پس از اینکه حساب “Raring Kitty” سهم گرفت، سهام GameStop جهش کرد


پس از اینکه به نظر می‌رسید یک پست در رسانه‌های اجتماعی از سوی سرمایه‌گذار معروف به «رورینگ کیتی» که ادعای سهم قابل‌توجهی در خرده‌فروشی بازی‌های ویدیویی داشت، سهام GameStop مورد علاقه Meme دوباره در حال افزایش است.

سهام این شرکت در روز دوشنبه بالای 40 دلار باز شد که بیش از 70 درصد نسبت به جمعه افزایش داشت، قبل از اینکه اندکی عقب نشینی کرد.

این افزایش به دنبال تصویری به اشتراک گذاشته شده توسط یک حساب Reddit مرتبط با کیت گیل بود که ادعا می کرد او دارای 5 میلیون سهام GameStop – تقریباً 2٪ از شرکت – یک هلدینگ به ارزش بیش از 100 میلیون دلار (78 میلیون پوند) است.

این پست یکی از تعداد زیادی در هفته های اخیر پس از یک دوره طولانی سکوت در حساب های Roaring Kitty بود.

صحت پیام تأیید نشد. نه آقای گیل و نه گیم استاپ به ایمیل هایی که به دنبال نظر بودند پاسخ ندادند.

آقای گیل در سال 2021 به دلیل الهام بخشیدن به ارتشی از سرمایه گذاران اینترنتی برای حمایت از GameStop مشهور شد.

این باعث شد سهام شرکت در حال مبارزه به طور غیرمنتظره ای افزایش یابد و فشار مالی بر شرکت های حرفه ای وال استریت که علیه خرده فروش شرط بندی می کردند، وارد کرد.

پرونده ای در آن سال نشان داد که آقای گیل حدود 200000 سهم به ارزش 30.9 میلیون دلار داشت.

سهام برخی دیگر از سهام موسوم به میم که به نظر می رسد رشد و نزول آنها ارتباطی با مبانی کسب و کار نداشته باشد نیز روز دوشنبه افزایش یافت، مانند AMC و Blackberry.

تحلیلگران گفتند که افزایش اولیه در سهام میم به دلیل افزایش پس انداز و زمانی است که بسیاری از خانوارها در طول همه گیری داشتند، به لطف برنامه های حمایتی دولت و تعلیق بسیاری از فعالیت های شخصی.

با افزایش دوباره بازارها در سال جاری، شرکت های تجاری مانند چارلز شواب و رابینهود افزایش دیگری را در حساب های جدید و فعالیت سرمایه گذاران خرد – افرادی که در خانه های سرمایه گذاری یا سایر شرکت های خصوصی کار نمی کنند – گزارش کردند.

GameStop در ماه گذشته سود کسب کرد و 933 میلیون دلار از فروش سهام به دست آورد.

اما این فعالیت باعث نگرانی در صنعت مالی و واشنگتن شده است، جایی که جلسات استماع درباره پدیده GameStop در سال 2021 برگزار شد.

در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی تجاری CNBC در ماه گذشته، جی کلیتون، تنظیم کننده مالی سابق، که ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ را بر عهده داشت، آن را با قمار مقایسه کرد.

او گفت: «این در سطوح مختلف مرا آزار می دهد. “این بسیار نزدیکتر به قمار است تا تجارت، و مطمئناً سرمایه گذاری نیست.

آیا این چیزی است که ما باید در بازارهای خود تحمل کنیم؟ او اضافه کرد.

چه قانونی باشد چه غیرقانونی، فکر نمی‌کنم.»

دیدگاهتان را بنویسید