دیومای فی، رئیس باسیرو، وعده مزایایی را می دهد


باسیرو دیومای فای، رئیس‌جمهور سنگال گفت که سود حاصل از فروش نفت و گاز “به خوبی مدیریت خواهد شد” زیرا این کشور غرب آفریقا برای اولین بار تولید نفت را آغاز کرد.

غول انرژی استرالیایی Woodside این معدن را یک “روز تاریخی” و “یک نقطه عطف کلیدی” برای شرکت و ملت نامید.

پروژه آبهای عمیق سنگمار که دارای گاز نیز می باشد، تولید 100000 بشکه نفت در روز را هدف قرار داده است.

انتظار می رود که میلیاردها دلار برای سنگال به ارمغان بیاورد و اقتصاد آن را تقویت کند.

تیرنا لی، مدیر عامل شرکت ملی نفت پتروسن، گفت که این کشور با آغاز تولید در روز سه شنبه وارد “دوران جدیدی” شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون چنین فرصت های خوبی برای رشد، نوآوری و موفقیت در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورمان نداشته ایم.

پتروسن 18 درصد از سهام این پروژه را دارد، در حالی که وودساید مالک بقیه است.

آقای فی که در ماه آوریل به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، به عنوان بخشی از اصلاحاتی که در طول مبارزات انتخاباتی وعده داده بود، مشتاق مذاکره مجدد در مورد توافق بود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از او گفت که او روز سه شنبه در صحبت با دانشجویان گفت که حقوق ها “به خوبی مدیریت خواهد شد” و “صندوق بین نسلی” به نفع “نسل شما و آینده” ایجاد شده است.

برخی از تحلیلگران اقدام سنگال برای مذاکره مجدد در مورد قراردادهای نفت و گاز را به عنوان سرمایه گذاران نگران کننده می دانند، اما حامیان دولت می گویند برای کشور غرب آفریقا حیاتی است که سهم خود را در پروژه هایی افزایش دهد تا این کشور از منابع طبیعی خود بهره مند شود.

نخست وزیر عثمان سونکا، سیاستمدار سابق اپوزیسیون که یکی از چهره های کلیدی کمپین انتخابات ریاست جمهوری بود، اخیرا تاکید کرد که قراردادهای امضا شده توسط دولت های قبلی برای کشور “مضر” بوده و مورد مذاکره مجدد قرار خواهند گرفت.

ما به شما قول دادیم که درباره قراردادها دوباره مذاکره کنیم و این کار را انجام خواهیم داد. ما قبلاً شروع کرده ایم.» خبرگزاری فرانسه به نقل از او در روز سه شنبه به جوانان گفت.

دیدگاهتان را بنویسید