معضل هانتر بایدن رئیس جمهور جو بایدن در حال افزایش است


آنتونی زورچر،خبرنگار آمریکای شمالی

Getty Images جو و هانتر بایدن با هم در آوریل 2024 دیده شدندگتی ایماژ

در حالی که انتخاب هیئت منصفه روز دوشنبه در محاکمه اسلحه هانتر بایدن آغاز شد، پدرش بیانیه ای را منتشر کرد که نشان دهنده خط ظریفی بود که او می خواهد در میانه مبارزات انتخاباتی مجدد خود طی کند.

جو بایدن گفت: “من رئیس جمهور هستم، اما یک پدر هم هستم.”

بیانیه او در ادامه حمایت از پسرش را نشان می‌دهد، پسری که به اتهام دروغ گفتن در مورد اعتیادش به مواد مخدر هنگام تکمیل اسناد پیش‌زمینه خرید اسلحه در سال 2018 ممکن است با 25 سال زندان مواجه شود.

او ادامه می دهد: «به عنوان رئیس جمهور، من در مورد پرونده های در حال رسیدگی فدرال اظهار نظر نمی کنم و نخواهم کرد. اما به عنوان یک پدر، من پسرم را بدون قید و شرط دوست دارم، به او اعتماد دارم و به قدرت او احترام می گذارم.

مبارزه هانتر بایدن با اعتیاد به مواد مخدر اکنون دانش عمومی است. او آنها را علناً مورد بحث قرار داد و در خاطرات خود در مورد آنها نوشت – افشاگری هایی که به زودی به شواهدی در محاکمه و خوراک او برای مصرف عمومی تبدیل خواهند شد.

پیش از این، جو بایدن علناً درباره زندگی شخصی پرتلاطم پسرش صحبت کرده بود. در اولین مناظره ریاست جمهوری با دونالد ترامپ در سال 2020، او گفت که به تنها پسر بازمانده خود “افتخار” می کند.

او گفت: «پسرم، مانند بسیاری از افرادی که در خانه می‌شناسید، مشکل مواد مخدر داشت. “او از او سبقت گرفت. او آن را درست کرد. او روی آن کار کرده است.”

چهار سال پیش، پرزیدنت بایدن به حملات ترامپ در صحنه مناظره پاسخ داد. با این حال، اکنون، اظهارات او ممکن است تلاشی برای خنثی کردن آن چیزی باشد که به لحظه‌ای که از نظر سیاسی به لحظه‌ای پرمشغله نزدیک می‌شود، نزدیک می‌شود که در آن گذشته آشفته پسرش – و در نتیجه کل خانواده بایدن – به طور کامل افشا خواهد شد.

انتظار می رود کاتلین بوهل، همسر سابق هانتر بایدن در مورد اعتیاد شوهر سابقش به مواد مخدر شهادت دهد. هالی بایدن، بیوه برادر هانتر بایدن، بو، که هانتر بعدها با او رابطه نامشروع داشت و اسلحه را در سطل زباله دلاور انداخت، نیز در لیست شاهدان دادستان است.

کیت اندرسون بروور که چندین کتاب در مورد روسای جمهور ایالات متحده، خانواده های آنها و بانوان اول نوشته است، می گوید: «قطعاً ظاهر خوبی نیست. او می گوید که در گذشته روسای جمهور مجبور بوده اند با آشفتگی های خانوادگی دست و پنجه نرم کنند. به عنوان مثال، بیل کلینتون و جیمی کارتر با خجالت خواهر و برادر روبرو شدند.

با این حال، محاکمه جنایی فرزند رئیس‌جمهور کاملاً بی‌سابقه است و بایدن بزرگ را رها کرده است.

او این آخر هفته را با پسرش در دلاور گذراند و یکشنبه شب برای محاکمه در ویلمینگتون ماند. خانواده بایدن در جریان انتخاب هیئت منصفه در روز دوشنبه حضور خوبی داشتند.

اما رئیس جمهور در آن زمان به واشنگتن بازگشته بود. او به حمایت پسرش اشاره کرد، اما از خود پرونده فاصله گرفت.

Getty Images جیل بایدن همراه با نگهبانان امنیتی و پلیس وارد دادگاه شدگتی ایماژ

اما جیل بایدن، بانوی اول، پشت سر هانتر نشسته بود. این دو در یک استراحت صبحگاهی در دادگاه و دوباره پس از پایان روز در آغوش گرفتند. ملیسا کوهن بایدن، همسر فعلی هانتر – که هنگام خروج از دادگاه دست او را گرفت – و خواهر ناتنی اش اشلی بایدن و همسرش به او پیوستند.

