آلمان: سیاستمدار محلی AfD با چاقو زخمی شد


گزارش ها حاکی از آن است که پنج روز پس از زخمی شدن یک پلیس در یک میدان بازار، یک نامزد محلی در شهر مانهایم آلمان مورد حمله قرار گرفت.

خبرگزاری آلمان DPA گزارش داد که این مرد که به عنوان نامزد انتخابات محلی حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) توصیف می‌شود، در این حمله آسیب دید.

حزب او گفت که این حادثه عصر سه شنبه در نزدیکی میدان بازار رخ داده است.

انجمن محلی AfD گفت که نامزد آن با مردی که پوسترهای انتخاباتی را پاره می کرد روبرو شد و سپس او را با چاقو زد. این گزارش افزود: وی برای مداوا به بیمارستان منتقل شد.

مالت کافمن، سیاستمدار و نماینده بوندستاگ از AfD، مقتول را شناسایی کرد حمله به عنوان هاینریش کخ، نامزد انتخابات شورای شهر در 9 ژوئن – اگرچه مقامات این موضوع را تایید نکرده اند.

پلیس مانهایم تنها در مورد عملیات پلیس صحبت کرد و افزود که جزئیات این حمله را اواخر روز چهارشنبه منتشر خواهد کرد. با این حال، DPA گزارش داد که مظنون دستگیر شده است.

آخرین رویداد در مانهایم پس از آن رخ داد که یک پناهجوی افغان به ظن بازداشت بازداشت شد جراحات چاقو کشنده یک افسر پلیس 29 ساله و پنج نفر از مبارزان علیه اسلام رادیکال را که برای تظاهرات روز جمعه آماده می کردند، زخمی کردند.

این قتل خشم در آلمان را برانگیخت و دولت را بر آن داشت که بگوید ممکن است اجازه اخراج به افغانستان را بدهد.

گفته می شود مظنون 25 ساله آن حمله در سال 2013 به عنوان پناهنده به آلمان آمده و از آن زمان پدر دو فرزند شده است. با بازگشت طالبان به قدرت سه سال پیش، اخراج به افغانستان متوقف شد.

این خشونت ها در حالی رخ می دهد که آلمانی ها برای رای دادن در انتخابات پارلمان اروپا که در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا برگزار می شود، آماده می شوند.

AfD در حال مبارزه با سوسیال دموکرات های چپ میانه صدراعظم اولاف شولز برای کسب رتبه دوم در انتخابات است، اگرچه نامزدهای اصلی حزب راست افراطی آسیب دیده اند. یک سری رسوایی.

مارکوس فرون مایر، یکی از مقامات ارشد AfD در ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب غربی این کشور در واکنش به آخرین حادثه به رسانه های آلمانی گفت: «ما شوکه و حیرت زده شده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید