دادگاه عالی ایالات متحده ممنوعیت خرید سلاح های دستی را لغو کرد


دادگاه عالی ایالات متحده ممنوعیت Bump Stocks را که یک وسیله جانبی اسلحه با شلیک سریع مورد استفاده در مرگبارترین تیراندازی جمعی آمریکا بود، لغو کرد.

در حکم روز جمعه، دادگاه گفت که دولت حق ممنوعیت لوازم جانبی را ندارد.

دولت ترامپ پس از اینکه در سال 2017 در کنسرتی در لاس وگاس از آنها برای کشتن 60 نفر استفاده شد، سهام بیم را ممنوع کرد.

اما یک صاحب فروشگاه اسلحه در تگزاس که این ممنوعیت را به چالش کشید، گفت که دولت در تعریف لوازم جانبی به عنوان مسلسل که طبق قانون فدرال غیرقانونی است، زیاده روی کرده و مبارزه خود را تا بالاترین دادگاه آمریکا برد.

دادگاه گفت که یک تفنگ نیمه اتوماتیک با پوزه بر اساس قانون فدرال واجد شرایط یک مسلسل نیست.

در جریان جلسه رسیدگی به این پرونده در ماه مارس، برخی از قضات دادگاه تحت رهبری محافظه‌کاران نسبت به این ممنوعیت تردید داشتند و خاطرنشان کردند که هیچ نهاد ریاست جمهوری یا کنگره دیگری برای ممنوع کردن دستگاه‌های نسبتاً جدید تلاش نکرده است.

قانون اسلحه گرم 1986 مسلسل را به عنوان هر سلاحی که شلیک می کند، برای شلیک طراحی شده است، یا می تواند به راحتی به آتش بازگردد، به طور خودکار با بیش از یک شلیک بدون بارگیری مجدد دستی توسط یک عملکرد ماشه تعریف می کند.

استوک از لگد تفنگ برای شلیک چندین گلوله متوالی استفاده می کند. این اسلحه جایگزین استوک نصب شده روی شانه اسلحه می شود و به اسلحه اجازه می دهد بین شانه کاربر و انگشت ماشه به جلو و عقب بچرخد. این حرکت – یا ضربه – به اسلحه اجازه می دهد بدون حرکت انگشت شلیک کند.

مرد مسلح در تیراندازی در لاس وگاس، 12 تفنگ نیمه اتوماتیک خود را به 12 تفنگ متصل کرد که به او اجازه می داد صدها گلوله در دقیقه شلیک کند، همان سرعتی که مسلسل های زیادی دارد. او 60 نفر را کشت و صدها نفر دیگر را که برای یک جشنواره موسیقی جمع شده بودند، زخمی کرد.

این یک داستان در حال توسعه است. به روز رسانی های بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید