GameStop پس از رالی Roaring Kitty بیش از 2 میلیارد دلار جمع آوری کرد


گیم استاپ، خرده‌فروش بازی‌های ویدیویی ایالات متحده، می‌گوید در دومین فروش خود در یک ماه، به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری با نفوذ کیث گیل، معروف به Roaring Kitty، بیش از ۲ میلیارد دلار (۱.۵۷ میلیارد پوند) جمع‌آوری کرده است.

این اعلامیه چند روز پس از آن منتشر شد که آقای گیل برای اولین بار در سه سال گذشته روی یوتیوب پخش شد.

سهام این شرکت در روز سه شنبه نزدیک به 23 درصد جهش کرد و در شش ماه گذشته دو برابر شده است.

محبوبیت GameStop در میان سرمایه‌گذاران خرده‌فروش در طول همه‌گیری، به ایجاد ایده سهام میم کمک کرد – سهام‌هایی که از طریق سایت‌هایی مانند Reddit محبوبیت پیدا می‌کنند.

سهام‌هایی که اغلب محبوب می‌شدند، سهام‌هایی بودند که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای، مانند صندوق‌های تامینی، شرط‌بندی‌های بزرگی روی آن‌ها گذاشتند.

در نتیجه قیمت برخی از این سهام در شرایط نوسان شدید معاملاتی افزایش و کاهش یافته است.

در گزارشی به بورس نیویورک در روز سه شنبهاین شرکت اعلام کرد که تمام 75 میلیون سهمی را که به سرمایه گذاران عرضه کرده بود فروخت و 2.137 میلیارد دلار جذب کرد.

این شرکت در یک ماه گذشته در مجموع بیش از 3 میلیارد دلار از فروش سهام خود را افزایش داده است زیرا ارزش بازار سهام آن افزایش یافته است.

این شامل 933.4 میلیون دلار GameStop است که از فروش 45 میلیون سهم در ماه گذشته دریافت کرده است.

سهام این شرکت در اوایل این ماه پس از اینکه یک حساب Reddit مرتبط با آقای گیل اسکرین شاتی را در 2 ژوئن منتشر کرد که ادعا می‌کرد او مالک 5 میلیون سهام GameStop است – هولدینگی به ارزش بیش از 100 میلیون دلار، افزایش یافت.

آقای گیل در سال 2021 به دلیل الهام بخشیدن به ارتشی از سرمایه گذاران آنلاین برای حمایت از GameStop به شهرت رسید.

این باعث شد سهام شرکت در حال مبارزه به طور غیرمنتظره ای افزایش یابد و فشار مالی بر شرکت های حرفه ای وال استریت که علیه خرده فروش شرط بندی می کردند، وارد کرد.

پرونده ای در آن سال نشان داد که آقای گیل حدود 200000 سهم به ارزش 30.9 میلیون دلار داشت.

سایر سهام به اصطلاح میم، از جمله سینماهای زنجیره ای AMC و شرکت فناوری بلک بری، نیز شاهد جهش قیمت سهام خود در طول همه گیری بوده اند.

GameStop در حال حاضر حدود 30 دلار به ازای هر سهم معامله می شود که بسیار پایین تر از رکورد بالای 48 دلاری است که اوایل ژوئن به آن دست یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید