در صربستان اتهامات مربوط به سرقت 26 میلیون پوندی مطرح شد


پا توماس مکینتاش، اخبار بی بی سی

بی بی سی تامارا اکلستونبی بی سی

25 میلیون پوند از عمارت تامارا اکلستون در غرب لندن به سرقت رفت

مردی که به یکی از بزرگترین دزدی های تاریخ انگلیس متهم شده بود در صربستان متهم شد.

طبق اسناد دادگاه صربستان، لیوبومیر رومانوف 2.4 میلیون یورو (2 میلیون پوند) در اتومبیل های لوکس، املاک و مستغلات در بلگراد و سایر موارد از طریق “فعالیت های مجرمانه” در بریتانیا سرمایه گذاری کرده است.

جرایم ادعایی پولشویی با یورش به خانه های سه شخصیت مشهور در دسامبر 2019 مرتبط است که طی آن جواهراتی به ارزش 26 میلیون پوند به سرقت رفت.

بزرگترین رویداد در خانه تامارا اکلستون، مدل سابق و سوسیالیست رخ داد، جایی که جواهرات، پول و سایر اقلام به ارزش 25 میلیون پوند به سرقت رفت.

از دیگر خانه‌های سرقت شده می‌توان به فرانک لمپارد، بازیکن سابق چلسی و انگلیس و ویچای سریوادهاناپرابها، مالک سابق لسترسیتی که اکنون درگذشته بود، اشاره کرد.

بیشتر جواهرات دزدیده شده و ساعت های با ارزش هرگز پیدا نشد.

در کیفرخواست روز چهارشنبه نام هشت متهم دیگر نیز مشخص شد.

در نوامبر 2022 سه ایتالیایی – یوگوسلاو جووانوویچ، الساندرو از مالت و الساندرو دوناتی – پس از اعتراف به جرم توطئه برای ارتکاب سرقت، در مجموع به 28 سال زندان محکوم شدند.

دادگاه تاج و تخت Isleworth شنید که این باند خانه مجلل خانم اکلستون در لندن را در یکی از گران‌ترین خیابان‌های جهان روبروی کاخ کنزینگتون، که وارث فرمول 1 با همسرش جی روتلند مشترک است، هدف قرار دادند.

این زوج ساعاتی قبل برای تعطیلات کریسمس خود در لاپلند رفتند.

بسیاری از اتاق های داخل عمارت از اشیاء قیمتی پاکسازی شد. سارقان در مدت کمی بیش از یک ساعت 400 قطعه جواهر و مقادیر زیادی پول به سرقت بردند.

پس از صدور احکام مجرمیت، تعقیب و گریز بین المللی آغاز شد پلیس کلان شهر برای مظنون چهارم که برای اجرای قانون به نام دانیل ووکویچ شناخته می شود.

تحقیقات بی‌بی‌سی نشان داد که مقامات ایتالیا، صربستان و بریتانیا این کار را انجام داده‌اند او را به دزدی های دیگر در سراسر اروپا مرتبط می کند.

اعتقاد بر این است که او حداقل از 19 هویت استفاده کرده است – از جمله لیوبومیر رومانوف، نامی که دادستان های جرایم سازمان یافته صرب پس از دستگیری در دسامبر 2023 در بلگراد او را به آن متهم کردند.

سایر متهمان کیفرخواست: میلکا راداساولویچ، آنتونی راداساولویچ، ایرنا راداساولویچ، لورا راداساولویچ، میرکو نیکولیچ، بیلیانا راداساولویچ، رابرت کانوالوف و کریستیان جووانوویچ.

دفتر دادستانی گفت که همه آنها به تبانی برای ارتکاب اعمال مجرمانه، پولشویی و اجبار برای بررسی محتوای نامعتبر متهم هستند.

در این بیانیه آمده است که آقایان رومانوف و کانوالوف، که جنایاتشان به سوئیس مرتبط است، “تعداد زیادی املاک گران قیمت” و همچنین “تعداد زیادی خودروهای لوکس یا سایر اموال منقول” را به دست آورده اند.

دادستان ها افزودند که متهمان “پول های غیرقانونی را در جریان های نقدی قانونی به مبلغ حداقل 2,422,255 یورو” سرمایه گذاری کردند.

دادستان ها گفتند که پس از دستگیری، مقامات حساب ها را مسدود کردند، از املاک و مستغلات استفاده کردند و خودروهای لوکس را توقیف کردند.

در این مرحله، هیچ نشانه ای مبنی بر تمدید درخواست استرداد توسط مقامات بریتانیا وجود ندارد.

یک معاهده استرداد که توسط صربستان و بریتانیای کبیر در دسامبر 1900 امضا شد، بیان می‌کند که هر کشوری می‌تواند از استرداد شهروندان خود امتناع کند.

26 میلیون پوند جواهرات و پول نقد. تحقیقات پر زحمت پلیس الهام از دست رفته؟

دیدگاهتان را بنویسید