اتحادیه اروپا برای مقابله با «تهدید» خودروهای برقی چینی تعرفه وضع می کند


خودروهای برقی چینی ممکن است در اتحادیه اروپا (EU) گرانتر شوند، زیرا سیاستمداران آنها را تهدیدی برای صنعت خودشان خواندند.

به طور آزمایشی به این نتیجه رسید که تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی (EV) از 4 ژوئیه با تعرفه‌های گمرکی مواجه خواهند شد، «اگر گفتگو با مقامات چینی منجر به راه‌حل مؤثری نشود».

اعلامیه اتحادیه اروپا به دنبال تحقیقات در حال انجام در مورد آنچه که می‌گوید جریان خودروهای چینی ارزان قیمت و یارانه‌ای توسط دولت به داخل بلوک تجاری است.

چین گفت این تعرفه ها قوانین تجارت بین المللی را نقض می کند و این تحقیقات را “حمایت گرایی” خواند.

تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی که با این تحقیق که در ماه سپتامبر آغاز شد همکاری کردند، با تعرفه متوسط ​​21 درصد مواجه خواهند شد در حالی که آنهایی که همکاری نکردند با تعرفه 38.1 درصدی مواجه خواهند شد.

در همین حال، هزینه های ویژه برای سه شرکت اعمال می شود:

  • BYD: 17.4٪
  • جیلی: 20%
  • SAIC: 38.1٪

مداخله اتحادیه اروپا پس از آن صورت گرفت که آمریکا در ماه گذشته گامی بسیار جسورانه برداشت و تعرفه خودروهای برقی چینی را از 25 درصد به 100 درصد افزایش داد.

این تصمیم نه تنها از سوی چین، بلکه از سوی سیاستمداران اتحادیه اروپا و تعدادی از چهره های صنعت نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

فولکر ویسینگ، وزیر حمل و نقل آلمان، خطر «جنگ تجاری» با پکن را اعلام کرد.

او در توییتر نوشت: «وظایف تنبیهی کمیسیون اروپا به شرکت‌های آلمانی و بهترین محصولات آنها ضربه زده است.

در همین حال، یینگ جیان، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: “تحقیقات ضد یارانه‌ها یک مورد معمول از حمایت‌گرایی است.”

وی افزود: این تعرفه ها همچنین می تواند به “همکاری اقتصادی و تجاری بین چین و اتحادیه اروپا و ثبات زنجیره تولید و عرضه جهانی خودرو آسیب برساند.”

دیدگاهتان را بنویسید