هانتر بایدن در یک محاکمه اسلحه فدرال در تمامی اتهامات مجرم شناخته شد


پا برند دبوسمن و مادلین هالپرت، اخبار بی بی سی در دادگاه دلاور و نیویورک

خبرنگار بی بی سی واکنش هانتر بایدن در دادگاه را هنگام قرائت حکم توصیف می کند

هانتر بایدن در یک محاکمه فدرال اسلحه در هر سه مورد مجرم شناخته شد و اولین پسر رئیس جمهور فعلی ایالات متحده شد که در یک پرونده جنایی محکوم شد.

دادستان ها گفتند بایدن 54 ساله در مورد مصرف مواد مخدر دروغ گفت در یونیفورم فدرال وقتی اسلحه را در سال 2018 خرید.

بایدن اقرار به بی گناهی کرد و استدلال کرد که در آن زمان از اعتیاد به مواد مخدر بهبود می یافت و بنابراین در فرم درخواست اسلحه خود دروغ نگفته بود.

هیئتی متشکل از 12 هیئت منصفه دلاور پس از حدود سه ساعت بحث و بررسی به رأی خود رسیدند.

بایدن هنگام قرائت احکام احساسات کمی نشان داد. او قبل از اینکه برخی از همکاران تیم حقوقی‌اش را در آغوش بگیرد، با دست‌های بسته به جلو خیره شد.

او با دو فقره دروغ گفتن در مورد مصرف مواد مخدر در جریان بررسی سوابق فدرال و یک فقره داشتن سلاح در زمانی که تحت یا تحت تأثیر مواد مخدر قرار داشت، مواجه شد.

پس از به تعویق افتادن دادگاه، قبل از خروج از اتاق با اسکورت ماموران سرویس مخفی، همسرش را بوسید و در آغوش گرفت.

بایدن در بیانیه‌ای گفت که «از نتیجه ناامید است» اما «امروز از عشق و حمایتی که در هفته گذشته از سوی ملیسا، خانواده‌ام، دوستان و جامعه‌ام احساس کردم، سپاسگزارم».

چندین نفر از اعضای خانواده بایدن در طول دادگاه از او در دادگاه حمایت کردند. با این حال، تنها دو نفر در زمان صدور حکم حضور داشتند: همسر او، ملیسا کوهن بایدن، و جیمز بایدن، عموی او و برادر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا.

جیل، همسر پرزیدنت بایدن، دقایقی پس از قرائت حکم وارد لابی دادگاه شد و به همراه پسر خوانده اش از مقابل انبوهی از عکاسان و خبرنگاران رفت.

قاضی تاریخ صدور حکم را تعیین نکرد، اما خاطرنشان کرد که معمولاً 120 روز پس از محکومیت خواهد بود.

آبه لاول، وکیل او، گفت که او “به شدت تمام چالش های قانونی موجود برای هانتر را پیگیری خواهد کرد.”

دیوید وایس، دادستان ویژه پس از صدور حکم مجرمیت، گفت که موضوع مربوط به اعتیاد نیست، بلکه درباره «انتخاب غیرقانونی متهم» در حالی که در گیرودار اعتیاد بود، بازتاب سخنان دادستان‌هایی است که در دادگاه شرکت کرده‌اند.

آقای ویسی گفت: “هیچ کس در این کشور بالاتر از قانون نیست.” همه باید پاسخگوی اعمال خود باشند، حتی این متهم».

وی افزود: با این حال، هانتر بایدن نباید بیش از هر شهروند دیگری که به همین رفتار محکوم شده است، مسئولیت داشته باشد.

EPA هانتر بایدن با بانوی اول جیل بایدن و همسرش ملیسا کوهنEPA

هانتر بایدن به همراه بانوی اول جیل بایدن و همسرش ملیسا کوهن بایدن در حالی که سه شنبه دادگاه را ترک می کنند

کارشناسان می گویند این امکان وجود دارد که بایدن با زندان مواجه شود – اگرچه بعید است حداکثر حکم ۲۵ سال برای وی دریافت شود.

هر سه اتهام اسلحه مربوط به خرید یک هفت تیر مخصوص کلت کبرا توسط بایدن در یک فروشگاه اسلحه در دلاور در اکتبر 2018 است که او حدود 11 روز آن را نگه داشته است.

اسلحه بعداً در کامیون او پیدا شد و توسط دوست دختر وقتش، هالی بایدن – بیوه برادرش بو – در سطل زباله بیرون فروشگاه پرتاب شد.

تصمیم او، که او اکنون آن را “احمقانه” می‌داند، مجموعه‌ای از رویدادهای آشفته را به راه انداخت که منجر به تحقیقات جنایی و در نهایت محکومیت شد.

بایدن قبلاً در مورد «اعتیاد کامل» خود به کوکائین، از جمله در کتاب خاطراتش، صراحتاً صحبت کرده است.

در طول محاکمه، دادستان‌ها از بخش‌هایی از کتاب – در قالب کتاب صوتی، با صدای خود بایدن – استفاده کردند تا نزول دردناک او به اعتیاد و تلاش‌های ناموفق متعدد او برای بهبودی را برجسته کنند.

اعضای هیئت منصفه همچنین از همسر سابق و دوست دختر سابق او زوئی کستون شنیدند، که او از پرخوری‌های طولانی در هتل‌های مجلل در سراسر کشور تعریف کرد.

این دو مورد از اظهارات نادرست ناشی از ادعاهایی بود که او در هنگام خرید اسلحه در مورد مصرف مواد مخدر خود در فرم فدرال دروغ گفته است.

دادستان ها گفتند که او به دروغ ادعا کرده است که “مصرف غیرقانونی یا وابسته به هیچ داروی محرکی نیست.”

سومین پرونده مربوط به نگهداری اسلحه در حین مصرف مواد مخدر بود.

رئیس جمهور می گوید که به روند قضایی احترام می گذارد

محکومیت بایدن در یک زمان چالش برانگیز سیاسی برای پدرش صورت می گیرد که در یک نبرد سخت برای انتخاب مجدد با دونالد ترامپ است.

پرزیدنت بایدن پس از صدور حکم گفت که به پسرش به خاطر تلاش هایش برای مبارزه با اعتیاد «بسیار افتخار می کند».

او گفت: «بسیاری از خانواده‌هایی که عزیزانشان با اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند، غرور را درک می‌کنند که می‌بینند کسی که دوستش دارید از آن طرف بیرون آمده و در بهبودی آنقدر قوی و انعطاف‌پذیر است.

قبل از اعلام حکم، رئیس جمهور گفت که در صورت محکومیت پسرش را عفو نمی کند.

من نتیجه این پرونده را می پذیرم و همچنان به روند قضایی احترام می گذارم تا زمانی که هانتر درخواست تجدید نظر را دنبال کند.”

این محکومیت مورد استقبال برخی جمهوری خواهان قرار گرفت که با هانتر بایدن به عنوان بخشی از تحقیقات استیضاح پدرش مصاحبه کردند.

جیمز کومر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پستی در X، که قبلاً توییتر نامیده می شد، گفت: «حکم امروز گامی به سوی پاسخگویی است.

“بدون انگیزه سیاسی”

در دادگاه، هم آقای لاول و هم دادستان ها مکرراً به اعضای هیئت منصفه گفتند که خانواده بایدن نباید هیچ ارتباطی با تصمیم آنها داشته باشد، حتی اگر بانوی اول و مأموران سرویس مخفی به وضوح از جعبه هیئت منصفه قابل مشاهده بودند.

ساعتی پس از صدور حکم، یکی از اعضای هیئت منصفه – معروف به شماره 10 – در صحبت با بی بی سی گفت که او و سایر اعضای هیئت این پیام ها را جدی گرفته اند.

او گفت: «من هرگز در طول دادگاه به جو بایدن فکر نکردم». – اگرچه خانم بایدن آنجا بود و من می دانستم که همسرش است. به نحوی آن را از ذهن خود خارج می کنید.

او گفت: «پدرش محاکمه نشد. از میان تمام اعضای هیئت منصفه، هیچ کس چیزی در مورد انگیزه سیاسی ذکر نکرد.»

قاضی می‌گوید که با هانتر «خشن‌تر رفتار می‌شد» زیرا بایدن بود

دیدگاهتان را بنویسید