کانیه وست به دلیل آزار جنسی توسط دستیار سابقش شکایت کرد


مارک ساویج،خبرنگار موسیقی

گتی ایماژ کانیه وستگتی ایماژ

کانیه وست که اکنون با نام Ye شناخته می شود، یکی از موفق ترین و پرکارترین رپرهای دهه های 2000 و 2010 بود.

کانیه وست به دلیل آزار و اذیت جنسی، نقض قرارداد و فسخ نادرست توسط زنی که به مدت دو سال به عنوان دستیار او کار می کرد، مورد شکایت قرار گرفت.

به گزارش رسانه های آمریکایی، لورن پیسیوتا در این شکایت ادعا می کند که این ستاره طی یک مکالمه تلفنی با او پیام های متنی زشتی برای او ارسال کرده و اعمال جنسی انجام داده است.

او ادعا می کند که در سال 2022 از کار برکنار شد اما هرگز بسته 3 میلیون دلاری (2.4 میلیون پوندی) او را پرداخت نکردند.

بی بی سی برای پاسخ به اتهامات وست با وکیل وست تماس گرفته است، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

این شکایت ابتدا در ایالات متحده توسط TMZ گزارش شد و بعداً توسط Rolling Stone، The Wrap و US Weekly تأیید شد، که گفتند اسناد دادگاه روز دوشنبه در ایالات متحده ثبت شده است.

بی بی سی هنوز نتوانسته است این برنامه را تأیید کند.

طبق اسناد، در سال 2021، زمانی که وست را ملاقات کرد، پیسیوتا بیشتر از طریق پروفایل OnlyFans خود از خود حمایت می کرد.

او می گوید که او را استخدام کرد تا در فصل اول خط مد زنانه Yeezy خود کار کند، و آنها در نهایت در سه قطعه از آلبوم او Donda با یکدیگر همکاری کردند (اگرچه پیسیوتا به طور رسمی در این رکورد ثبت نشده است).

وست متعاقباً پیسیوتا را به عنوان دستیار شخصی خود با حقوق سالانه 1 میلیون دلار (780000 پوند) استخدام کرد، مشروط بر اینکه او “24-7” در دسترس باشد. او می گوید که با شرایط موافقت کرده است.

لورن پیسیوتا / اینستاگرام لورن پیسیوتالورن پیسیوتا/اینستاگرام

لورن پیسیوتا می گوید که قبل از همکاری با وست، 15 سال تجربه در صنعت موسیقی داشته است

طبق دادخواست او، وست در ابتدا از ادامه تجارت OnlyFans خود راضی بود. با این حال، در سال 2022، او گفته می‌شود که می‌خواهد پیسیوتا «خداگونه» باشد و از او خواسته در ازای یک میلیون دلار اضافی، حسابش را حذف کند.

پس از بستن حساب، او ادعا می کند که با پیام های متنی زشت از غرب، از جمله فیلم های مستهجن بمباران شده است.

پیسیوتا همچنین ادعا می کند که هنگام صحبت تلفنی با او خودارضایی کرده است و یک بار پس از “اسیر کردن” او در یک اتاق خصوصی در هواپیمای خود، در مقابل او لذت می برد.

او در حدود سپتامبر 2022 به سمت رئیس کارکنان شرکت‌های مختلف ارتقا یافت، اما به‌طور ناگهانی پس از مدت کوتاهی از کار برکنار شد. گفته می شود که حقوق پایان کار او هرگز پرداخت نشده است.

علاوه بر آزار جنسی، نقض قرارداد و فسخ نادرست، پیسیوتو همچنین از وست و تجارت Yeezy خود به دلیل کلاهبرداری، عدم پرداخت دستمزد و ایجاد عمدی ناراحتی عاطفی شکایت کرده است.

این اولین بار نیست که خواننده رپ به رفتارهای زننده متهم می شود.

نوامبر گذشته، چند تن از کارمندان خط مد Yeezy او به رولینگ استون گفتند که او فیلم‌های مستهجن را در جلسات کارکنان نشان می‌دهد و عکسی صمیمی از همسرش کیم کارداشیان را در طول مصاحبه نشان می‌دهد.

غرب در آن زمان به این اتهامات پاسخی نداد و از آن زمان تاکنون سکوت کرده است.

این ستاره قبلاً از یک “اعتیاد کامل به پورن” صحبت کرده بود که “خانواده من را نابود کرد”.

او یک بار به زین لو از اپل موزیک گفت که این بخش بزرگی از زندگی او از دوران کودکی بوده است.

او گفت: «برای من، Playboy دروازه من برای اعتیاد کامل به پورنوگرافی بود. زمانی که من پنج ساله بودم، پدرم پلی‌بوی نداشت و این تقریباً روی هر انتخابی که تا آخر عمرم انجام دادم تأثیر گذاشت.»

امسال، این ستاره قبلاً با دو پرونده قضایی دیگر روبرو شده است.

در ماه آوریل، او توسط یک نگهبان سابق امنیتی در مدرسه ای که اکنون تعطیل شده است، آکادمی دوندو، به تبعیض نژادی و آزار و اذیت متهم شد.

بنجامین دشون پروو مدعی شد که به دلیل مسلمان بودنش با تبعیض مواجه شده است و به او گفته شده است که دریچه های خود را قطع کند و یا اخراج شود.

غرب هنوز به این اتهامات پاسخی نداده است.

در ماه فوریه، املاک دونا سامر نیز از این ستاره به دلیل استفاده از نمونه ای از آهنگ “I Feel Love” بدون اجازه او شکایت کرد. این پرونده بعداً خارج از دادگاه به پایان رسید.

این نوازنده یکی از موفق‌ترین و پرکارترین رپرهای دهه‌های 2000 و 2010 با آهنگ‌های چند پلاتینیومی مانند Gold Digger، Stronger و All Of The Lights بود.

با این حال، حرفه اخیر او با بحث و جدل پوشانده شده است. مهمتر از همه، قرارداد پرسود او با آدیداس در نوامبر 2022 به دلیل اظهارنظرهای یهودی ستیزانه وست در رسانه های اجتماعی فسخ شد.

با وجود این، این ستاره اوایل سال جاری با آلبوم موفق Carnival و آلبوم مادرش Vultures به صدر جدول ایالات متحده بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید