ایالات متحده می گوید یک حمله موشکی حوثی ها به شدت یک ملوان را مجروح کرد


ارتش آمریکا اعلام کرد که در پی اصابت دو موشک کروز توسط حوثی‌ها به یک کشتی باری در خلیج عدن، یک ملوان به شدت مجروح شد.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CentCom) گفت: ملوان مجروح برای درمان پزشکی به کشتی دیگری منتقل شد.

این می افزاید که اعضای خدمه آتش را در کشتی MV Verbena، یک کشتی با پرچم پالائو که متعلق به اوکراین است و توسط لهستان اداره می شود، خاموش کردند.

ملیت ملوان فاش نشده است.

این حادثه یک روز پس از حوثی‌های مورد حمایت ایران رخ داد به یک کشتی متعلق به یونان در دریای سرخ حمله کرد و باعث سیل شدید در کشتی شد.

حوثی‌ها گفتند که در ۲۴ ساعت گذشته به سه کشتی از جمله MV Verbena «در پاسخ به جنایات مرتکب شده علیه مردم ما در نوار غزه و در پاسخ به تجاوز آمریکا و انگلیس به کشورمان» حمله کرده‌اند. “.

گروه مسلح حوثی خود را بخشی از “محور مقاومت” تحت رهبری ایران علیه اسرائیل، ایالات متحده و کل غرب می داند.

از ماه نوامبر، گروه شورشی به کشتی‌هایی که می‌گوید مرتبط با اسرائیل در دریای سرخ و خلیج عدن هستند، حمله می‌کند و می‌گوید هدف از اقدامات آنها حمایت از فلسطینی‌ها در غزه است.

در پاسخ، ایالات متحده و بریتانیا مجموعه‌ای از حملات را به اهداف حوثی‌ها در یمن انجام دادند که حوثی‌ها را بر آن داشت تا علیه کشتی‌هایی که معتقدند به آن کشورها مرتبط هستند، تلافی کنند.

سنت کام گفت: «حوثی‌ها ادعا می‌کنند که از طرف فلسطینی‌ها در غزه عمل می‌کنند، اما جان شهروندان کشورهای ثالث غیر مرتبط با درگیری در غزه را هدف قرار داده و تهدید می‌کنند».

حملات شورشیان به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، بسیاری از شرکت‌های کشتیرانی را مجبور به توقف استفاده از این آبراه کرده است که حدود 12 درصد تجارت دریایی جهان را حمل می‌کند.

روز چهارشنبه، حوثی ها یک کشتی با پرچم لیبریا به نام Tutor را با یک پهپاد دریایی در دریای سرخ هدف قرار دادند. هیچ تلفاتی گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید