سرمربی تیم فوتبال آلمان نظرسنجی “نژادپرستانه” توسط یک شبکه تلویزیونی را محکوم کرد


یک نظرسنجی انجام شده توسط پخش عمومی ARD نشان داد که 21 درصد از پاسخ دهندگان با این پیشنهاد موافق بودند.

“این نژادپرستی است. احساس می کنم باید بیدار شویم. ناگلزمن روز یکشنبه گفت، بسیاری از مردم اروپا مجبور به فرار شدند… در جستجوی کشوری امن.

این بازیکن 36 ساله گفت که با جاشوا کیمیچ، هافبک آلمانی که قبلا این پرسشنامه را “نژادپرستانه” خوانده بود، موافق است.

“جاش [Kimmich] ناگلزمن در یک جلسه توجیهی در مرکز تمرین تیمش گفت: خیلی خوب، با بیانیه ای بسیار روشن و متفکرانه پاسخ داد.

“من دقیقاً به همین شکل می بینم. این سوال دیوانه کننده است.”

وی ادامه داد: در اروپا افرادی هستند که به دلیل جنگ، عوامل اقتصادی، بلایای زیست محیطی مجبور به فرار شده اند، افرادی که فقط می خواهند پذیرفته شوند.

ما باید بپرسیم که در این مرحله چه کار می کنیم؟ ما در آلمان خیلی خوب کار می کنیم و وقتی چنین چیزی می گوییم، فکر می کنم احمقانه است که چگونه چشمانمان را می بندیم و فقط جلوی چنین چیزهایی را می گیریم.”

پخش عمومی آلمان ARD گفت که این نظرسنجی را برای به دست آوردن داده های قابل اندازه گیری پس از پرسش مکرر از خبرنگاری که بر روی مستندی درباره فوتبال و تنوع پرسیده شد، در مورد ترکیب تیم ملی انجام داده است.

این نظرسنجی در میان 1304 پاسخ دهنده به صورت تصادفی انتخاب شده انجام شد.

کارل والکس، مدیر ورزش ARD، که این نظرسنجی را انجام داد، گفت که این شرکت “از این که نتایج آن چیزی است که هستند ناامید شده است، اما آنها همچنین بیانگر وضعیت اجتماعی امروز آلمان هستند.”

رسانه های آلمانی به نقل از او گفت: ورزش نقش مهمی در جامعه ما ایفا می کند، تیم ملی نمونه قوی یکپارچگی است.

تیم ملی فعلی تعدادی بازیکن با میراث ترکیبی دارد، از جمله کاپیتان ایلکای گوندوگان و وینگر لروی سانه.

آلمان در اواخر این ماه میزبان یورو 2024 است و ناگلزمن گفت که تیمش “برای همه در کشور” بازی خواهد کرد. آنها این رقابت ها را با بازی مقابل اسکاتلند در آلیانز آرنا مونیخ در 14 ژوئن آغاز خواهند کرد.

این اختلاف تنها چند هفته پس از آن رخ می دهد که سازنده لباس تیم آدیداس مجبور شد طرفداران را از خرید لباس شماره 44 فوتبال آلمان منع کند، زیرا رسانه ها شباهت آن را به نماد مورد استفاده واحدهای اس اس نازی در طول جنگ جهانی دوم افزایش دادند.

اس اس مسئول بسیاری از جنایات علیه بشریت است که توسط نازی ها مرتکب شده اند. اعضای اس اس از ماموران گشتاپو تا نگهبانان اردوگاه کار اجباری را در بر می گرفت. اس اس مسئول اداره اردوگاه های مرگ بود که در آن میلیون ها یهودی و دیگران کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید