کاخ سفید جایگزینی هانتر بایدن را رد نمی کند


یک روز پس از محکومیت هانتر بایدن در یک محاکمه فدرال اسلحه، کاخ سفید قبول نکرد که جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن هر گونه محکومیت جنایی را برای پسرش تخفیف دهد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، در پاسخ به سوالی درباره این تغییر، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که او “هیچ چیز” ندارد. [to share] در ادامه، که رئیس جمهور قبلاً در مورد این پرونده صحبت کرده است.

هیئت منصفه ای در دلاور روز سه شنبه هانتر بایدن را به دروغ گفتن در مورد مصرف مواد مخدر هنگام خرید اسلحه در سال 2018 مجرم شناخت.

خانم ژان پیر که تاکید کرد با آقای بایدن در مورد تخفیف مجازات صحبت نکرده است، در عوض به مصاحبه هفته گذشته اشاره کرد که در آن آقای بایدن گفت که پسرش را عفو نمی کند.

رؤسای جمهور ایالات متحده این اختیار را دارند که مجازات متهمانی را که به جنایات فدرال محکوم شده اند، تخفیف دهند. آنها همچنین می توانند تصمیم بگیرند که این گونه محکومیت ها را با لغو کامل آنها عفو کنند.

تخفیف مجازات، حکم مجرمیت را بدون تغییر می‌گذارد، اما مجازاتی را که در دادگاه صادر می‌شود با حکم سبک‌تری جایگزین می‌کند.

رؤسای جمهور قدرت انجام رفت و آمد یا عفو در پرونده های سطح دولتی را ندارند.

خانم ژان پیر روز چهارشنبه در هواپیمای Air Force One به گروهی از خبرنگاران گفت: «او [President Biden] و بانوی اول پسرشان را دوست دارند و از او حمایت می کنند، من فقط چیزی ندارم… غیر از این.”

او افزود که در مورد زمانی که آقای بایدن در سه شنبه شب با خانواده خود گذراند، چیزی نمی گوید، زمانی که رئیس جمهور در سفری غیرمنتظره به ویلمینگتون، دلاور، پس از حکم مجرم بودن هیئت منصفه در پرونده پسرش، انجام داد.

به نظر می رسد اظهارات خانم ژان پیر تغییری را نسبت به سپتامبر گذشته نشان می دهد، زمانی که در یک جلسه توجیهی از او پرسیده شد که آیا رئیس جمهور “در صورت محکومیت پسرش را عفو می کند یا جایگزین می کند”.

او سپس پاسخ داد: «من قبلاً به این سؤال پاسخ داده‌ام. – اخیراً، چند هفته پیش، از من پرسیده شد. و من خیلی واضح گفتم نه.

خانم ژان پیر روز چهارشنبه در پرواز به ایتالیا، جایی که رئیس جمهور قرار است در اجلاس سران G7 شرکت کند، بیانیه محکومیت قبلی آقای بایدن را نیز خواند که در آن قول داده بود «نتایج این پرونده را بپذیرد و به روند قضایی احترام بگذارد».

هانتر بایدن به دو اتهام دروغ گفتن در مورد مصرف مواد مخدر در جریان بررسی سوابق فدرال و یک مورد در اختیار داشتن سلاح در زمانی که تحت یا تحت تأثیر مواد مخدر بوده است، بی گناه است.

این مرد 54 ساله زمانی که اسلحه را در اکتبر 2018 خریداری کرد، مدعی شد که در حال بهبودی است.

هانتر بایدن در مجموع با 25 سال زندان مواجه است، اگرچه کارشناسان حقوقی می گویند که حکم طولانی مدت آن بسیار بعید است.

محققین قانون اساسی در مورد اینکه آیا اختیار رئیس جمهور برای عفو خود گسترش می یابد یا خیر، اختلاف نظر دارند، اگرچه دونالد ترامپ – در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر – می تواند اولین کسی باشد که در صورت محکوم شدن به هر یک از دو پرونده جنایی فدرال که با آن مواجه است، محاکمه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید