یک هواپیمای خطوط هوایی اتریش بر اثر تگرگ آسیب جدی دید


یک فروند هواپیمای خطوط هوایی اتریش پس از اصابت تگرگ در حین پرواز بعدازظهر یکشنبه به شدت آسیب دید.

این هواپیما که از اسپانیا به سمت وین پایتخت اتریش در حرکت بود، پس از تگرگ که بیوه‌های کابین خلبان را شکست و مخروط جلوی دماغه را پاره کرد، مجبور به برقراری تماس و فرود شد.

مسافران گفتند که پرواز به شدت در طول مدت آزمایش تکان می خورد و یکی از آنها به رسانه های اتریشی گفت که قطعات مخروط بینی فرو ریخته در حال عبور از کنار هواپیما دیده می شود.

خطوط هوایی اتریش در بیانیه‌ای به بی‌بی‌سی گفت که این حادثه پس از برخورد هواپیما با رعد و برق “که در رادارهای هواشناسی قابل مشاهده نبود” رخ داد و افزود که هیچ مسافری در این حماسه آسیب ندیده است.

تصاویری که به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده اند، آسیب های زیادی را به نمای خارجی ایرباس A320 نشان می دهند که دماغه جلویی آن تقریباً به طور کامل تخریب شده است.

عکس‌های دیگر ترک‌های سفید متراکم روی شیشه جلو را نشان می‌داد.

امیلی اوکلی، یکی از مسافران این پرواز، به ABC News گفت که هواپیما در آستانه فرود نهایی در وین بود که ناگهان توسط طوفان لرزید.

او به پخش کننده گفت: فکر می کنم حدود 20 دقیقه قبل از فرود بود که با تگرگ و رعد و برق برخورد کردیم و تلاطم شروع شد.

او گفت که مسافران هنگام برخورد تگرگ با هواپیما می‌توانند “احساس کنند” و افزود که پرواز برای یک دقیقه “فوق العاده سنگی” شد. خانم اوکلی گفت که چندین نفر در طول حادثه فریاد می زدند. او از خدمه کابین تمجید کرد – که به گفته او “کار بسیار خوبی انجام دادند که این افراد را راحت نگه داشت”.

مسافر دیگری که فقط مانوئل ایکس نام داشت به روزنامه Kronen-Zeitung گفت: “من فقط بعد از آن متوجه شدم که آنها قسمت هایی از بینی هستند که در حال پرواز از کنار آنها دیدم.”

سخنگوی خطوط هوایی اتریش به بی‌بی‌سی گفت که از یک تیم فنی خواسته شده تا آسیب‌های خاص به هواپیما را ارزیابی کند.

این سخنگو گفت: در حال حاضر تگرگ به دو شیشه جلویی کابین خلبان، دماغه (شعاع) هواپیما و برخی از پوشش‌ها آسیب رسانده است.

این حادثه تنها چند هفته پس از آن رخ می دهد که یک مرد 73 ساله بریتانیایی در جریان تلاطم شدید در پرواز خطوط هوایی سنگاپور از لندن به سنگاپور جان خود را از دست داد.

در یک پست فیس بوک در روز جمعه، این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که 10000 دلار (7800 پوند) به افرادی که جراحات جزئی داشته باشند، پرداخت خواهد کرد.

برای مسافرانی که جراحات جدی‌تری دارند، این شرکت هواپیمایی «پرداخت 25000 دلاری را برای رفع نیازهای فوری آنها» و بحث بیشتر در مورد «شرایط خاص آنها» ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید