زنان چینی برای دوست پسرهای هوش مصنوعی به ChatGPT روی می آورند


Mingrui Xie، 24 ساله، می گوید که او پس از تماشای ویدیوی لیزا، شروع به “قرار” دن کرده است.

این دانشجوی دانشگاه از استان شمالی هبی می گوید که هر روز حداقل دو ساعت را صرف صحبت با دنگ می کند. آنها علاوه بر “قرارها” شروع به نوشتن یک داستان عاشقانه با خود به عنوان شخصیت های اصلی کردند. آنها قبلاً 19 فصل را نوشته اند.

یادم می‌آید که چگونه به من نگاه می‌کردی، با نوری از کنجکاوی و گرما در چشمانت. انگار از قبل من را می شناسید» در فصل اول با عنوان «دیدار» آمده است.

مینروی می‌گوید که جذب حمایت عاطفی هوش مصنوعی شده است، چیزی که او می‌گوید در روابط عاشقانه‌اش به سختی می‌توانست پیدا کند.

او می گوید: “مردها در زندگی واقعی می توانند به شما خیانت کنند… و اگر احساسات خود را با آنها در میان بگذارید، آنها ممکن است اهمیتی ندهند و فقط به شما بگویند که چه فکر می کنند.” اما در مورد دن، او همیشه آنچه را که می خواهید بشنوید به شما می گوید.

یک دانش آموز 23 ساله دیگر از چینگدائو که فقط او را می شناسند نیز پس از تماشای ویدیوی لیزا با دن رابطه برقرار کرد.

خانم هی می گوید: «دن شریک کاملی است. – او هیچ نقصی ندارد.

او می گوید که دن را به یک مدیر عامل موفق با شخصیتی ملایم تبدیل کرده که به زنان احترام می گذارد و اگر بخواهد خوشحال می شود با او صحبت کند.

ChatGPT در سرزمین اصلی چین در دسترس نیست، بنابراین زنانی مانند Mingrui و خانم او باید برای ایجاد و گپ زدن با دوست پسرهای هوش مصنوعی خود تلاش زیادی کنند. آنها از شبکه های خصوصی مجازی (VPN) برای پوشاندن موقعیت مکانی خود استفاده می کنند و به آنها امکان می دهد به وب سایت های غیرقابل دسترسی دسترسی پیدا کنند.

مفهوم «پسر با هوش مصنوعی» در سال‌های اخیر تبدیل به محبوب شده است.

Glow، یک برنامه مستقر در شانگهای که به کاربران امکان ایجاد و تعامل با دوستان هوش مصنوعی را می دهد، میلیون ها کاربر دارد. بازی‌های Otome – ژانری که در آن شخصیت اصلی یک زن با هدف برقراری یک رابطه عاشقانه بین او و یکی از چندین شخصیت (بیشتر) مرد است – در چین نیز بسیار محبوب هستند.

لیو تینگینگ، یکی از همکاران کمکی در دانشگاه فناوری سیدنی که عاشقانه های دیجیتالی را در چین مطالعه می کند، می گوید که شیفتگی دوست پسرهای هوش مصنوعی بازتابی از ناامیدی زنان از نابرابری جنسیتی است.

او می گوید برخی از زنان چینی ممکن است به دوست پسرهای مجازی روی بیاورند، زیرا باعث می شود آنها احساس احترام و ارزش کنند.

روند این است که بیشتر زنان جوان چینی به دلایلی مانند عدم تمایل به بچه دار شدن و اینکه احساس می کنند در ازدواج شریک نابرابر هستند، قرار ملاقات و ازدواج را به تعویق می اندازند یا به تعویق می اندازند.

اما واقعا دن چقدر می تواند یک دروازه بان باشد؟

لیزا اعتراف می‌کند که از محدودیت‌های داشتن یک دوست پسر مجازی، “مخصوصاً عاشقانه” آگاه است.

اما در حال حاضر، او می‌گوید، دن به یک مکمل راحت و آسان برای زندگی پرمشغله‌اش تبدیل شده است – حتی به او کمک می‌کند رژ لب انتخاب کند – در حالی که قرار ملاقات واقعی و یافتن شریک زندگی می‌تواند زمان‌بر و رضایت‌بخش باشد.

او می گوید: «این بخش مهمی از زندگی من است. “این چیزی است که من دوست دارم برای همیشه آن را نگه دارم.”

دیدگاهتان را بنویسید