جیل بایدن پس از مرگ همسر اولش، مادر هانتر بایدن، در سال 1972 در یک تصادف رانندگی که منجر به مرگ هانتر و بو شد، با رئیس جمهور ازدواج کرد. این حادثه همچنین جان خواهر نوزادشان نائومی را گرفت.

رئیس جمهور مرتباً از نزدیکی خانواده خود صحبت می کند – و این فداکاری را بخشی از هویت سیاسی خود قرار داده است.

او در مورد اینکه چگونه به عنوان سناتور آمریکایی هر شب با قطار به خانه از واشنگتن دی سی به دلاور می رفت تا به فرزندانش شب بخیر بگوید. او کتابی درباره مقابله با غم و اندوه پس از مرگ بو بایدن بر اثر سرطان مغز در سال 2016 نوشت و در مورد آسیب های عاطفی که پس از مرگ همسر اولش تجربه کرد، صحبت کرد.

اکنون، جنبه‌های مهم‌تری از تاریخ خانواده بایدن، مانند پیام‌های متنی بین هانتر بایدن و خانواده‌اش، از جمله تعاملات صمیمی با بیوه‌اش بو، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

همچنین عکس ها و جزئیات دیگری از استفاده هانتر بایدن از کرک وجود خواهد داشت. برخی از آن احتمالاً از یک رایانه لپ‌تاپ گرفته شده است که وجود و محتوای آن به بخش بحث‌برانگیز روزهای پایانی انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 تبدیل شده است.

محاکمه هانتر بایدن پس از یکی از بزرگترین داستان های انتخابات ریاست جمهوری 2024 آغاز شد – محکومیت ترامپ به 34 مورد جعل اسناد تجاری. اگرچه این دو پرونده به طور قابل توجهی متفاوت هستند – اتهامات علیه نامزد در مقابل پسر نامزد – سرعت این دو محاکمه ناگزیر به مقایسه منجر می شود.

Getty Images هانتر بایدن در روز دوشنبه در خارج از دادگاه دلاور به خبرنگاران نگاه می کندگتی ایماژ

هانتر بایدن روز دوشنبه در بیرون دادگاه دلاور به خبرنگاران نگاه می کند

حداقل تمرکز بر درام خانوادگی بایدن و مشکلات حقوقی هانتر بایدن توجه رسانه ها را از ترامپ دور خواهد کرد. و مشکلات حقوقی مربوط به پسرش ممکن است آقای بایدن را بیشتر تمایلی به حمله به سوابق جنایی آقای ترامپ نداشته باشد.

همچنین می‌تواند حواس‌پرتی بزرگی برای رئیس‌جمهور باشد که آخرین کارزار سیاسی خود را آغاز می‌کند.

براور می گوید: «برای شخص بایدن بسیار سخت خواهد بود. “او سابقه تلاش برای جدا کردن زندگی خصوصی خود از زندگی عمومی را دارد، اما این تنها پسر زنده اوست. باید بسیار مالیات برانگیز باشد.»

جنبه دیگری نیز وجود دارد که درام حقوقی هانتر بایدن با ترامپ متفاوت است. سه پرونده جنایی دیگر علیه رئیس جمهور سابق بعید است قبل از انتخابات نوامبر اتفاق بیفتد.

با این حال، هانتر بایدن با اتهامات مالیاتی فدرال نیز مواجه است و محاکمه آن برای سپتامبر تعیین شده است.

این پرونده که شامل عدم پرداخت حداقل 1.4 میلیون دلار مالیات در طول چهار سال است، می‌تواند از نظر سیاسی برای رئیس‌جمهور آسیب بیشتری داشته باشد، زیرا شامل جرایم مالی است، نه اعتیاد او به مواد مخدر.

بائر می گوید: توجیه فرار مالیاتی بسیار سخت تر است.

اگر هانتر بایدن در یکی از محاکمات فدرال مجرم شناخته شود، عفو پدرش در حیطه اختیارات ریاست جمهوری است.

چنین اقدامی در گذشته از نظر سیاسی سمی بود، اما ترامپ از قدرت خود برای عفو تعدادی از چهره های جنجالی که برای او کار می کردند و به نظر می رسد بهای ناچیزی پرداخته است، استفاده کرده است.

در حالی که جو بایدن، پدر، ممکن است این اقدام را جذاب بداند – او تاکید کرده است که پسرش بی گناه است – کاخ سفید تاکید کرده است که این اقدام در نظر گرفته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید