قدیمی ترین نت باربادوس برای باز کردن صدای افراد برده شده


آواز قرن هجدهم به صورت موزیکال در یک نسخه خطی قدیمی عرضه شده استتحویل داده شده

این دست نوشته ضبط آهنگ هایی است که برده ها در مزارع کارائیب خوانده اند

پروژه مبتنی بر گلاستر از شورای هنر انگلستان برای کار در مورد برده داری با استفاده از یک نسخه خطی کمیاب دریای کارائیب بودجه دریافت کرده است.

این نسخه خطی شامل قدیمی ترین نت باقی مانده جهان از باربادوس است که صدای افراد برده ای را که در مزارع قند کار می کردند ضبط می کند.

در دهه 1970 در آرشیو گلوسسترشر قرار گرفت و در سال 2017 در فهرست ثبت جهانی یونسکو ثبت شد.

این بخشی از پروژه Reflecting the Past است که شامل نصب پارچه، عکس و موسیقی نیز خواهد بود.

کلیسای جامع گلوستر، نمای بیرونی در یک روز آفتابی

این نمایش در ماه سپتامبر برگزار می شود

رایدر شفیق، یک موسیقیدان متولد باربادوس از گلاسترشایر، و ونلی برک، که به طور گسترده به عنوان پدرخوانده عکاسی سیاهپوستان بریتانیا شناخته می شود، رهبری این پروژه را بر عهده خواهند داشت که تجارت برده در اقیانوس اطلس را از دیدگاه آنها بررسی می کند.

آقای بورک به بی‌بی‌سی گفت که چند سال پیش زمانی که مشغول آموزش به گروهی از جوانان بود، این دست‌نوشته را به او نشان دادند.

وی برای برنامه ریزی نمایشگاه پیش رو با آقای شفیق دیدار کرد.

او گفت: “این آسیب در جامعه طنین انداز می شود — و این یک موضوع بسیار بزرگ است.”

آقای بورک افزود که او می‌خواهد مردم از طریق کارش «نگاه‌هایی از برده‌داری» ببینند و گفت که این نسخه خطی «یکی از بسیاری از مطالب مهمی است که در آرشیو نگهداری می‌شود».

او افزود: “این در دید آشکار پنهان است.”

همچنین ورودی های Voices Gloucester و همچنین چهار گروه دوخت دیگر ارائه خواهد شد و این پروژه از 6 تا 30 سپتامبر در کلیسای جامع شهر به نمایش گذاشته خواهد شد.

“تاثیر برده داری”

در مجموع، این پروژه 29750 پوند بودجه از شورای هنر دریافت کرد.

فیل گیبی، مدیر منطقه ای شورای هنرهای جنوب غربی انگلستان، گفت: «آثار باستانی فرهنگی مانند این دست نوشته نادر به عنوان کپسول زمان عمل می کند. آنها به ما کمک می کنند تا گذشته را درک کنیم، حال را تفسیر کنیم و آینده مشترک خود را شکل دهیم.

به لطف بودجه عمومی، ما می‌توانیم در مراقبت و نمایشگاه مکان‌های مهمی مانند این سرمایه‌گذاری کنیم تا به نفع مخاطبان در سراسر گلاستر – محل اولویت شورای هنر – و فراتر از آن باشد.

لیندن استو، عضو کابینه شورای شهرستان گلاسترشایر، مسئول آرشیو، گفت: “این پروژه به بینندگان این فرصت را می دهد تا تاثیر برده داری در تاریخ و امروز را در نظر بگیرند.”

دیدگاهتان را بنویسید