دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را به دلیل سیاست پناهندگی خود به پرداخت 200 میلیون یورو جریمه کرد


دادگاه عالی اتحادیه اروپا مجارستان را به دلیل عدم رعایت سیاست پناهندگی اتحادیه به پرداخت 200 میلیون یورو (169 میلیون پوند) جریمه کرد.

دادگاه همچنین تا زمانی که سیاست خود را تغییر ندهد روزانه یک میلیون یورو جریمه خواهد شد.

دیوان دادگستری اروپا حکم داد که بوداپست با اجبار پناهجویان به سفر به بلگراد یا کیف برای درخواست ورود به مجارستان، حکم سال 2020 را نقض کرده است که قوانین اتحادیه اروپا را زیر پا گذاشته است.

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان در پیامی در ایکس گفت که جریمه «حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا» «ظالمانه و غیرقابل قبول» است و گفت: «به نظر می‌رسد مهاجران غیرقانونی برای بوروکرات‌های بروکسل مهم‌تر از اروپایی‌های خودشان هستند». شهروندان”.

مجارستان پس از ورود بیش از یک میلیون نفر در سال 2015 به این کشور که اکثر آنها از جنگ در سوریه گریخته اند، موضع سختی در قبال مهاجران خارج از اتحادیه اروپا اتخاذ کرده است. دولت مجارستان حصارهای مرزی را نصب کرد و سعی کرد بسیاری از عبور و مرور را متوقف کند.

اتحادیه اروپا قانون ایالتی هرکسی که از آزار و شکنجه در کشور خود فرار می کند، حق دارد از حمایت بین المللی استفاده کند و در صورت خطر جدی مرگ یا شکنجه نمی توان او را به خانه برد.

دادگاه اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه گفت مجارستان «عمداً» از اعمال سیاست‌های اتحادیه اروپا اجتناب کرده و شکست آن «نقض بی‌سابقه و بسیار جدی قوانین اتحادیه اروپا است».

دادگاه گفت که این ناکامی ها شامل بازداشت غیرقانونی افرادی است که درخواست حمایت بین المللی کرده بودند و عدم رعایت حق آنها برای ماندن در مجارستان تا زمانی که درخواست تجدید نظر آنها تمام شود.

دادگاه گفت که عدم رعایت قوانین اتحادیه اروپا از سوی مجارستان مسئولیت را متوجه سایر کشورهای اتحادیه اروپا می کند و همبستگی را تضعیف می کند.

آ سیاست جدید اتحادیه اروپا در مورد پناهندگی، که هدف آن سرعت بخشیدن به روند پناهندگی است، کشورهای عضو را ملزم می کند که هزاران مهاجر از کشورهای «خط مقدم» مانند ایتالیا، یونان و اسپانیا را بپذیرند، یا در عوض بودجه یا منابع بیشتری را فراهم کنند.

در پاسخ، مجارستان قول داد که مهاجران غیرقانونی را بدون توجه به هرگونه توافقی نپذیرد.

مجارستان از اول جولای ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید