روسیه مظنون به رمز و راز تابوت های برج ایفل است


نمایندگان اطلاعات فرانسه بر این باورند که روسیه در پشت این شیرین کاری قرار دارد که در نتیجه آن پنج تابوت در نزدیکی برج ایفل قرار داده شد که با پرچم فرانسه و کتیبه “سربازان فرانسوی اوکراین” پوشانده شده بود.

سه مرد در حوالی ساعت 09:00 (07:00 به وقت گرینویچ) روز شنبه با یک ون مشاهده شدند. کیسه های گچ بعداً در تابوت هایی که آنها به جا گذاشته بودند، پیدا شد.

پلیس به سرعت راننده را دستگیر کرد، او ادعا کرد که دو نفر دیگر 40 یورو (34 پوند) برای انتقال تابوت ها به او پرداخته اند. او خودش فقط یک روز قبل از بلغارستان وارد پاریس شد.

پلیس بعداً دو نفر دیگر را در ایستگاه اتوبوس برسی در مرکز پاریس دستگیر کرد، جایی که ظاهراً آنها قصد داشتند اتوبوسی را به مقصد برلین بگیرند.

رسانه های فرانسوی گزارش دادند که آنها به پلیس گفتند که برای نگهداری تابوت ها 400 یورو دستمزد دریافت کردند.

پلیس گفت راننده بلغاری و دو نفر دیگر اوکراینی و آلمانی بودند.

دفتر دادستانی گفت که آنها روز یکشنبه پیش از آغاز تحقیقات قضایی برای “خشونت عمدی” به قاضی آورده شدند.

مقامات گفتند که در حال بررسی “اینکه آیا این از خارج سازماندهی شده است یا خیر.”

این شرایط یادآور دو قسمت اخیر است که پلیس فرانسه بر این باور است که ممکن است عوامل روسی در آن نقش داشته باشند. ظاهراً هر دو تلاشی برای دستکاری افکار عمومی بود.

در ماه اکتبر – اندکی پس از آن که حماس حمله بی سابقه ای به اسرائیل را آغاز کرد و حدود 1200 نفر را کشت و صدها نفر را گروگان گرفت – ستاره هایی از داوود وجود داشت که شبیه پرچم اسرائیل بود. شابلون روی چندین دیوار در پاریس.

یک زن و شوهر اهل مولداوی دستگیر شدند که به گفته مقامات فرانسوی، توسط اطلاعات روسیه پول می گرفتند.

ماه گذشته، دست‌های قرمز بر روی بنای یادبود هولوکاست در پاریس نقاشی شد و پلیس معتقد است که عاملان آن به خارج از کشور فرار کرده‌اند.

همانطور که روزنامه لوموند با استناد به یک منبع در تحقیقات گزارش می دهد، یکی از بازداشت شدگان روز شنبه با مظنون بلغاری که در پرونده کلاهبرداری تحت تعقیب است، تماس تلفنی برقرار کرد. لوموند مظنون را جورجی اف 34 ساله معرفی کرد.

ماه گذشته، مسکو با عصبانیت به امتناع مکرر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور آمریکا از رد امکان ارسال آن به اوکراین واکنش نشان داد.

هفته گذشته مقامات اوکراینی تایید کردند که بحث هایی در مورد اعزام مربیان نظامی فرانسوی وجود دارد.

بازرسان معتقدند که این می تواند زمینه را برای پرونده تابوت ها فراهم کند، زیرا اطلاعات روسیه به دنبال نشان دادن مخالفت شدید با دخالت عمیق تر فرانسه در جنگ اوکراین است.

در هر دو مورد ستاره داوود و دست های سرخ، تیم ها شامل یک عکاس بودند که تصاویرش بعداً در سایت های اینترنتی مرتبط با تبلیغات روسیه منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید