یک مربی آیووا لحظه حمله را توصیف می کند


پا مادلین هالپرت، بی بی سی نیوز، نیویورک

آدام زابنر دیوید زابنرآدام زابنر

دیوید زابنر یکی از پنج نفری بود که مقامات گفتند در این حمله چاقو خوردند

یکی از استادان کالج آمریکایی در چین چاقو خوردند در طول حمله در یک پارک شلوغ از وحشت و شوک این حادثه صحبت کرد.

دیوید زابنر یکی از چهار استاد کالج کورنل در آیووا است که روز دوشنبه در استان جیلین در شمال شرقی کشور مورد حمله قرار گرفت، جایی که آنها با یک دانشگاه شریک محلی کار می کردند.

پلیس می گوید مردی 55 ساله به نام کوی در ارتباط با این حادثه دستگیر شده است.

آقای زابنر گفت که او و همکارانش برای بازدید از پارک “زیبا، سرسبز و کوهستانی” بیشان رفته بودند که مرد به آنها حمله کرد.

او گفت: برگشتم و مردی را دیدم که چاقو را به سمت من تاب می داد رادیو عمومی آیووا از بیمارستانی در چین – من بلافاصله متوجه نشدم چه اتفاقی می افتد.

“سپس به شانه ام نگاه کردم و متوجه شدم که خونریزی دارم.” من مجروح شدم.»

نقشه استان جیلین چین

از روز سه شنبه، آقای زابنر و سه تن از همکارانش به دلیل جراحات غیرتهدید کننده در بیمارستان تحت درمان بودند. نفر پنجم که یک گردشگر چینی بود نیز مجروح شد.

هیچ یک از قربانیان دیگر آزاد نشده اند.

پلیس این حمله را – یک اتفاق نادر برای خارجی ها در کشور – به عنوان یک حادثه جداگانه توصیف کرد.

گفته می شود مهاجم با یکی از آمریکایی ها روبرو شده و آنها را با چاقو مجروح کرده است. او سه مهمان دیگر از ایالات متحده و یک گردشگر چینی را که سعی داشت به کمک آنها بیاید زخمی کرد.

آقای زابنر به رادیو عمومی آیووا گفت: «پلیس به ما گفت که او بیکار است و از اقبالش رنج می‌برد و یکی از گروه ما با آن مرد برخورد کرد. “و او تصمیم گرفت که به روشی که پاسخ داد.”

به نظر می رسد تصاویر این حادثه که در فضای مجازی منتشر شده است – که حداقل سه نفر را در حال خونریزی روی زمین نشان می دهد – به نظر می رسد به سرعت در اینترنت چین سانسور شده است.

آدام زابنر دیوید زابنرآدام زابنر

دیوید زابنر قبلاً یک بار در چین تدریس کرده است

آقای زابنر توسط برادرش آدام زابنر نماینده آیووا به عنوان یکی از قربانیان شناسایی شد. برادر او گفت که دیوید دانشجوی دکترا در دانشگاه تافتس بود که قبلاً از چین دیدن کرده بود و در دومین سفر خود با کالج کورنل به این کشور بود.

این مدرسه در مونت ورنون، آیووا، در سال 2018 با دانشگاه بیهوآ همکاری کرد تا برای اساتید کرنل پول فراهم کند تا در چین زندگی کنند و بخشی از یک دوره را به مدت دو هفته تدریس کنند.

در بحبوحه تیرگی روابط دیپلماتیک، پکن و واشنگتن اخیراً به دنبال بازگرداندن تماس‌های مردم با مردم بوده‌اند.

آقای زابنر گفت که برای اولین بار در سال 2019 به برنامه Cornell-Beihua پیوست تا در کلاس های علوم کامپیوتر تدریس کند.

او به رادیو عمومی آیووا گفت که در اولین سفرش به این کشور، بیرون سرد بود و از این سفر خوشحال بود زیرا ماه های تابستان بود.

برادر آقای زابنر، آدام به بی بی سی گفت که وزارت امور خارجه ایالات متحده و هیئت فدرال آیووا در حال تلاش برای بازگرداندن او هستند.

او گفت: «خانواده من از اینکه دیوید از این حمله جان سالم به در برد بسیار سپاسگزار هستند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، روز سه‌شنبه در ایکس، که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، گفت که ایالات متحده «عمیقاً نگران» این حمله با چاقو است.

او گفت که تیمش با همتایان چینی خود و قربانیان حمله در تماس بوده اند تا مطمئن شوند که آنها کمک دریافت می کنند و “اقدامات اجرای قانون مناسب در حال انجام است.”

دیدگاهتان را بنویسید