در جمهوری چک 18 نفر بر اثر صاعقه مجروح شدند


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، نیروهای اورژانس محلی اعلام کردند که هجده نفر در جمهوری چک بر اثر برخورد صاعقه به درختی که زیر آن پنهان شده بودند، زخمی شدند.

این اعتصاب بعدازظهر یکشنبه در پارک قلعه لیبرک-وراتیسلاویس، واقع در منطقه شمالی لیبرک در حدود 55 مایلی (90 کیلومتری) شمال شرقی پایتخت پراگ صورت گرفت.

عکس ها و فیلم های به اشتراک گذاشته شده توسط آتش نشانی نشان می دهد که ده ها پرسنل اورژانس و خودرو در محل حادثه حضور دارند.

مقامات جزئیاتی در مورد تلفات ارائه نکردند، اما رسانه های محلی گزارش دادند که کودکان نیز در میان کسانی هستند که به بیمارستان منتقل شده اند و مراسمی به مناسبت روز جهانی کودک در پارک برگزار می شود.

کانال تلویزیونی چک CT 24 گزارش داد که پنج نفر از قربانیان کودکان بین دو تا 16 سال بودند، در حالی که پنج بزرگسال در محل حادثه احیا شدند.

سخنگوی بیمارستان منطقه ای لیبرک، واسلاو ریکار، به روزنامه محلی لیبرکی دنیک گفت که 17 بیمار هوشیار در آنجا بستری شده اند.

او همچنین تایید کرد که یک کودک با هواپیما به بیمارستانی در پراگ منتقل شده است.

باران‌ها و طوفان‌های شدید در آخر هفته جمهوری چک را درنوردید و گزارش‌هایی مبنی بر وقوع سیل در بخش‌هایی از این کشور تاثیر گذاشت.

عوامل زیادی در ایجاد سیل نقش دارند، اما گرم شدن جوی ناشی از تغییرات آب و هوایی، احتمال وقوع رویدادهای شدید باران را افزایش می دهد.

جهان از آغاز عصر صنعتی تاکنون حدود 1.1 درجه گرم شده است و درجه حرارت همچنان افزایش خواهد یافت مگر اینکه دولت های سراسر جهان کاهش شدیدی در انتشار گازهای گلخانه ای انجام دهند.

اگر طوفان رعد و برق شما را در بیرون گرفتار کرد، کارشناسان توصیه می کنند مکانی کم ارتفاع و دور از درختان، حصارها و میله ها پیدا کنید.

اگر پوست شما سوزن سوزن می شود و موهای شما سیخ شده است، رعد و برق نزدیک است.

نکته: فوراً چمباتمه بزنید، روی بالشتک‌های پاهایتان تعادل برقرار کنید، دست‌ها روی زانوها قرار بگیرید و سرتان را بین آن‌ها قرار دهید تا مطمئن شوید که به کوچک‌ترین هدف برخورد کرده‌اید و تماس با زمین را به حداقل برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید