یک پرورش دهنده آمریکایی پس از نجات 4000 بیگل 35 میلیون دلار جریمه شد


شرکتی که حیوانات را برای آزمایش های پزشکی پرورش می دهد، پس از نجات 4000 بیگل از کارخانه ویرجینیا در سال 2022، به میزان رکورد 35 میلیون دلار (27 میلیون پوند) جریمه شد.

به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) جریمه ظلم به حیوانات علیه Envigo RMS LLC بزرگترین جریمه ای است که تاکنون تحت قانون رفاه حیوانات اعمال شده است.

کریستوفر کاوانا، دادستان ناحیه غربی ویرجینیا، در بیانیه ای گفت: «انویگو یک فرهنگ تجاری را ترویج کرد که سود و راحتی را بر اجرای قانون ترجیح می داد.

وی گفت: «این رویکرد بی‌رحمانه به پیامدهای وحشتناکی منجر شده است: رفتار غیر انسانی با حیوانات و آلودگی آبراه‌های ما.

شرکت مادر Envigo، Inotiv، موافقت کرده است که مبلغ هشت رقمی را بپردازد. او همچنین موافقت کرد که تا پنج سال آینده سگ ها را پرورش ندهد.

ایناتیو گفت: با ارتکاب جرایم قابل کیفرخواست، “و عدم ارتقای زیرساخت های لازم و استخدام کارکنان لازم، ما نتوانستیم استانداردهای رفاه حیوانات و محیط زیست خود را رعایت کنیم و از مردم به دلیل آسیب های ناشی از رفتارمان عذرخواهی کنیم.” در بیانیه ای در وب سایت خود در روز دوشنبه.

در ماه مه، وزارت دادگستری ایالات متحده از Envigo RMS، یک مرکز پرورش مستقر در کامبرلند شکایت کرد. آژانس فدرال او را به چندین مورد خشونت علیه حیوانات متهم کرد.

بازرسان دریافتند که برخی از سگ‌ها به جای مراقبت‌های اولیه دامپزشکی به دلیل بیماری‌هایی که به راحتی قابل درمان هستند، کشته می‌شوند. به حیوانات نیز با لارو، کپک و مدفوع غذا می دادند و به برخی از مادران شیرده نیز اصلاً چیزی داده نمی شد.

نجات 4000 سگ از این مرکز در آگوست 2022 منجر به تلاش سراسری پناهگاه های حیوانات برای یافتن خانه های جدید برای سگ ها در ایالات متحده شد.

وزارت دادگستری روز دوشنبه گفت که انویگو اعتراف کرده است که “با ناتوانی در ارائه مراقبت های دامپزشکی کافی، کارکنان کافی و شرایط زندگی ایمن برای سگ های نگهداری شده در مرکز شهرستان کامبرلند، آگاهانه قانون رفاه حیوانات را نقض کرده است.” .

شرکت تابعه این پرورش دهنده، Envigo Global Services Inc. نیز به نقض قانون آب پاک با عدم تصفیه مناسب فاضلاب، که بر سلامت سگ ها تأثیر منفی می گذارد و محیط زیست را آلوده می کند، اعتراف کرد.

این توافقنامه از شرکت می‌خواهد ۲۲ میلیون دلار به دولت ایالات متحده بپردازد، همچنین حدود ۱.۱ میلیون دلار به گروه ویژه کنترل حیوانات ویرجینیا و حدود ۱.۹ میلیون دلار به انجمن انسانی ایالات متحده برای کمک به نجات بیگل‌ها بپردازد.

این قرارداد در تاریخ 7 اکتبر به طور رسمی توسط یک قاضی تایید خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید