Immigration Live: بایدن از سرکوب گسترده مهاجرت غیرقانونی خبر داد


موضوع مهاجرت تهدیدی فزاینده برای امیدهای جو بایدن برای انتخاب مجدد رئیس جمهور ایالات متحده است.

در کنار اقتصاد، این موضوع اصلی رای دهندگان در اکثر نظرسنجی ها است – و اکثریت قریب به اتفاق عملکرد بایدن در مورد آن را تایید نمی کنند.

مهاجران طی سه سال گذشته به دلیل افزایش درگیری یا بی ثباتی در کشورهای خود و کمبود شغل در ایالات متحده پس از همه گیری، به تعداد بی سابقه ای از مرز جنوبی عبور کرده اند.

این تعداد در سال 2018 شروع به افزایش کرد زیرا آمریکایی‌های مرکزی از یک سری بحران‌های پیچیده فرار کردند، سپس در سال 2020 به لطف محدودیت‌های دوران همه‌گیری کاهش یافت. از سال 2021 دوباره کوهنوردی را آغاز کردند.

بیش از 6.4 میلیون مهاجر هنگام عبور غیرقانونی از خاک آمریکا در دوران دولت بایدن دستگیر شدند. بسیاری از آنها در ایالات متحده برای انتظار برای پردازش صادر می شوند که گاهی اوقات سال ها طول می کشد.

در سال 2023، گمرک و حفاظت از مرزهای ایالات متحده (CBP) رکورد نزدیک به 2.5 میلیون “برخورد” را در مرز جنوبی ثبت کرد – 302000 مورد از آنها فقط در ماه دسامبر.

از آن زمان، ورود مهاجران به شدت کاهش یافته است، به طوری که آمار CBP اخیراً منتشر شده نشان می دهد که تنها حدود 179000 “برخورد” مهاجر در ماه آوریل ثبت شده است.

با این حال، کارشناسان هشدار می دهند که این سرعت کند پایدار نیست.دیدگاهتان را بنویسید