وینیسیوس جونیور: سه هوادار والنسیا به اتهام آزار نژادی محکوم شدند


سه هوادار والنسیا به هشت ماه حبس محکوم شدند که اولین حکم به اتهام نژادپرستی در یک مسابقه فوتبال در اسپانیا، پس از شکایتی که توسط لالیگا ارائه شد.

شعارهای نژادپرستانه به سمت وینیسیوس جونیور مهاجم رئال مادرید در جریان بازی لالیگا در استادیوم مستایا در والنسیا در 21 می 2023 هدایت می شود.

هواداران به “جنایت علیه تمامیت اخلاقی” با “شرایط تشدید کننده تبعیض بر اساس انگیزه های نژادپرستانه” مجرم شناخته شدند.

پس از توافقی که در مرحله پیش از محاکمه انجام شد، مجازات 12 ماهه اولیه به یک سوم کاهش یافت.

هواداران همچنین از ورود به هر استادیوم فوتبال میزبان مسابقات لالیگا و/یا فدراسیون فوتبال اسپانیا (RFEF) به مدت سه سال منع شدند که بعداً به دو سال کاهش یافت.

وینیسیوس سرمربی برزیل به لالیگا، رئال مادرید و RFEF پیوست تا پرونده را به دادگاه بکشاند. در این جلسه متهم نامه عذرخواهی قرائت کرد.

خاویر تباس، رئیس لالیگا گفت:، خارجی “این حکم خبر خوبی برای مبارزه با نژادپرستی در اسپانیا است، زیرا تا حدودی به اصلاح جرم شرم آور مرتکب شده توسط وینیسیوس جونیور کمک می کند و سیگنال روشنی را برای افرادی که برای توهین به استادیوم فوتبال می روند ارسال می کند.

لالیگا آنها را شناسایی، گزارش خواهد کرد و عواقب جنایی در پی خواهد داشت.

“من درک می کنم که ممکن است در مورد مدت زمان صدور این احکام نا امیدی وجود داشته باشد، اما این نشان می دهد که اسپانیا کشوری است که یکپارچگی دادگاه را تضمین می کند.

ما در لالیگا فقط می‌توانیم به سرعت اجرای عدالت احترام بگذاریم، اما یک بار دیگر خواستار آن هستیم که قوانین اسپانیا به گونه‌ای تکامل یابد که به لالیگا قدرت تحریم بدهد که می‌تواند مبارزه با نژادپرستی را سرعت بخشد.»

رئال مادرید گفت: “به کار خود برای حفاظت از ارزش های باشگاه خود و ریشه کن کردن هرگونه رفتار نژادپرستانه در دنیای فوتبال و ورزش ادامه خواهد داد.”

دیدگاهتان را بنویسید