بایدن قول داد به تصمیم هیئت منصفه احترام بگذارد


پا برند دبوسمن جونیور، بی بی سی نیوز، در دادگاهی در ایالت دلاورماکس ماتزا، اخبار بی بی سی

Getty Images Hunter و جو بایدن روی آسفالت در دلاور در آغوش گرفتندگتی ایماژ

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که به تصمیم هیئت منصفه برای محکوم کردن پسرش به جنایات اسلحه پس از یک هفته محاکمه که دوران پرآشوبی را برای خانواده به همراه داشت، احترام خواهد گذاشت.

هیئت منصفه 12 نفره هانتر بایدن 54 ساله را به دروغ گفتن در مورد استفاده از مواد مخدر در فرم خرید اسلحه در سال 2018 مجرم شناخت. او پس از محکومیت، اولین تعقیب کیفری یک فرزند رئیس جمهور فعلی، با محکومیت های زندان مواجه است.

محکومیت او در هر سه اتهام در جریان مبارزات انتخاباتی مجدد بایدن در ماه نوامبر و کمتر از دو هفته پس از اینکه رقیب انتخاباتی او، دونالد ترامپ، خودش به جرمی در نیویورک محکوم شد، صادر شد.

اگرچه پرزیدنت بایدن در دادگاه دلاور شرکت نکرد، بسیاری از اعضای خانواده، از جمله بانوی اول جیل بایدن، مرتباً شرکت می کردند. همسر، خواهر و عموی هانتر بایدن هر از گاهی برای حمایت از او در جریان محاکمه حضور داشته اند.

پرزیدنت بایدن پس از صدور حکم به ویلمینگتون، دلاور پرواز کرد و در آنجا سلام کرد و پسرش را در آسفالت در آغوش گرفت.

من رئیس جمهور هستم، اما یک پدر هم هستم. من و جیل پسرمان را دوست داریم و به مردی که او امروز است افتخار می کنیم.» آقای بایدن افزود که “نتیجه این پرونده را می پذیرد و … همچنان به روند قضایی احترام می گذارد تا زمانی که هانتر درخواست تجدید نظر را دنبال می کند.”

پرزیدنت بایدن قبلاً عفو پسرش را رد کرده بود که دادگاه او با جزئیات شرم آور همراه بود زیرا دادستان ها سعی داشتند نشان دهند که او در زمان خرید اسلحه از کراک کوکائین استفاده می کرد.

اعضای هیئت منصفه از همسر سابق او کاتلین بوهل و دوست دختر سابقش زوئی کستون شنیدند که از افراط مکرر و طولانی مدت مواد مخدر در هتل های مجلل تعریف کردند. پیام‌های متنی حاوی جزئیات اعتیاد او و عکس‌هایی – که برخی از آنها هانتر بایدن نیمه برهنه را نشان می‌دهند – نیز در دادگاه نشان داده شد.

حکم روز سه‌شنبه واکنش‌های سیاسی فوری را برانگیخت، از جمله از سوی جمهوری‌خواهان کنگره که سال‌ها در مورد رفتار و روابط تجاری هانتر بایدن تحقیق کرده‌اند.

جیمز کومر، رئیس جمهوری خواه کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا، گفت که این “گامی به سوی پاسخگویی” است، اما افزود که “همه کسانی که در آنچه او “طرح‌های دستفروشی نفوذ فاسد بایدن” می‌خواند باید مورد تحقیق قرار گیرند.

در همین حال، ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد که این محاکمه “چیزی جز انحراف از جنایات واقعی خانواده بایدن” نبود. رئیس جمهور سابق اغلب در طول مبارزات انتخاباتی با در نظر گرفتن این توصیف از خانواده استفاده می کرد اتهامات رفتار نامناسب علیه رئیس جمهور و پسرش توسط جمهوری خواهان ساخته شده است.

دموکرات‌های کنگره، همکاران جمهوری‌خواه خود را به ریاکاری متهم کردند و سیستم قضایی آمریکا را تحسین کردند.

جیمی راسکین، نماینده دموکرات مریلند در این جلسه گفت: «تفاوت در پاسخ بین جمهوریخواهان و دموکرات ها را مقایسه و مقایسه کنید.

وی با اشاره به محکومیت ترامپ گفت: جمهوری‌خواهان به کل نظام قضایی و حاکمیت قانون ما حمله می‌کنند، زیرا آن‌ها نمی‌پسندند که یک پرونده چگونه رقم خورد، در حالی که پسر رئیس‌جمهور آمریکا تحت تعقیب است و من نمی‌پسندم. حتی یک دموکرات را نشنید که از شرم فریاد می زند.

خبرنگار بی بی سی واکنش هانتر بایدن در دادگاه را هنگام قرائت حکم توصیف می کند

در همین حال، چندین هیئت منصفه که هانتر بایدن را مجرم تشخیص دادند، گفتند سیاست عاملی در تصمیم آنها نبوده است. یکی از اعضای هیئت منصفه به بی بی سی گفت: «من هرگز به رئیس جمهور جو بایدن فکر نکردم.

وی افزود: «از بین تمام اعضای هیئت منصفه، هیچکس چیزی در مورد انگیزه سیاسی ذکر نکرد.

دستیاران رئیس جمهور بایدن به خبرگزاری های آمریکایی گفتند که محاکمه و حکم بر آقای بایدن که از نزدیک این پرونده را دنبال کرده بود، تأثیر عاطفی داشت.

پولیتیکو گزارش داد که آقای بایدن «هفته‌ها درگیر محاکمه بود» و در حالی که در سفر به فرانسه برای سالگرد D-Day بود، از اعضای خانواده‌اش اخبار می‌خواست.

این روزنامه همچنین گزارش داد که آقای بایدن گاهی اوقات از توجه به پسرش احساس گناه می کند و معتقد است که حرفه سیاسی او به مشکلات حقوقی پسرش کمک کرده است.

بر اساس مطالب روزنامه واشنگتن پستمشاوران رئیس جمهور اغلب تمایلی به صحبت با او در مورد پسرش نداشتند و برخی تلاش کردند حضور عمومی هانتر بایدن را محدود کنند.

هانتر بایدن در 120 روز آینده محکوم خواهد شد، اما قاضی رئیس این پرونده تاریخ رسیدگی را تعیین نکرده است. او با 25 سال زندان مواجه است، اما کارشناسان حقوقی می گویند با توجه به اولین جنایت غیرخشونت آمیز او بعید است حکم نهایی به آن نزدیک باشد.

مشکلات حقوقی او در طول سال و در طول مبارزات انتخاباتی پدرش ادامه داشت. او در ماه سپتامبر در کالیفرنیا به اتهام عدم پرداخت 1.4 میلیون دلار (1.1 میلیون پوند) مالیات بر درآمد محاکمه خواهد شد.

اگر در این پرونده مجرم شناخته شود، هانتر بایدن با 17 سال زندان مواجه خواهد شد.

ساکنان نیویورک به کیفرخواست هانتر بایدن واکنش نشان دادند

دیدگاهتان را بنویسید