نیروی دفاعی استرالیا اجازه استخدام از بریتانیا، ایالات متحده، کانادا و نیوزلند را می دهد


نیروی دفاعی استرالیا (ADF) به سربازگیری از چندین کشور خارج از کشور، از جمله بریتانیا، اجازه می دهد تا رتبه های خود را افزایش دهند.

استرالیا با کمبود استخدام دست و پنجه نرم می کند زیرا به دنبال تقویت نیروهای مسلح خود در مواجهه با آنچه که تهدید منطقه ای فزاینده می گوید، است.

از ماه ژوئیه، شهروندان نیوزیلندی که مقیم دائم استرالیا هستند می توانند برای پیوستن درخواست دهند و از ژانویه این امر به افراد استخدام شده از بریتانیا، ایالات متحده و کانادا گسترش خواهد یافت.

ریچارد مارلز وزیر دفاع گفت که تغییرات در الزامات جنایی “برای رسیدگی به چالش های امنیتی کشور برای دهه آینده و پس از آن ضروری است.”

او گفت که استرالیا و نیوزلند از قبل یک “ارتباط آنزاک” دیرینه دارند و به تاریخچه جنگ در کنار هم در گالیپولی در طول جنگ جهانی اول اشاره کرد.

و استرالیا در سال های اخیر به دنبال تقویت روابط با بریتانیا و ایالات متحده بوده است و پیمان Aucus را در سال 2021 امضا کرد، یک اتحاد دفاعی و امنیتی گسترده با هدف مقابله با گسترش نظامی چین در منطقه هند و اقیانوس آرام.

کانبرا بارها نگرانی های فزاینده ای را در مورد اقدامات پکن ابراز کرده است و یک بررسی استراتژیک ADF که سال گذشته منتشر شد به “رشد و حفظ نیروی کار دفاعی بسیار ماهر” به عنوان یک اقدام متقابل کلیدی اشاره کرد.

دولت قبلی در سال 2020 مبلغ 38 میلیارد دلار استرالیا (19.8 میلیارد پوند؛ 25.4 دلار) را برای افزایش 30 درصدی تعداد پرسنل لباس فرم طی دو دهه اعلام کرد.

اما مت کیو، وزیر پرسنل دفاع، می‌گوید که نرخ بیکاری پایین استرالیا کار را «بسیار دشوار» می‌کند – طبق آمارهای اخیر دولت، ADF در حال حاضر حدود 5000 نفر کم کرده است.

در حالی که استرالیا سابقه پذیرش تعداد کمی انتقال نظامی از چند کشور متحد را دارد، هدف قوانین واجد شرایط بودن جدید گسترش گسترده تعداد نیروهای بالقوه است.

علاوه بر رعایت استانداردهای ورود ADF و الزامات امنیتی، افرادی که مایل به پیوستن هستند باید بیش از یک سال به طور دائم در استرالیا اقامت داشته باشند و در دو سال گذشته در یک ارتش خارجی خدمت نکرده باشند.

آنها همچنین باید واجد شرایط شهروندی استرالیا باشند – چیزی که به آنها پیشنهاد می شود و “انتظار می رود” بعد از 90 روز خدمت دریافت کنند.

سخنگوی اپوزیسیون در امور خارجی گفت که مخالف این طرح نیستند، اما استراتژی دفاعی دولت اعتماد و روحیه نیروهای دفاعی را تضعیف می کند.

سایمون بیرمنگام به اسکای نیوز استرالیا گفت: «در حالت ایده‌آل ما می‌خواهیم استرالیایی‌ها را با لباس‌های استرالیایی ببینیم.

استرالیا، بریتانیا، ایالات متحده، کانادا و نیوزلند نیز برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات از طریق اتحادی به نام پنج چشم، از نزدیک با یکدیگر همکاری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید