یک شب دراماتیک در سراسر اتحادیه اروپا با طغیان مکرون به پایان رسید


پا پل کربی و لورا گوزی، اخبار بی بی سی در بروکسل و رم

حامیان رالی ملی EPA (RN) جشن می گیرند.EPA

واکنش حامیان اتحادیه ملی فرانسه (RN) به تصمیم رئیس جمهور مکرون برای برگزاری انتخابات پارلمانی

نظرسنجی های خروج از اتحادیه اروپا در پایان انتخابات اتحادیه اروپا در 27 کشور اتحادیه اروپا، زمانی که رئیس جمهور امانوئل ماکرون سخنرانی تلویزیونی خود را برای جمعیت حیرت زده فرانسوی ایراد کرد، آغاز شد.

«تصمیم گرفتم با رأی دادن، انتخاب آینده پارلمانی خود را به شما بازگردانم. بنابراین مجلس شورای ملی را منحل می‌کنم». – اعلام کرد.

حزب وحدت ملی – به رهبری رقبای مکرون، مارین لوپن و جردن باردلا – یکی از دستاوردهای بزرگی بود که احزاب راست افراطی اروپا منتظر آن بودند و تایید آن با نظرسنجی های خروج بیش از 30 درصد، دو برابر بیشتر از این حزب بود. بسیار از احیای مرکزگرای آقای ماکرون.

اما در خارج از فرانسه، داستان گسترده تر ماراتن انتخاباتی چهار روزه اروپا واقعاً متعلق به احزاب راست میانه بود.

آنها با پیروزی در آلمان و اسپانیا و دستاوردهای قابل توجهی در مجارستان در برابر ویکتور اوربان، نخست وزیر سابق، کنترل خود را بر پارلمان اروپا تقویت کردند.

راست افراطی آنقدر که بسیاری پیش‌بینی می‌کردند در اروپا جهش بزرگی نداشته است.

در روستا هلندمقام دوم را حزب آزادی گیرت ویلدرز به خود اختصاص داد اتریش'حزبی با همین نام به عنوان برنده ظاهر شد، اما با اختلاف کمی.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپای راست میانه گفت: «مرکز نگه داشته است، اما این نیز درست است که چپ افراطی و راست افراطی مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

و به همین دلیل است که نتیجه یک مسئولیت بزرگ برای احزاب در مرکز است.»

قبل از رای گیری، صحبت هایی وجود داشت که حزب مسلط او در اروپا ممکن است مذاکره با دو گروه راست را که جناح راست افراطی را تشکیل می دهند، در نظر بگیرد.

اما او تصریح کرد که تنها متحدانش سوسیالیست ها و دموکرات ها و گروه لیبرال Renew خواهند بود که شامل حزب آقای ماکرون می شود.

آلمانمحافظه کاران اپوزیسیون همیشه پیروز می شدند و 30 درصد آرا را به دست آوردند.

اما برای حزب SPD صدراعظم اولاف شولتز، این بدترین نتیجه در تاریخ انتخابات پارلمان اروپا بود و پس از حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) سوم شد.

AfD رسوایی های متعددی از جمله جاسوسی، مداخله خارجی و اتهامات همدردی با نازی ها را پشت سر گذاشته است، و با این حال حمایت آن همچنان قوی بوده است.

«بعد از همه پیشگویی های عذاب، پس از هجوم چند هفته اخیر، ما دومین نیروی قدرتمند هستیم. و من به شما می گویم، تنها راه بالا رفتن است،” یکی از رهبران آلیس وایدل گفت.

آلیسا وایدل از EPA و تینو خروپالا از AfD در نظرسنجی خروجی شرکت کردند.EPA

آلیسا ویدل و تینو خروپالا از AfD نتایج نظرسنجی های خروج را جشن می گیرند

در همین حال، حزب چپ افراطی ضد مهاجر جدید BSW، به رهبری یک جناح چپ کاریزماتیک، ساحرا واگنکنشت نیز عملکرد خوبی داشت و شب خوبی را برای احزاب رادیکال رقم زد.

U اسپانیاحزب اپوزیسیون راست میانه، حزب مردم (PP) سوسیالیست های نخست وزیر پدرو سانچز را شکست داد، اما نه با اختلافی که آلبرتو نونیز فیخوا، رهبر PP انتظار داشت.

حزب راست افراطی دیگر، Vox، سوم شد.

در همین حال، در ایتالیاتسلط جورجیا مالونی بر سیاست کشور همچنان ادامه دارد.

راست افراطی او برادران ایتالیا، حزب چپ میانه دموکرات الی شلاین را با اختلاف کمتر از چهار امتیاز شکست دادند.

او به هوادارانش گفت: از ایتالیایی‌هایی که ما را انتخاب می‌کنند متشکرم… من به نتیجه امشب افتخار می‌کنم.

رویترز جورجیا مالونی در یک گردهمایی شب انتخابات سخنرانی می کندرویترز

جورجیا ملونی از ایتالیایی ها به خاطر “ادامه انتخاب” حزبش تشکر کرد

تنها در پنج سال، خانم ملونی تعداد کرسی های حزب خود را در پارلمان اروپا دو برابر کرد، در حالی که عملکرد خانم شلاین حتی فعالان حزب را به طرز خوشایندی شگفت زده کرد.

هیچ داستان موفقیت راست افراطی وجود نداشت بلژیکانتخابات ملی در روسیه، اگرچه بسیاری انتظار داشتند که حزب جدایی طلب فلاندری ولامس بلانگ پیروز شود.

اتحاد ملی فلاندری اکنون حزب مسلط است و به حکومت الکساندر دی کرو، نخست وزیر لیبرال پایان می دهد.

راست افراطی در بلژیک، جمهوری چک، مجارستان، فنلاند و لهستان نتایج ناکافی نشان داد. پروفسور آلبرتو آلمانو از HEC پاریس که از تصمیم رئیس جمهور مکرون برای انحلال پارلمان متعجب شده بود، گفت: اما در فرانسه، او بیش از حد به موفقیت رسید.

او به بی‌بی‌سی گفت: «این که این نتایج انتخابات می‌تواند دولت را مجبور به خروج از کشور کند، نامتناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید