یک شوخی یوتیوب اهل قبرس به عنوان نماینده پارلمان اروپا انتخاب شد


یوتیوبر محبوب قبرس به عنوان عضو مستقل پارلمان اروپا انتخاب شد.

فیدیاس پانایوتو قبلاً خود را یک “انسان حرفه ای خطاپذیر” توصیف کرده بود و برخی از ترفندهای اینترنتی او شامل تلاش برای در آغوش گرفتن 100 چهره مشهور – از جمله ایلان ماسک – و گذراندن یک هفته در تابوت است.

این جوان 24 ساله بیش از 2.6 میلیون دنبال کننده دارد و با وجود نداشتن تجربه سیاسی، با 19.4 درصد آرا سوم شد.

آقای پانایوتو گفت: «آنچه اتفاق افتاد یک شوک بود، یک معجزه.

او به رادیو تلویزیون دولتی CyBC گفت: “احزاب باید این را به عنوان هشداری در نظر بگیرند که نیاز به مدرن سازی و گوش دادن به مردم دارند.”

آقای پانایوتو سال گذشته پس از برانگیختن خشم در ژاپن به خاطر ویدئویی در یوتیوب که در آن او در آن منتشر شده بود، مجبور به عذرخواهی شد. از کرایه قطار و قبض صبحانه در یک هتل پنج ستاره طفره رفت.

در این کلیپ که میلیون‌ها بازدید به‌دست آورد، او با قطار معروف آن در سراسر ژاپن سفر کرد، از کرایه‌ها طفره رفت، در توالت‌ها پنهان شد و وانمود کرد که بیمار است.

اما روز یکشنبه او پیروزی خود را با تجمعی در میدان الفتریوس در نیکوزیا پایتخت جزیره جشن گرفت و گفت: «ما در حال نوشتن تاریخ هستیم. نه تنها در قبرس، بلکه در سطح بین المللی.

به گزارش پولیتیکو، آقای پانایوتو در ژانویه گفته بود که نامزد خواهد شد.

او با حضور در کانال تلویزیونی قبرس آلفا قبرس، جایی که او با کفش های کتانی، شورت، ژاکت و سه کراوات پوشیده بود، اعتراف کرد که هرگز رای نداده است، اطلاعات کمی در مورد سیاست و اتحادیه اروپا دارد، اما دیگر نمی تواند سلطنت طولانی مدت را تحمل کند. nerds» در بروکسل.

زمانی که آقای پانایوتو نامزدی خود را در آوریل ثبت کرد، اعتراف کرد که هدفش انتخاب شدن نبود، بلکه انگیزه دادن به جوانان برای ورود به سیاست بود.

این کشور جزیره ای مدیترانه ای حدود 900000 نفر جمعیت دارد که بیش از 683000 نفر از آنها برای رای دادن در شعب اخذ رای در آخر هفته ثبت نام کرده اند.

مشارکت در قبرس کمی کمتر از 59 درصد بود – از 45 درصد در انتخابات 2019 که تحلیلگران افزایش را تا حدی به “عامل فیدیاس” نسبت می دهند.

بر اساس تجزیه و تحلیل خروجی نظرسنجی توسط وب سایت خبری فیلینیوز، آقای پانایوتو در گروه سنی 18 تا 24 سال 40 درصد و در گروه سنی 25 تا 34 سال 28 درصد آرا را به دست آورد.

شش نماینده قبرسی پارلمان اروپا انتخاب شدند.

آقای پانایوتو پس از حزب محافظه کار DISY (25%) که دو نماینده خود را حفظ کرد و حزب کمونیست AKEL (22%) که یکی از دو نماینده خود را از دست داد، سوم شد.

رای دهندگان قبرسی همچنین یک نماینده پارلمان اروپا از حزب ملی گرای افراطی ELAM (11٪) و حزب میانه رو Diko (10٪) را انتخاب کردند.

دیدگاهتان را بنویسید