل بیش از 31 درصد آرا را به دست آورد.

تصمیم برای برگزاری انتخابات جدید با گزارش‌هایی مبنی بر برگزاری نشستی عجولانه با حضور رهبران ارشد RN و ماریون مارشال از حزب راست افراطی رقیب Reconquête، باعث شوک در طیف سیاسی شد.

فراخوان‌هایی برای چپ‌های به شدت تقسیم‌شده فرانسه برای متحد شدن حول رافائل گلاکسمن سوسیالیست، که تقریباً 14 درصد آرا را در انتخابات اروپا به دست آورد، وجود داشت.

رئیس‌جمهور مکرون روز دوشنبه در روستای آرادور-سور-گلانس فرانسه به فرانک والتر اشتاین‌مایر رئیس‌جمهور آلمان پیوست تا هشتادمین سالگرد یکی از بدترین قتل‌عام‌های نازی‌ها در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که سربازان اس‌اس 643 روستایی را در سال 1944 کشتند. .

پرزیدنت اشتاین مایر یک روز پس از انتخابات اتحادیه اروپا گفت شایسته است که اروپایی ها هرگز آسیب های ناشی از ناسیونالیسم و ​​نفرت را فراموش نکنند: “اجازه دهید هرگز معجزه آشتی را که اتحادیه اروپا انجام داده است، فراموش نکنیم.”

علیرغم یک سری رسوایی ها در مورد دو نامزد اصلی AfD، حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) در انتخابات اروپا روز یکشنبه آلمان، پیش از هر سه حزب در دولت ائتلافی آقای شولتز، دوم شد.

اعضای تازه منتخب پارلمان اروپا به اخراج ماکسیمیلیان کراچ، نامزد پیشتاز پارلمان اروپا پس از بازجویی از وی به اتهام ارتباط با روسیه و چین رای دادند.

در همین حال، رئیس جمهور مکرون قرار است با اولاف شولز و جورجیا ملونی ایتالیایی در اجلاس G7 این هفته در منطقه Puglia ایتالیا دیدار کند.

این سه رهبر نه تنها در مورد نتایج رای گیری روز یکشنبه در اتحادیه اروپا، بلکه همچنین در مورد اینکه آیا از تلاش اورسولا فون در لاین برای دومین دوره ریاست کمیسیون اروپا حمایت می کنند یا خیر، بحث خواهند کرد.

رهبر ایتالیا روز دوشنبه به رادیو ایتالیا گفت که “خیلی زود است که درباره ماموریت دوم” رئیس فعلی کمیسیون صحبت کنیم.

حزب راست میانه خانم فون در لاین به بزرگترین گروه در پارلمان بعدی اروپا تبدیل شده است.

در میان برندگان راست میانه، دونالد تاسک، نخست وزیر لهستان بود که توانست حزب ائتلاف مدنی خود را برای اولین بار در ده سال گذشته به پیروزی محدود بر حزب راستگرای پوپولیست PiS هدایت کند.

آقای تاسک یکی از معدود رهبران اروپایی شد که از این انتخابات با اختیارات قوی تری بیرون آمد.

حزب راست افراطی کنفدراسیون لهستان 12 درصد آرا را به دست آورد و یکی از نامزدهای موفق آن گرژگورز براون است که در ماه دسامبر با استفاده از کپسول آتش نشانی برای خاموش کردن شمع های منورا در پارلمان لهستان که در آنجا برپا شده بود، خشم جهانی را برانگیخت. جشن یهودی هانوکا

پتر پاول، رئیس جمهور چک گفت که اروپا باید بررسی کند که چرا حمایت از احزاب راست افراطی، محافظه کار، ملی گرا در حال افزایش است و ما باید به این صداها توجه کنیم.

در جمهوری چک، حزب مخالف آندری بابیش، نخست وزیر سابق ANO، هفت کرسی از 21 کرسی موجود در پارلمان اروپا را به دست آورد.

اما شب خوبی برای سه حزب کوچک ضد تشکیلات، از جمله حزب جدیدی به نام رانندگان، که علیه توافق سبز اتحادیه اروپا در مورد تغییرات آب و هوا و اقدامات پایداری مبارزه می کردند، بود. یکی از نمایندگان مجلس MotoristS راننده سابق مسابقه‌ای جنجالی فیلیپ تورک خواهد بود که اخیراً در پست‌های قدیمی رسانه‌های اجتماعی نشان داده است که اشتیاق خود را به حرکات نازی و یادگاری‌ها نشان می‌دهد.

راست افراطی به طور غیرمنتظره ای در فنلاند و سوئد عملکرد ضعیفی داشت. حزب فنلاند در رتبه سوم قرار گرفت اما تنها 7.6 درصد آرا را به خود اختصاص داد، در حالی که دموکرات های سوئد ضد مهاجرت با 13.2 درصد آرا به رتبه چهارم سقوط کردند.

در دانمارک نیز یک نتیجه غافلگیرکننده وجود داشت، جایی که سوسیال دموکرات های مت فردریکسن از حزب چپ گرای سبز SF شکست خوردند که بیش از 17 درصد آرا را به دست آورد.

خانم فردریکسن که در حال نقاهت پس از حمله فیزیکی جمعه شب در کپنهاگ است، نتیجه را “واقعاً رقت انگیز” توصیف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید